Pellet - problem podjęcia decyzji

Wymień się swoimi doświadczeniami.
Łapalice_kartuzy

Post autor: Łapalice_kartuzy » wt sie 28, 2012 8:44 pm

Witam,
Jeste tutaj pierwszy raz, mam pytanie
dom 140 mkw, parter podłogówka, piętro kaloryfery, woda użytkowa będzie podgrzewana , podgrzewaczem pompa pow-wodna.
Dylemat, jak się przekonać do pellet gdzie cały region pali ekogroszkiem. Czy piece dwufunkcyjne to ma jakiś sens przy pelleteach a może jednak piece dedykowane do pelletu. Czy jest ktoś z pomorskiego,kartuzy aby pogadać chocby i o dostawcach itp.

wujekk

Post autor: wujekk » pt sie 31, 2012 6:56 pm

Ja mieszkam w Mrzezinie w pomorskim. Pale weglem i drewnem, ale moj sasiad pali pelletem i wiem, ze dostawce ma w Gdynii, Stelmet sie chyba producent nazywa.

Łapalice_kartuzy

Post autor: Łapalice_kartuzy » pt sie 31, 2012 7:22 pm

A wiesz może jaki ma piec??

doradca kostrzewa

Post autor: doradca kostrzewa » śr wrz 05, 2012 8:40 am

Dedykowane kotły do Pelletu to Pellets 100- 16 kW bądź Compact Bio 10kW. Pellet o którym pisał wujekk jest dostępny na terenie całej Polski . Dokładne informacje ,gdzie można zakupić w/w pellets : www.cenypaliw.eu.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewy
Kotły na pellets http://www.kostrzewa.com.pl/#!Produkty-Compact_Bio

wujekk

Post autor: wujekk » śr wrz 05, 2012 2:29 pm

Pytalem go i mowi, ze ma kociol co HKS Lazar SmartFire i podal mi te strone: www.hkslazar.pl

Ewelina

Post autor: Ewelina » czw wrz 06, 2012 3:28 pm

Witam
jak poprzednik- jestem tu po raz pierwszy
mam pytanie
zastanawiam się nad kupnem kotła na pellety, ekogroszek z dodatkowym rusztem wodnym do spalania drewna.
z informacji, jakie zdążyłam zgromadzić wynika, ze do mojego domu- około 200-220 m kw. wystarczy 20- 25 kW. dom na razie jest nieocieplony, ale zamierzam to zrobić, ponadto planuję wymienić całą instalację grzewczą (rurki, grzejniki)
zastanawiam się nad http://allegro.pl/kociol-piec-z-podajnikiem-25-kw-pellet-ekogroszek-i2592529296.html
lub http://allegro.pl/kociol-kotly-piec-piece-z-podajnikiem-25kw-gratisy-i2579196510.html. , ewentualnie http://allegro.pl/kociol-piec-z-podajnikiem-25kw-slimak-zeliwo-pompa-i2565530383.html
ma ktoś jakieś doświadczenia z tym związane?
sąsiad ma podobny piec firmy Defro, jednak różnica w cenie jest dosć znaczna.
Chcialabym uzyskac informację, czy warto doinwestować i kupić droższy piec, czy raczej cena niekoniecznie przekłada sie na jakosc?
na co powinnam zwrocic uwagę?
czy powinnam zastanawić sie np. nad "detalami" w stylu zamiast rusztu wodnego- żeliwny, zamiast podajnika slimakowego- stalowego, żeliwny?
czy piece na pellet, eko-groszek i inne paliwo stale w dodatkowym ruszcie, jak drewno, wegiel rzecziwscie sa takie "ekstra"?

