tryb auto mini bio

endriu.st7

tryb auto mini bio

Post autor: endriu.st7 » czw kwie 20, 2017 10:17 pm

witam jestem posiadaczem kotła mini bio posiadam moduł can który steruje dwoma obwodami ogrzewania jeden ob to rozdzielacz ogrzewania podłogowego drugi ob tez rozdzielacz ogrzewania podłogowego posiadam 2 czujnik temp . pokojowej parter i piętro oraz 2 czujniki temp na rozdzielaczach niestety nie działa mi tryb AUTO w monecie gdy temp w pokojach zostanie osiągnięta wyłączają się pompy na rozdzielaczach a piec dalej pracuje aż przekracza temp max i się wyłącza wszystkie komponenty podłączone sa do modułu CAN na obwody 3 i 4, obwody 1 i 2 mam wyłączone rozdzielacze wyposażone są w zawory trojdrogowe z siłownikami może ktoś z państwa miał podobny problem

endriu.st7

tryb auto mini bio

Post autor: endriu.st7 » pt kwie 21, 2017 12:57 am

ok w takim razie zmienię parametr ale czy w trybie auto piec nie powinien się wyłączać gdy temp zadana w pomieszczenie zostanie osiągnięta

polo332

tryb auto mini bio

Post autor: polo332 » ndz wrz 17, 2017 8:53 pm

Jestem posiadaczem kotła mini bio 10kw mam dwa obwody do ogrzania ciepła woda i mieszkanie 130 m2 posiadam czujnik pokojowy .Na jakim trybie będzie lepiej pracował kocioł ciągłym czy automatycznym?n

polo332

tryb auto mini bio

Post autor: polo332 » pn wrz 18, 2017 8:20 pm

obwód zamkniety dwie pompy zawór czterodrożny.chciałbym uzyskać zadaną temperaturę pokojową.

besix

tryb auto mini bio

Post autor: besix » pn wrz 18, 2017 9:24 pm

kolego polo332 ponieważ starasz się czegoś dowiedzieć od prymitywa dareckiego , to uprzedzam używaj nomenklatury ogólnie przyjętej do określania układów CO i CWU , bo określenie " obwód zamknięty" dotyczy raczej instalacji elektrycznych i za takie określanie układów CO zostaniesz potraktowany nie miło przez tego typa.
Co do Twojego pytania to jeśli dom jest dobrze ocieplony to w okresach z temp w okolicy zera , polecam tryb auto, a w czasie większych mrozów, lepszym i bardziej ekonomicznym jest tryb ciągły.
Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

marecki

tryb auto mini bio

Post autor: marecki » pn wrz 18, 2017 11:11 pm

Cały ten wątek powinien polecieć do kosza za brak szacunku.... autora wątku do innych forowiczów. Ja rozumiem, że nie jesteśmy na forum pana Miodka ale jakaś interpunkcja by się przydała. Dla śmiechu zaraz moge napisać dlaczego, może bardziej w sobotę jak się napijemy z sąsiadem :D

besix

tryb auto mini bio

Post autor: besix » wt wrz 19, 2017 11:05 am

Kolega polo 332 posiada, oprócz zaworu 4D niewiadomych rozmiarów , regulator pokojowy , który decyduje o pracy palnika. I w trybie auto po osiągnięciu tej ustawionej temperatury na pokojówce , palnik wejdzie w tryb wygaszania i jeśli pompa Co ustawiona jest na pracę stałą będzie dalej pracowała, aż temperatura czynnika CO nie spadnie poniżej ustawionej histerezy, stan wygaszenia będzie trwał tak długo, jak w pomieszczeniach będzie utrzymana zadana temperatura ustawiona na regulatorze pokojowym. Przy dobrze ocieplonym budynku taki stan może się utrzymywać przez kilka lub nawet kilkanaście godzin . Zakładając, że kolega polo ma nowszy sterownik i regulator z możliwością ustawienia histerezy, taki stan można skutecznie wydłużyć . Więc w okresach przejściowych ilość rozpaleń będzie na tyle mała że pozwoli na wymierne oszczędności opału.

Co do większych mrozów to ustawienie trybu auto zaczyna mieć mniejszy sens, gdyż szybki spadek temperatury wewnętrznej będzie powodował zbyt częste wygaszanie i rozpalanie palnika co generuje straty opału i energii elektrycznej . Dlatego w większe mrozy zdecydowanie polecam tryb ciągły, który przy dobrym ustawieniu parametrów pracy palnika , będzie utrzymywał , zadaną temperaturę pokojową.
Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

besix

tryb auto mini bio

Post autor: besix » wt wrz 19, 2017 10:32 pm

PS A jak ktoś nie wierzy to zapraszam do mnie na weekend , napijemy się po polsku i sprawdzimy jak to działa :)

besix

tryb auto mini bio

Post autor: besix » śr wrz 20, 2017 7:54 am

darecki tobie to trzeba pisać całe referaty ? Przecież nie wspomniałem o czujniku pokojowym przy trybie ciągłym , tylko wyraźnie napisałem ,że odpowiednie ustawienie parametrów pracy palnika . No może jeszcze dodam dla jasności że czujnik pokojowy należy wyłączyć i ustawić odpowiednio zwór 4D .
A ponieważ w trybie ciągłym palnik dąży do utrzymania temperatury zadanej , a nie jak w trybie auto kiedy ta temperatura nie jest stała, to ustawienie zaworem 4D takiej temp. czynnika wychodzącego do instalacji żeby utrzymać zadaną temperaturę w pomieszczeniach nie będzie dużym problemem. Choć doskonałe to nie będzie, bez głowic termostatycznych lub siłownika zaworu ze sterownikiem.

marecki

tryb auto mini bio

Post autor: marecki » śr wrz 20, 2017 9:51 am

Dyskusja czy rozpalać często czy nie http://www.forum.pellets.com.pl/viewtopic.php?id=1345&p=11

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O. - Mini Bio”