Zapalarka oporowa & zapalarka PSx-2 - 240 - B

Andrzej47op

Post autor: Andrzej47op » pt paź 27, 2017 12:03 pm

Czy 300 Wat w zapalarce, to nie chwyt reklamowy...
Trzy filmik dla porównania.
Opisy we filmikach.
Pytania, sugestie... Zapraszam do dyskusji...

Gdyby ktoś chciał mi zarzucić, że to urządzenie oszukuje, to mogę nagrać inne porównania.

https://youtu.be/HoGrgcjs7bs

https://youtu.be/wcMdL6IyyLo

A tu już rozpalanie kotka.
https://youtu.be/X1H2QpNaLQQ
Super mini bio z popielnikiem :D

Andrzej47op

Post autor: Andrzej47op » pt paź 27, 2017 6:11 pm

darecki pisze:
Andrzej47op pisze:... A tu już rozpalanie kotka...
Widać, że "rozpalanie kotka" przebiegło sprawnie... bo grzałka pracowała około 1 min. i 10 sec. Więc jaki z tego wniosek? Da się kolego... niedowiarku :D A ten marny mierniczek, na pewno ma problem z obliczeniem poboru, więc to Twoje "laboratorium", niczego nie dowodzi... poza ułomnością użytego narzędzia pomiarowego. Najbardziej mnie interesuje, czemu ten filmik z zapalarką w roli głównej, tak szybko się urwał... jak już pobór prądu się ustabilizował...
Jaki wniosek? Już Cie informuje. Żebys nie myslal, że zapłon następuje zawsze w tym samym czasie... Pomiędzy wł a wył kotła mijają dwie godziny. Na starej grzałce czas zapłonu po dwóch godzinach był po 2.20 sek, czyli dłużej o 1.10 sek w porównaniu z ceramiką. Dzis wydłużylem postój kotła do 4 godz... Na starej grzałce było 3.15 sek, a na ceramicznej pokazało 2 min... Czyli jak widzisz urządzenie pokazuje dobrze... Wniosek taki, że grzałka ceramiczna wyprzedza oporową o około 1.10 sek wpier... dalając przy tym w h.. prądu przez pierwsze pół minuty,a nawet dłużej.. Jedziemy dalej z koksem... Nie czepiaj się słówek, gdyż piszę z tel, a on sam czasami zmienia słowa, a ja już tego nie kontroluje... Kumasz czacze? :D W przeciwieństwie do Ciebie ja mogę coś przedstawić, gdyż mam dostęp do zapalarek, mierniczka, który defakto pokazuje dobrze... Ty nie masz nic,wiec się nie wypowiadaj podpieranymi informacjami z netu, które można se w d... wsadzić, a zrób testy skoro masz taką grzałke i kocioł na pelet i oswieć wszystkich..., również mnie... Co do labolatorium.... Ja mam własne, a Twoje buduje Ci od roku Kostrzewa, która od roku ma Cie w dupie, bo do dziś nie wiesz ile kocioł pobiera prądu bez pomp.. Co do filmiku... Pierwszy rzeczywiscie się skończył w 42 sek, ale za to w trzecim masz cały cykl od momentu załączenia grzałki, aż do jej wył... Ok 360 wat przy wył grzałki. Jak masz życzenie, to takich testów mogę zrobić Ci mnóstwo i z każdym urządzeniem, które potrzebuję prądu...jak chcesz to przetestuję Ci żarówkę, która pobiera 60 W i bojler (grzałke w nim), kora pobiera ponad 2 KW.. Czekam jak na Twoje testy i wykaz się nie tylko tym co przeczytasz w necie,bo tam nawet gówno jest słodkie , a jak widać, to tylko Twoja baza wiedzy. Kuźwa... Nie wierze, ze taki eleborat jeb...łem :D

Andrzej47op

Post autor: Andrzej47op » pt paź 27, 2017 6:24 pm

darecki pisze:bo grzałka pracowała około 1 min. i 10 sec. Więc jaki z tego wniosek? Da się kolego... niedowiarku :D A ten marny mierniczek, na pewno ma problem z obliczeniem poboru.
Najpierw podparłeś się moimi mierniczkiem chcąc pokazać, że ceramika to cud i doprowadza do zapłonu w minute , a potem mój mierniczek zanegowałeś... Czyż to nie jest prostackie...

