Sterownik i dokładność podawania

besix

Post autor: besix » pn sty 09, 2017 9:17 pm

Mam pytanie jak w temacie a konkretnie chodzi mi o to jak się mają wskazania sterownika odnośnie spalanego opału do rzeczywistego spalania ?
Nie mogę sobie sprawdzić bo jeszcze nie mam palnika, a chcę sobie zrobić podgląd na zasadzie wykresów
tak jak na foto

https://zapodaj.net/f9a9b6dfa1552.jpg.html

Jeżeli margines błędu jest rzędu 5- 10 kg na zasobnik to ma sens robienie wykresu z informacją ile opału jeszcze zostało , a jeżeli jest większy to sobie odpuszczę i zostawię same termomerty ze sterowaniem pokojowym.
Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

besix

Post autor: besix » wt sty 10, 2017 10:06 am

Ok czyli żeby to ustawić to pełen zasyp i po dobie znowu do pełna i korekty i tak dalej
Dzięki kolego za wyjaśnienie, zrobię najwyżej wskaźnik dosyp opału przy 30 kg w zasobniku
Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

besix

Post autor: besix » wt sty 10, 2017 12:32 pm

Jedno mnie tylko zastanawia, po co w takim razie producent twierdzi, że taki test paliwa jest nieodzowny przy pierwszym odpaleniu ? Przecież po takiej korekcie o jakiej piszesz i tak ma się to nijak do rzeczywistości :) Chyba że chodzi tylko o orientację z grubsza .Szczerze mówiąc to metoda uzupełnij zważ i znów uzupełnij powinna być stosowana przy pierwszym odpaleniu bo pewnie byłaby bliższa prawdy i po takim paliwo teście wiarygodniej można ustawiać resztę parametrów
No chyba że się mylę

marecki

Post autor: marecki » wt sty 10, 2017 1:35 pm

besix pisze:Mam pytanie jak w temacie a konkretnie chodzi mi o to jak się mają wskazania sterownika odnośnie spalanego opału do rzeczywistego spalania ? Nie mogę sobie sprawdzić bo jeszcze nie mam palnika...
Jak kupisz coś z produktów kostrzewy ze sterownikiem ESTYMA to informacje o różnicy na wyświetlaczu i spalonych worków znajdziesz na forum, było wiele razy. Estyma, podobno nie rozwija już oprogramowania więc tego nie poprawi.

besix

Post autor: besix » wt sty 10, 2017 9:02 pm

Widzisz kolego gdyby serwisant , który uruchamia palnik po zrobieniu 15 minutowego testu wpisywał wynik informując użytkownika Twoimi słowami "Nie da się tego zrobić bez spalania pelletu... więc przy pierwszym uruchomieniu niemożliwe jest ustalenie faktycznego spalania, biorąc pod uwagę także to, że palnik pracujący z modulowaną mocą nie ułatwia zadania..."
Gdyby serwisanci nie wciskali czujników po 100 zł , które można kupić za 4 zł na popularnym portalu, gdybym nie wiedział że nakładkę szamotową mogę sobie wyciąć z cegły , która prawie idealnie pasuje to kupił bym za 250 zł .
Dlatego chcę wiedzieć przed montażem czego się spodziewać , czego wymagać i co olać bo i tak trzeba to zrobić samemu.
Myślę o tym dlatego, że jak zaufałem hydraulikowi to instalacja z powrotem od bojlera wpięta 3m od pieca razem z grzejnikami na trójniku, a rura powrotu w podłodze pod wylewką fajnie prawda?
O innych fajnych niespodziankach nie będę tu pisał bo to już historia
To było po pierwsze primo dlaczego się tak interesuję
A po drugie primo to robię sobie regulator pokojowy wi-fi i podgląd przez neta z paroma udogodnieniami bo fabrycznie sterownik to golas i za wszystkie dodatki ceny są z kosmosu.

Pozdrawiam i dziękuję za cenne informacje

PS marecki poczytałem i o Twoich wnioskach odnośnie testu paliwa i rzeczywistego spalania a jeśli prawdą jest fakt, że oprogramowanie sterownika nie będzie miało już update i aktualizacji to smutna wiadomość

marecki

Post autor: marecki » śr sty 11, 2017 1:29 pm

Zakładając dobrą instalację i prawidłowy proces spalania: ile wsypiesz tyle spali. Albo inaczej, chałupa ile bedzie potrzebowała tyle pobierze peletu. O to się nie martw, tego nie oszuka :)

fotlot

Post autor: fotlot » śr sty 11, 2017 4:08 pm

besix pisze:gdybym nie wiedział że nakładkę szamotową mogę sobie wyciąć z cegły , która prawie idealnie pasuje to kupił bym za 250 zł . to smutna wiadomość
Kup w zestawie a będzie taniej. http://www.kostrzewa.com.pl/#1000169
Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l, pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

besix

Post autor: besix » śr sty 11, 2017 8:32 pm

Widzę pełną zgodność społeczności tego forum co do spalania :) Ile byś nie wsypał to też spali.
Ja nie chcę podglądem i udogodnieniami zmieniać praw fizyki , natomiast wiem z doświadczenia , że analiza wykresu temperatury spalin bardzo ułatwia dobre ustawienie palnika , a regulator internetowy pozwala na oszczędności opału ( Jadę się zresetować do kumpla do Leszna na trzy dni to ustawiam 15 stopni na CO CWU całkiem off , a rano trzeciego dnia pijąc kawę z kumplem ustawiam grzanie CO na 18 i CWU on, godzinę przed wyjazdem ustawiam CO na 22 i jak wracam do siebie 180 km to mam ciepło)
Spali tyle samo grzejąc przez te trzy dni bez obniżania temperatury ?
Myślę że będzie tak jak teraz mam z miałem czy ekogroszkiem.
Ale każdy robi jak chce :)

besix

Post autor: besix » czw sty 12, 2017 9:33 am

Myślę, że przy dodatkowym wsparciu kolegów z doświadczeniem w tym temacie, nie będzie to fizyka jądrowa

marecki

Post autor: marecki » pt sty 13, 2017 10:12 am

Ja się zgodze, że temp spalin jest potrzebna. Ale mimo wszystko trzeba palnik kupić, poużywać i podzielić się uwagami. Na razie rozmawiamy o niczym. A przed zakupem odpowiedzi na wiele zagadek są na forum, opcja szukaj.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Palnik - Platinum Bio 1”