strażak

marecki

strażak

Post autor: marecki » śr wrz 20, 2017 8:00 am

Muszę zadzwonić do swojego hudraulika, że jest debilem. 5 (chyba) sezon instalacja skonstruowana jest źle (mimo, że działa znakomicie). Dziękuję za wyjaśnienie.

marecki

strażak

Post autor: marecki » śr wrz 20, 2017 9:43 am

darecki pisze:
marecki pisze:... strażak w kominku jest nieodzowny...
Coś tu kręcisz ;) prawie jak ten "strażak"... bo nie montuje się go także ze względu na to, czy eksploatuje się kominek, kocioł na paliwo stałe czy też gazowy... O zastosowaniu decydują zawsze te same kryteria.
Kominek z założenia ma mieć konkretny ciąg kominowy, głównie potrzebny przy otwieraniu drzwiczek. Nawet przy lekkim wiaterku widać u mnie poprawę, w przeciwieństwie np. do mojego sąsiada, który systematycznie zadymia sobie salon (nie ma u niego ani wkładu, ani strażaka, kominek komin/długość i średnica mamy bardzo podobne). To raz a dwa ciąg kominowy przydaje się również przy dopalaniu spalin, czyli do powietrza wtórnego jaki zastosowałem w kominku. Innymi słowy z perspektywy czasu, akurat w moim przypadku, zwiększony nawet nienaturalnie ciąg kominowy przez konkretny wiatr + strażak, w żaden sposób nie przeszkadza w poprawnym spalaniu paliwa w kominku. Jak ktoś ma chęć to odnajdzie na tym forum o jakim kominku mówię i o przeróbce. Na piecach gazowych się nie znam więc nie wypowiadam. Ale wujek gogle mówi, że też nie jest to takie oczywiste. Więc "nie montuje", nie "zawsze te same kryteria" i "nie kręcę". :D see you

besix

strażak

Post autor: besix » śr wrz 20, 2017 11:17 am

Strażak powinien być ostatecznością i tak powinien napisać darecki skoro chciał zabłysnąć w tym wątku.
Pisanie o rożnych modelach miało tylko zaćmić fakt , że strażak przy kotłach na paliwa stałe to porażka.
darecki nawet obrotową nasadę zakwalifikował do użytecznych tylko średnio przeczytał temat i nie zdarzył sie wycofać z tej propozycji.
Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

besix

strażak

Post autor: besix » śr wrz 20, 2017 11:44 am

Fakty są takie , że darecki wie wszystko i nic , bo strażak to nie jest nasada obrotowa , a jego stosowanie na kominach przy kotłach na paliwa stałe jest igraniem z ogniem.
Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

besix

strażak

Post autor: besix » śr wrz 20, 2017 1:19 pm

użycie przez ciebie określenia nasada obrotowa nie podlega dyskusji i zacznij to przyswajać ! A ja napisałem tylko ,że nasad kominowych należy unikać i moje dwa razy nie rozpoczęły tą jałową dyskusję >
Ty mogłes zabłysnąć dopisując dlaczego, ale wolałeś być mistrzem znikomej wiedzy i poległeś na dragonie ! Który jak producent określa najlepszy jest do instalacji z gazem

besix

strażak

Post autor: besix » śr wrz 20, 2017 1:34 pm

I jeśli dalej będziesz twierdził, że strażak jest receptą na zły ciąg , bo piszesz bzdety że wspomaga w każdym przypadku to będę codziennie przypominał użytkownikom tego forum jakim jesteś palantem, który wprowadza w błąd potrzebujących

besix

strażak

Post autor: besix » czw wrz 21, 2017 9:35 am

darecki pisze:rozwiązaniem problemu jest właśnie samonastawny "strażak", który się obraca :)
Gdy coś się obraca to wykonuje ruch wokół własnej osi o 360 stopni np silnik . a samonastawne nasady kominowe przestawiają się w kierunku wiejącego wiatru , który raczej rzadko wieje w koło komina. Dlatego pisanie o obrotowych strażakach to bzdury na resorach Obraca to chyba listonosz twoją żonę darecki.

marecki

strażak

Post autor: marecki » czw wrz 21, 2017 10:11 am

darecki pisze:Kolego marecki... "strażak" w połączeniu z RCK, już by nie burzył Twojego spokoju psychicznego :)
Zwiększyć ciąg kominowy a następnie wg ciebie wyregulować go RCK? Czytaj ze zrozumieniem. Przecież zrobiłem to w o wiele prostszy i ciekawszy sposób. Po za tym RCK wychłodził by mi niepotrzebnie, i tak już nie za gorące, spaliny. Rozwiązanie z rozbudowanym deflektorem i prawidłowym napowietrzeniem kotłowni, to rozwiązanie stałe, bez regulacji i w zasadzie niezmienne w działaniu, co doskonale widzę po tlenie i wnętrzu kotła. Jak ładnie poprosisz to zrobię zdjęcie urządzenia na kominie :D

besix

strażak

Post autor: besix » czw wrz 21, 2017 10:31 am

Chociaż genezą tego wątku jest strażak a kolega marecki wspomniał o deflektorze, to ja mimo tego, że posiadam komin ceramiczny z RCK , to poproszę o te fotki :) Może przydadzą się tym , którzy się boją wychładzania spalin przez RCK , a stabilny ciąg kominowy robi różnice :)

besix

strażak

Post autor: besix » czw wrz 21, 2017 11:23 am

I żeby nie było, że tylko coś chcę nie dając nic w zamian to proszę oto mój RCK w pracy https://drive.google.com/file/d/0B7soY0z0MKxSQlExbzJCQnRSTVE/view?usp=sharing

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O. - Mini Bio”