Andrzej47op

Post autor: Andrzej47op » pt paź 27, 2017 7:35 pm

darecki pisze:Przed załączeniem zapalarki podczas rozpalania... na tym "mierniku" było około 70 W... a po ustabilizowania odczytu na "mierniku"... widać około 370 W. Czyli jaki z tego wniosek? Prosty... 70 + 300=370 :D Albo inaczej ;)...370-70=300 Czyli jednak się coś zgadza... Jak by nie liczyć, to wychodzi 300 W, więc w normie...
Ty naprawdę jestes ograniczony... 70 wat które pokazuje miernik, to pobór prądu przez motoreduktor...,a za chwilę masz ponad 1 KW, które wpier...dala ceramika... Na starość nie ma rady,a na głupotę leku.

Andrzej47op

Post autor: Andrzej47op » pt paź 27, 2017 7:45 pm

Powiem Ci wprost...

Andrzej47op

Post autor: Andrzej47op » pt paź 27, 2017 8:00 pm

Ty naprawdę jestes ograniczony...

Napisałem Ci jasno...

Andrzej47op

Post autor: Andrzej47op » pt paź 27, 2017 8:04 pm

Czy Ty widzisz, że ceramika zaczyna od prawie 1KW i moduluje się przez prawie minute do 380W...?

Andrzej47op

Post autor: Andrzej47op » pt paź 27, 2017 8:28 pm

Zrób debilu chociaż jeden test i wykaż się na forum, bo jak dotąd błyszczysz wiedzą internetową.

Andrzej47op

Post autor: Andrzej47op » pt paź 27, 2017 10:05 pm

darecki pisze:Poproś swojego kolegę besixa, to Ci wytłumaczy...
...., a uwierz mi, że z nim i jeszcze kilkoma z tego forum mógłbym się spotkać na kawie /piwie i pogadać..., a Ty mógłbyś tylko dostac w mordę bez pytania... Czaisz czacze :D

Andrzej47op

Post autor: Andrzej47op » pt paź 27, 2017 10:38 pm

darecki pisze:Problem z Tobą... poza rym , że jesteś chamem i prostakiem.. est taki, że nie umiesz logicznie myśleć i nie masz doświadczenia ani żadnej wiedzy w tematach, na jakie się wypowiadasz, więc zawsze kończy się to zwykle ośmieszeniem... A wyciąganie błędnych wniosków, to Twoja specjalność... Myślałeś, że "błyśniesz" udowodnieniem, że zapalarka ceramiczna, nie jest tak efektywna, jak ja twierdziłem... ale Ci nie poszło :D A teraz jedynym argumentem jaki masz, to błędne wskazania "mierniczka"... Jak to mówią... "tonący chwyta się brzytwy"... ale chiński "mierniczek" za 20 zł... to kiepski argument.. ale Ty w niego wierzysz... Jakiś Ty naiwny... Gdyby ta zapalarka pracowała z taką mocą, to jej żywot szybko by się skończył. Pracując pod napięciem 264 V... uzyskuje, jak twierdz producent 380 W, jeśli dobrze pamiętam ;).. a wytrzymuje wtedy zaledwie 3.000 cykli pracy, tylko że dłuższej niż w przypadku typowego zapalania pelletu. Wystarczy porównać i logicznie pomyśleć... 230 V / 310 W daje +/- 100.000 cykli 264 V / 380 W daje +/- 3.000 cykli Czyli bardzo duża różnica w żywotności... Więc przy takich proporcjach, co by oznaczała praca z mocą 1.000 W ? Pomijając, że jest to niemożliwe... ale tak hipotetycznie ;) No co? Są jakieś pomysły? A odpowiedź może być tylko jedna... P.S. Więc się z kolegą besixem spotkaj... tylko nie zapomnij zapytać... już wiesz o co...
Po co ten bełkot... Wykaż się testem... Po h.. j biadolisz i biadolisz... Masz dostęp do grzałki, to się zorganizuj i udowodnij swą rację.... Ile wpier... dal ceramika podczas swej pracy aż do zapłonu... TRYBISZ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O. - Mini Bio”