Kotły C.O. - Maxi Bio Platinium Bio Spin Informacje

ODPOWIEDZ
admin3
Posty: 35
Rejestracja: pt sie 03, 2018 9:43 am
Lokalizacja: Giżycko

Kotły C.O. - Maxi Bio Platinium Bio Spin Informacje

Post autor: admin3 » pt sie 24, 2018 7:34 am

Obrazek

Maxi Bio SPIN
Maxi Bio SPIN to idealne połączenie ekologii i ekonomii. Dzięki opatentowanemu rozwiązaniu obrotowego wnętrza palnika Platinum Bio SPIN urządzenie spala paliwa z biomasy w trybie mechanicznie czyszczącym.
Skonstruowany, aby sprostać nawet najtrudniejszym zadaniom.
Nowa linia Maxi Bio SPIN to synergia ekologii i ekonomii.

Maxi Bio SPIN to nowa linia automatycznych urządzeń służąca do ogrzewania budynków wielkopowierzchniowych za pomocą granulowanych paliw z biomasy o zapopieleniu nawet do 2% (pelet klasy A1, A2, B).
Wiemy jak duża odpowiedzialność ciąży na administratorach ogrzewanych powierzchni, dlatego cała linia kotłów Maxi Bio SPIN jest przystosowany do pracy w najtrudniejszych warunkach, bez względu na porę dnia oraz pogodę. Konstruktorzy firmy KOSTRZEWA włożyli wiele wysiłku, aby stworzyć urządzenie praktycznie bezobsługowe, dla którego jakość używanego paliwa nie odgrywała decydującej roli.

Najważniejsze założenia konstruktorskie:

-Możliwość stosowania wielu rodzajów granulowanych paliw z biomasy, które są dostępne w zasięgu ręki.
-Emisja CO2 = 0.
-Niskie zużycie energii elektrycznej potrzebnej do pracy urządzenia.
-Wysoka sprawność urządzenia = małe zużycie paliwa.
-Niska obsługowość - współpraca z dodatkowym zbiornikiem paliwa.

-konstrukcja wymiennika według zasad 3T (czas, temperatura i turbulencja)
-wymiennik trójciągowy
-wymiennik przeciwprądowy
-bardzo dobra izolacja kotła w celu zmniejszenia pasywnych strat ciepła do otoczenia. Pomiędzy korpusem kotła a obudową wstawiona jest izolacja z wełny szklanej o dużej grubości (85-110 mm)
-izolacja wewnętrzna drzwi przednich wykonana z włókien ceramicznych
-jeszcze większa sprawność
-jeszcze niższa emisyjność substancji szkodliwych do środowiska
-jeszcze mniejsze zużycie paliwa
-regulacja Fuzzy Logic 2. generacji - potrafi jeszcze dokładniej modulować mocą palnika obniżając przy tym ilość zużytego paliwa oraz energii elektrycznej
-szerokopasmowa sonda lambda, która perfekcyjnie dozuje ilość powietrza potrzebnego do automatycznego spalania paliwa
-palnik Platinum Bio SPIN - innowacyjny palnik z obrotową komorą spalania, który umożliwia spalanie granulowanych paliw z biomasy o zapopieleniu nawet do 2% (pelet klasy A1, A2, B); rozwiązanie opatentowane w Urzędzie Patentowym RP.
-palnik wyposażony w dyfuzor powietrza wtórnego; rozwiązanie opatentowane w Urzędzie Patentowym RP.
czyszczenie palnika nigdy nie było tak proste- mechaniczne czyszczenie komory spalania poprzez obrót rusztu palnika Platinum Bio SPIN. -Częstotliwość obrotów jest programowane w zależności od rodzaju stosowanego paliwa co przyczynia się do usuwania nadmiernej ilości popiołu. Dzięki tej funkcji konieczność wygaszania palnika została zredukowana z 3 dni do ok. 2 tygodni! (w zależności od zawartości popiołu w paliwie).
-niskie zużycie energii elektrycznej
-steruje pracą całego systemu grzewczego
-wykonany z najwyższej jakości stali aby trwałość była jak najdłuższa – gwarancja 5 lat
-automatyczne rozpalanie i wygaszanie urządzenia
-zbiornik o pojemności 295 l w wyposażeniu standardowym
-zbiornik o pojemności 470 l, 770 l lub 1386 l- opcja
-spełnia klasę A+ efektywności energetycznej - najwyższa możliwa klasa dla urządzęń niebędących urządzeniami kondensacyjnymi.
Obrazek
Platinum Bio Spin płynnie i inteligentnie dostosowuje dawkę paliwa oraz powietrza. Stworzony został do pracy z kotłami spalającymi pellet.
Sterowanie:

-podajnikiem paliwa
-wentylatorem ciśnieniowym
-wentylatorem zapalarki
-zapalarką
-temperaturą kotła
-temperaturą podajnika
-temperaturą c.o.
-temperaturą c.w.u
-temperaturą zewnętrzną
-temperaturą pomieszczenia programowalną
-sondą lambda
-pompą c.o.
-pompą c.w.u.
-zaworem mieszającym
-współpraca z modułem GSM spełniającym 3 główne kryteria:

1.Komunikacji ze sterownikiem za pośrednictwem wiadomości SMS (za pomocą telefonu komórkowego w prosty sposób można odczytać lub zmienić parametry sterownika grzewczego z dowolnego miejsca.).
2.Zdalna praca ze sterownikiem (potrafi nadzorować pracę kotła oraz dokonywać zmian ustawień z każdego miejsca w domu).
3.Praca autonomiczna (umożliwia ustawienie powiadomień SMS o istotnych zmianach pracy czujników).

Współpraca z modułem INTERNET- umożliwia zdalny dostęp do bieżących informacji o systemie grzewczym oraz zmianę jego parametrów poprzez serwis internetowy 4pellet.net przez dowolne urządzenie posiadające przeglądarkę internetową.

Serwis oferuje dodatkowe funkcje:
1. Narzędzia analityczne w postaci wykresów:
- Wykres ogólny- przedstawia pracę wszystkich najważniejszych elementów systemu grzewczego. Posiada opcje wyświetlania tylko wybranych elementów, możliwość wyboru zakresu dat oraz ustawienie dokładności rysowania próbek nawet co 10 sekund.
- Wykres solarów- z pewnością każdy użytkownik tej technologii jest ciekaw ile energii uzyskał w danym roku, miesiącu lub dniu. System dodatkowo obliczy zysk finansowy uzyskany dzięki energii solarnej.
- Wykres zużycia paliwa- podobnie jak w przypadku wykresu dla solarów, przedstawione są dane archiwalne dotyczące zużycia paliwa przez kocioł wraz z wliczonym kosztem za każdy rok, miesiąc i dzień.
2. Powiadomienia e-mail o nowych alarmach: Każdy alarm sterownika jest niezwłocznie wysyłany na wskazany przez użytkownika adres e-mail.
3. Udostępnianie systemów grzewczych: do jednego konta może zostać przypisana nielimitowana ilość systemów grzewczych– własnych jak i innych użytkowników, którzy udostępnili swój system grzewczy. Są 3 rodzaje uprawnień: właściciel, serwisant, obserwator.
Obrazek
1. Korpus palnika - wykonany ze stali żaroodpornej, która wytrzymuje temperaturę do 1150°C.
2. Obudowa palnika
3. Palenisko z obrotową komora spalania

Metoda regulacji Fuzzy Logic 2 generacji oraz 2 częściowe menu pozwalają na obniżenie ilości spalanego paliwa o 20%, a także na mniejsze zużycie podzespołów w stosunku do palników konkurencyjnych (zmniejszona ilość rozpaleń znacząco zmniejsza ilość zużytej energii elektrycznej)
palnik Platinum Bio SPIN - innowacyjny palnik z obrotową komorą spalania, który umożliwia spalanie granulowanych paliw z biomasy o zapopieleniu nawet do 2% (pelet klasy A1, A2, B); rozwiązanie opatentowane w Urzędzie Patentowym RP.
palnik wyposażony w dyfuzor powietrza wtórnego umożliwiający osiąganie niskiej emisyjności spalin i wysokiej sprawności urządzenia; rozwiązanie opatentowane w Urzędzie Patentowym RP.
czyszczenie palnika nigdy nie było tak proste- mechaniczne czyszczenie komory spalania poprzez obrót rusztu palnika Platinum Bio SPIN. Częstotliwość obrotów jest programowane w zależności od rodzaju stosowanego paliwa co przyczynia się do usuwania nadmiernej ilości popiołu. Dzięki tej funkcji konieczność wygaszania palnika została zredukowana z 3 dni do ok. 2 tygodni! (w zależności od zawartości popiołu w paliwie).
Elementy palnika są wykonane ze stali żaroodpornej, wytrzymującej temperaturę do 1150°C.
3 letnia gwarancja na trwałość urządzania pozwala obniżyć koszty jego eksploatacji i serwisowania w długoletnim okresie użytkowania

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O. - Maxi Bio Platinium Bio Spin”