Podgląd przez siec Internet za małą kasę :)

besix

Post autor: besix » wt wrz 19, 2017 12:15 pm

Nie będę zachwalał bo zaraz darecki się w..je , więc tylko napiszę działa fajnie i naprawdę nie jest drogie , wymaga tylko odrobinę samozaparcia i chęci , domoticz jest bezpłatny.
zobaczcie jak to działa w dużym skrócie https://drive.google.com/file/d/0B7soY0z0MKxSdlAwLWREbkpPZEE/view?usp=sharing

Dla zainteresowanych udostępnię możliwość podglądu online.
Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

besix

Post autor: besix » śr wrz 20, 2017 12:02 pm

Do tego co już działa chcę dołożyć STB kotła czyli czujnik , który wyłączy kocioł przy 80 stopniach i czujnik temperatury palnika , który przy 60 stopniach wyśle alarm na emalia, a powyżej 70 stopni odłączy podajnik pelletu.
Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

besix

Post autor: besix » śr wrz 20, 2017 12:04 pm

Liczę na ciekawe uwagi i propozycje Tylko nie od dareckiego, bo te będe ignorował

GT

Post autor: GT » śr gru 13, 2017 5:49 pm

@besix możesz wrzcić kilka fotek płytki maliny i czujników? Ewentalnie jakieś linki ?

besix

Post autor: besix » śr gru 13, 2017 9:47 pm

Kolego zdjęcia Raspberry PI 3 nie ma sensu wstawiać , tym bardziej , że mam na tym maleństwie nie tylko kotłownię , ale jeszcze sterowanie podlewaniem ogrodu 6 sekcji, sterowanie przepustnicą kominka z PW i radio internetowe.
Jeśli chodzi o samą kotłownię to wstawiam link do zdjęcia z podglądu z naniesionymi opisami zastosowanych czujników.
https://drive.google.com/file/d/15LuqqbhNOHhGlnlNuDu1AT8HpTntStE6/view?usp=sharing

Wszystkie oprócz spalin łączą się z RBPI za pośrednictwem dwóch modułów WIFI ESP-8266 , tak mi było wygodniej i nie potrzeba ciągnąć przewodów do RBPI , które jest w innym pomieszczeniu niż kocioł .
Czujnik spalin czyli max6675 podłączony do RBPI , z wykorzystaniem bramki MySensors
Chcesz wiedzieć coś więcej pisz na PW , bo nie będziemy zmieniać profilu tego forum

marecki

Post autor: marecki » czw gru 14, 2017 10:01 am

Ja z miłą chęcią posłuchałbym, zresztą pewnie nie tylko ja, mądrzejszego jak to zmontować krok po kroku. Jaki jest koszt wykonania w/w urządzenia?

p.s. Darecki jak nie masz nic do powiedzenia to milcz, złota zasada.

marecki

Post autor: marecki » czw gru 14, 2017 10:25 am

darecki pisze:Marecki.... czyżbyś był takim samym znawcą tematu jak i besix? Nie wiesz, czy znowu zapomniałeś... albo się "pomyliłeś"... jak wolisz ;) ... że sterownik wyłączy podawanie pelletu z zasobnika... po przekroczeniu temperatury palnika?
?
darecki pisze:Że besix wymyśla rozwiązania, które zostały zastosowane... to mnie nie dziw... ale Ty? No no... niepokojący spadek formy ...
Moim zdaniem nie wymyśla a chce przedstawić jak to zrobił u siebie. Czujesz różnicę? Razbery pi zna już prawie cały świat, oprócz ciebie, bo się na tym niewiele znasz. A ja chciałbym poznać, w tak wąskim gronie jest to łatwiejsze niż przedzieranie się w tysiącach postów z innych for.

besix

Post autor: besix » czw gru 14, 2017 10:44 pm

Skoro jesteś takim znawcą tematu przekraczania temperatury palnika urlopowiczu , to proponuję zasięgnąć porady u doradcy Kostrzewy , bo to nic dobrego nie wróży.
A powiadamiania na pocztę elektroniczną , o za wysokiej temperaturze palnika w standardzie nie znalazłem . STB w sterowniku palnika zastępuje zwora, więc jak zwykle gó.no wiesz.

Marecki cena takiego systemu zależy od tego co chcesz uzyskać , lub jak wolisz, czym i jak chcesz sterować .

Sam komputerek jednopłytowy czyli Raspberry , można kupić np. tu
https://pl.aliexpress.com/item/2016-NEW-Original-Raspberry-Pi-3-Model-B-Board-1GB-LPDDR2-BCM2837-64-bit-Quad-Core/32626862737.html?spm=a2g17.search0104.3.58.Cb6lP1&ws_ab_test=searchweb

Po przeliczeniu na zł wychodzi około 150 zł i jest to full opcja z WIFI i dobrym procesorem , na tym możesz zrobić naprawdę rozbudowany system .
Chcesz taniej to kupisz używkę, lub nowy słabszy model nawet poniżej 100 zł
Do tego karta mikroSD, np. SanDisk 16GB za około 35-40 zł na karcie będzie system więc powinna być Class 10+ i dobrej firmy. Np. ta
http://allegro.pl/karta-pamieci-micro-sd-sandisk-ultra-16gb-90mb-s-i7003111397.html

I mamy bazę , dedykowanej obudowy nie potrzeba , bo i tak dołożysz jakieś przekaźniki , albo moduły dodatkowe i trzeba kupić sobie większą obudowę np. w hurtowni elektrycznej.
Do tej bazy wystarczy dokupić np. taki zestaw za około 25 zł
https://pl.aliexpress.com/item/5pcs-lot-Stainless-steel-package-Waterproof-DS18b20-temperature-probe-temperature-sensor-18B20-for-arduino/32584375973.html?spm=a2g17.search0104.3.1.wYtwSl&ws_ab_test=searchweb
i masz pięć czujników do kotłowni .
Możesz kupić wszystko na allegro wyjdzie drożej ale będzie szybciej .
Chcesz spróbować to kup i zacznij od instalacji systemu na karcie SD tu masz krok po kroku
https://forbot.pl/blog/raspberry-pi-3-instalacja-systemu-w-6-krokach-id13487
Potem prosta instalacja Domoticza tu
http://home-pi.blogspot.com/2017/02/instalacja-i-konfiguracja-domoticz-a.html

Andrzej47op

Post autor: Andrzej47op » czw gru 14, 2017 11:21 pm

", który przy 60 stopniach wyśle alarm na emalia, a powyżej 70 stopni odłączy podajnik pelletu."
Super mini bio z popielnikiem :D

GT

Post autor: GT » pt gru 15, 2017 1:51 am

@besix dzięki za info, popatrzę w wolnej chwili w linki i pewnie założe to jako dodatek. Do tej pory miałem przy piecu cyfrowe termometry ale ich dokładność pozostawia wiele do życzenia. Co do R PI to od 7 lat trochę poszło technologicznie do przodu więc warto to zrobić. Obecnie mam sterowanie pieca na integrze ( Vide net nie było w 2010) ale może rozważę sprawę prześcia na R PI, chociaż w kwestii temperatur:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”