Zapalarka oporowa & zapalarka PSx-2 - 240 - B

ODPOWIEDZ
Andrzej47op

Post autor: Andrzej47op » pt paź 27, 2017 12:03 pm

Czy 300 Wat w zapalarce, to nie chwyt reklamowy...
Trzy filmik dla porównania.
Opisy we filmikach.
Pytania, sugestie... Zapraszam do dyskusji...

Gdyby ktoś chciał mi zarzucić, że to urządzenie oszukuje, to mogę nagrać inne porównania.

https://youtu.be/HoGrgcjs7bs

https://youtu.be/wcMdL6IyyLo

A tu już rozpalanie kotka.
https://youtu.be/X1H2QpNaLQQ
Super mini bio z popielnikiem :D

darecki

Post autor: darecki » pt paź 27, 2017 5:21 pm

Andrzej47op pisze:... A tu już rozpalanie kotka...
Widać, że "rozpalanie kotka" przebiegło sprawnie... bo grzałka pracowała około 1 min. i 10 sec. Więc jaki z tego wniosek? Da się kolego... niedowiarku :D A ten marny mierniczek, na pewno ma problem z obliczeniem poboru, więc to Twoje "laboratorium", niczego nie dowodzi... poza ułomnością użytego narzędzia pomiarowego. Takie testy, to możesz sobie robić, bo są na Twoim poziomie. Sprawdziłeś przed pomiarem, jakie masz napięcie w tym gniazdku? Moc grzałki, jest ściśle powiązana z napięciem... a producent podaje, że przy dokładnie 230V, jest 310W... Najbardziej mnie interesuje, czemu ten filmik z zapalarką w roli głównej, tak szybko się urwał... jak już pobór prądu się ustabilizował...
Zestaw Pellets 100-16 kW z palnikiem Platinum Bio v02 + regulator IgneoTouch z modułem BIG oraz Lambda + VideRoom i VideNet. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N. Komin zakończony regulatorem ciągu SmartFlow. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów). Bojler 140 litrów z zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

Andrzej47op

Post autor: Andrzej47op » pt paź 27, 2017 6:11 pm

darecki pisze:
Andrzej47op pisze:... A tu już rozpalanie kotka...
Widać, że "rozpalanie kotka" przebiegło sprawnie... bo grzałka pracowała około 1 min. i 10 sec. Więc jaki z tego wniosek? Da się kolego... niedowiarku :D A ten marny mierniczek, na pewno ma problem z obliczeniem poboru, więc to Twoje "laboratorium", niczego nie dowodzi... poza ułomnością użytego narzędzia pomiarowego. Najbardziej mnie interesuje, czemu ten filmik z zapalarką w roli głównej, tak szybko się urwał... jak już pobór prądu się ustabilizował...
Jaki wniosek? Już Cie informuje. Żebys nie myslal, że zapłon następuje zawsze w tym samym czasie... Pomiędzy wł a wył kotła mijają dwie godziny. Na starej grzałce czas zapłonu po dwóch godzinach był po 2.20 sek, czyli dłużej o 1.10 sek w porównaniu z ceramiką. Dzis wydłużylem postój kotła do 4 godz... Na starej grzałce było 3.15 sek, a na ceramicznej pokazało 2 min... Czyli jak widzisz urządzenie pokazuje dobrze... Wniosek taki, że grzałka ceramiczna wyprzedza oporową o około 1.10 sek wpier... dalając przy tym w h.. prądu przez pierwsze pół minuty,a nawet dłużej.. Jedziemy dalej z koksem... Nie czepiaj się słówek, gdyż piszę z tel, a on sam czasami zmienia słowa, a ja już tego nie kontroluje... Kumasz czacze? :D W przeciwieństwie do Ciebie ja mogę coś przedstawić, gdyż mam dostęp do zapalarek, mierniczka, który defakto pokazuje dobrze... Ty nie masz nic,wiec się nie wypowiadaj podpieranymi informacjami z netu, które można se w d... wsadzić, a zrób testy skoro masz taką grzałke i kocioł na pelet i oswieć wszystkich..., również mnie... Co do labolatorium.... Ja mam własne, a Twoje buduje Ci od roku Kostrzewa, która od roku ma Cie w dupie, bo do dziś nie wiesz ile kocioł pobiera prądu bez pomp.. Co do filmiku... Pierwszy rzeczywiscie się skończył w 42 sek, ale za to w trzecim masz cały cykl od momentu załączenia grzałki, aż do jej wył... Ok 360 wat przy wył grzałki. Jak masz życzenie, to takich testów mogę zrobić Ci mnóstwo i z każdym urządzeniem, które potrzebuję prądu...jak chcesz to przetestuję Ci żarówkę, która pobiera 60 W i bojler (grzałke w nim), kora pobiera ponad 2 KW.. Czekam jak na Twoje testy i wykaz się nie tylko tym co przeczytasz w necie,bo tam nawet gówno jest słodkie , a jak widać, to tylko Twoja baza wiedzy. Kuźwa... Nie wierze, ze taki eleborat jeb...łem :D