Łapalice_kartuzy

Post autor: Łapalice_kartuzy » ndz wrz 09, 2012 8:53 am

KLIMOSZ BIO LING DUO 15 - 25 kW, czy jest ktoś użytkowniekiem tego kotła. Podzielcie się informacjami odnośnie swoich kotłów:). Znajomy miał LAzara, ale klnął na niego, więc ten kocioł sobie odpuszcze. Podpowiedzie mi , dom 140mkw, silka, ocieplenie 15cm stryopian grafitowy, podłogówka na parterze, na poddaszu grzejniki, jaki może być koszt ogrzewania. Czy ma ktoś gabarytowo poddobny dom ogrzewany pelletem? Pozdrawiam

Andrzej Wysocki

Post autor: Andrzej Wysocki » ndz wrz 16, 2012 11:14 pm

Łapalice_kartuzy pisze:Witam, Jeste tutaj pierwszy raz, mam pytanie dom 140 mkw, parter podłogówka, piętro kaloryfery, woda użytkowa będzie podgrzewana , podgrzewaczem pompa pow-wodna. Dylemat, jak się przekonać do pellet gdzie cały region pali ekogroszkiem. Czy piece dwufunkcyjne to ma jakiś sens przy pelleteach a może jednak piece dedykowane do pelletu. Czy jest ktoś z pomorskiego,kartuzy aby pogadać choćby i o dostawcach itp.
Witam! Co przemawia za pelletami w konkrecji z ekogroszkiem? Po pierwsze zawartość popiołu po spaleniu. Jego znikoma ilość to komfort użytkowania oraz żywotność kotła. Po spaleniu 1 tony Pelletu LAVA pozostanie ok. 3,5 kg popiołu, w przypadku Pelletu OLIMP to ok. 2,4kg. Dla porównania po spaleniu 1 tony ekogroszku pozostaje 90 kilogramów popiołu. Ponadto popiołem z pelletu możemy nawieźć nasz ogródek co likwiduje problem utylizacji!! Z popiołem po ekogroszku jest to niemożliwe! Po drugie Pellety Selmet pakowane są w zgrzewanych workach, co sprawia, że nie ma obaw o zabrudzenie kotłowni, a każda paleta dodatkowo foliowana hermetycznie co zabezpiecza pellet przed wilgocią a co za tym idzie, przed utratą właściwości opałowych. Ekogroszek, który składowany jest luzem traci swoje właściwości a jego faktyczna kaloryczność (podczas spożytkowywania) jest o wiele niższa niż podawana przez producenta !!!
Andrzej Wysocki

robson

Post autor: robson » pn wrz 17, 2012 10:53 am

Niech pan porówna cenę pelletu i eko-groszku, pellet jest droższy od eko-groszku, eko-groszek jest bardziej kaloryczny niż pelet, a co za tym idzie mniej spalimy eko-groszku niż peletu, wiem o czym piszę bo sam prawie 3 sezony paliłem peletem, i w ostatnim sezonie przeszedłem na eko-groszek, i naprawdę bardziej się opłacało palić eko-groszkiem, tylko że- musi być naprawdę dobry eko-groszek, przedewszystkim suchy,bo inaczej będzie woda skraplać się w podajniku,no i metodą prób i błędów trzeba odpowiednio ustawić wszystkie parametry spalania samemu na swoim opale, bo to co podaje serwis to można włożyć między bajki, wg mnie piece Kostrzewy bardziej skonstruowane i przystosowane są do palenia peletem, jak ekogroszkiem,fakt więcej jest popiołu z eko-groszku, ale przy pellecie raz w tygodniu trzeba było zbijać nagar z palnika-CO JEST MISTRZOSTWEM ŚWIATA DOJŚCIE DO KOLANA PALNIKA, przy eko-groszku tego problemu nie ma, no i większość firm oferuje już eko-groszek pakowany we workach foliowych po 20kg, lub 25kg.Ja osobiście użytkuję 4 sezon PLF25Kw, i nie zamierzam więcej palić pelletem ,przy obecnej jego takiej cenie.

Łapalice_kartuzy

Post autor: Łapalice_kartuzy » wt wrz 18, 2012 8:53 pm

Czy jakiś użytkownik peletu odpowie na to co ROBSON napisał?
Czy to znaczy, że jednak ekogroch wziął górę nad ekologią :) pelletem?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O., Palniki - spalanie”