Andrzej47op

Post autor: Andrzej47op » pt paź 27, 2017 6:24 pm

darecki pisze:bo grzałka pracowała około 1 min. i 10 sec. Więc jaki z tego wniosek? Da się kolego... niedowiarku :D A ten marny mierniczek, na pewno ma problem z obliczeniem poboru.
Najpierw podparłeś się moimi mierniczkiem chcąc pokazać, że ceramika to cud i doprowadza do zapłonu w minute , a potem mój mierniczek zanegowałeś... Czyż to nie jest prostackie...

darecki

Post autor: darecki » pt paź 27, 2017 7:23 pm

Andrzej47op pisze:Najpierw podparłeś się moimi mierniczkiem chcąc pokazać, że ceramika to cud i doprowadza do zapłonu w minute , a potem mój mierniczek znegowałeś...
To Ty pokazałeś przecież, udowadniając przy tym, że to co pisałeś wcześniej w innym w wątku o zapalarce... to w większości bzdury :D Ja neguję poprawność obliczeń Twojego chińskiego pewnie "miernika" za 20 zł... który nie radzi sobie z oceną zużycia prądu.... a nie czas zapłonu, który wynika z czasu, jaki można z filmiku odczytać... A dodatkowo... bo widzę, że nie chcesz zauważyć ;) Przed załączeniem zapalarki podczas rozpalania... na tym "mierniku" było około 70 W... a po ustabilizowania odczytu na "mierniku"... widać około 370 W. Czyli jaki z tego wniosek? Prosty... 70 + 300=370 :D Albo inaczej ;)...370-70=300 Czyli jednak się coś zgadza... Jak by nie liczyć, to wychodzi 300 W, więc w normie...
Zestaw Pellets 100-16 kW z palnikiem Platinum Bio v02 + regulator IgneoTouch z modułem BIG oraz Lambda + VideRoom i VideNet. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N. Komin zakończony regulatorem ciągu SmartFlow. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów). Bojler 140 litrów z zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

Andrzej47op

Post autor: Andrzej47op » pt paź 27, 2017 7:35 pm

darecki pisze:Przed załączeniem zapalarki podczas rozpalania... na tym "mierniku" było około 70 W... a po ustabilizowania odczytu na "mierniku"... widać około 370 W. Czyli jaki z tego wniosek? Prosty... 70 + 300=370 :D Albo inaczej ;)...370-70=300 Czyli jednak się coś zgadza... Jak by nie liczyć, to wychodzi 300 W, więc w normie...
Ty naprawdę jestes ograniczony... 70 wat które pokazuje miernik, to pobór prądu przez motoreduktor...,a za chwilę masz ponad 1 KW, które wpier...dala ceramika... Na starość nie ma rady,a na głupotę leku.

Andrzej47op

Post autor: Andrzej47op » pt paź 27, 2017 7:45 pm

Powiem Ci wprost...

darecki

Post autor: darecki » pt paź 27, 2017 7:52 pm

Największą głupotą, jest posługiwanie się "miernikami", które z dokładnością, mają niewiele wspólnego...

A zapytam jeszcze raz :D

Dlaczego filmik, z zapalarką w roli głównej... urywa się tak gwałtownie?

Dlatego, że "mierniczek" ustabilizował odczyt i zaczął w końcu pokazywać w miarę poprawnie pobór?

Tak też myślałem :D

Andrzej47op

Post autor: Andrzej47op » pt paź 27, 2017 8:00 pm

Ty naprawdę jestes ograniczony...

Napisałem Ci jasno...

Andrzej47op

Post autor: Andrzej47op » pt paź 27, 2017 8:04 pm

Czy Ty widzisz, że ceramika zaczyna od prawie 1KW i moduluje się przez prawie minute do 380W...?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O. - Mini Bio”