pierwsze uruchomienie Mini Bio Luxury 20KW

ODPOWIEDZ
goldeneczek

Post autor: goldeneczek » pt sty 06, 2017 10:21 pm

Witam, jestem nowy na forum. mam pytanko, czy na pierwsze uruchomienie kotła braliście gości z kostrzewy? czy jest tu ktoś kto próbował sam (ewentualnie z pomocą forumowiczów) uruchomić i ustawić kocioł) ? jednak 450zł, a tyle liczą za start to 500kg dobrego pelletu :) pozdrawiam

darecki

Post autor: darecki » sob sty 07, 2017 1:00 am

Uruchomienie kotła i oprogramowanie palnika, to nie jest żaden problem... ale automatyczna utrata gwarancji, na własne życzenie w przypadku samodzielnego uruchomienia, to według mnie jest bezsensowne posunięcie...

Dobrze się nad tym zastanów, żebyś potem tego nie żałował...
Zestaw Pellets 100-16 kW z palnikiem Platinum Bio v02 + regulator IgneoTouch z modułem BIG oraz Lambda + VideRoom i VideNet. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N. Komin zakończony regulatorem ciągu SmartFlow. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów). Bojler 140 litrów z zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

art

Post autor: art » sob sty 07, 2017 6:04 pm

Zawsze pozostaje ustawowa 2-letnia rękojmia...
Uruchomienie sprowadza się do podpięcia pomp, czujników, etc. do sterownika i wklepania ustawień.
MB L 10 kW (ver. 1), 90 m2

Harek87

Post autor: Harek87 » sob sty 07, 2017 10:16 pm

Ja płaciłem w zeszłym roku 250. I od szanownego serwisanta za wiele się nie dowiedziałem. A spec był taki że ustawił mi cwu na 30* komfortową i 18* na ekonomiczną... długo by opowiadać nie miał w mim mniemaniu zbyt dużej wiedzy o tym kotle, za to ja nie wiedziałem kompletnie nic i bez niego bym pewnie sobie nie poradził.
MB 10kW, Palnik 16kW. Pow. użytkowa - 130m2, 7 pętli + 7 grzejników, CWU 140l.

darecki

Post autor: darecki » ndz sty 08, 2017 12:42 am

art pisze:Zawsze pozostaje ustawowa 2-letnia rękojmia... Uruchomienie sprowadza się do podpięcia pomp, czujników, etc. do sterownika i wklepania ustawień.
Mylisz się... uruchomienie, sprowadza się do "wklepania" pieczątek w książce serwisowej... bo bez tego firma "oleje" użytkownika w przypadku jakichkolwiek problemów...
Zestaw Pellets 100-16 kW z palnikiem Platinum Bio v02 + regulator IgneoTouch z modułem BIG oraz Lambda + VideRoom i VideNet. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N. Komin zakończony regulatorem ciągu SmartFlow. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów). Bojler 140 litrów z zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

art

Post autor: art » ndz sty 08, 2017 1:42 pm

Mylisz się... uruchomienie, sprowadza się do "wklepania" pieczątek w książce serwisowej... bo bez tego firma "oleje" użytkownika w przypadku jakichkolwiek problemów...
Żartujesz sobie?
Poczytaj najpierw przepisy, choćby KC, zanim coś napiszesz.
Rękojmia jest USTAWOWA, a gwarancja to dobra wola firmy.

darecki

Post autor: darecki » ndz sty 08, 2017 2:37 pm

art pisze:... gwarancja to dobra wola firmy.
"Dobra wola" to może jest złe określenie... Raczej wątpię, aby ktokolwiek zechciał zakupić sprzęt za kwotę kilku czy kilkunastu tysięcy bez gwarancji producenta... dlatego to wcale nie jest "dobra wola"... a firma zawsze może znaleźć sposób, aby ją zakwestionować. Jak tak "dobrze" chcesz doradzać koledze, który zadawał pytanie, to zajmij się uruchomieniem jego zestawu... a w razie problemów, zajmij się potem "przepychankami" z producentem sprzętu, w celu egzekwowania przepisów o rękojmi... A ja potem chętnie poczytam o efektach takiego doradztwa... I co byś teraz nie pisał, to w przypadku problemów wątpię, aby nasz oszczędny kolega, był z Twoich porad zadowolony...

art

Post autor: art » ndz sty 08, 2017 7:33 pm

Poczytaj najpierw co to jest rękojmia i gwarancja.
Uruchomienie nie jest trudne (z tego co naocznie widziałem).
Jeśli ktoś zadał pytanie to domniemywać należy, iż ma o tym pojęcie a nie "dwie lewe ręce".
Dawno mnie tu nie było, ale to forum chyba nadal jest od rozwiązywania wątpliwości czy szukania rad?

darecki

Post autor: darecki » ndz sty 08, 2017 11:00 pm

art pisze:Poczytaj najpierw co to jest rękojmia i gwarancja. Uruchomienie nie jest trudne (z tego co naocznie widziałem). Jeśli ktoś zadał pytanie to domniemywać należy, iż ma o tym pojęcie a nie "dwie lewe ręce". Dawno mnie tu nie było, ale to forum chyba nadal jest od rozwiązywania wątpliwości czy szukania rad?
Więc najpierw Ty poczytaj sobie, jakie są warunki udzielenia gwarancji przez producenta... To, że "uruchomienie nie jest trudne", to wie każdy doświadczony użytkownik tego sprzętu... ale dla firmy liczy się tylko uruchomienie dokonane przez autoryzowanego serwisanta, nawet takiego który ma "dwie lewe ręce", ale ważne jest, aby jedną z tych "lewych" rąk postawił pieczątkę na potwierdzeniach montażu i uruchomienia, które trzeba wysłać na adres producenta... Skoro "naocznie widziałeś" to może podejmij się jednak tego montażu, bo pytający kolega, raczej nie "ma o tym pojęcie", choć zapewne "dwóch lewych" rąk nie ma...

art

Post autor: art » pn sty 09, 2017 5:49 pm

O Boże, więc łopatologicznie.
Rękojmia jest ustalona przez nasze państwo. Trwa 2 lata! Zasady każdy może ściągnąć choćby z KC lub UOKiK-u.
Gwarancja jest udzielana przez producenta/sprzedawcę na jego warunkach (z wyłączeniem klauzul niedozwolonych) i trwa tyle na ile uzna za stosowne.Kostrzewa akurat daje na 5 lat pod warunkiem corocznego, płatnego przeglądu.
O czym chcesz więcej dyskutować? Z mojej strony EOT.
Goldeneczek, nie pytał o warunki prawne ale o WŁASNORĘCZNE URUCHOMIENIE, więc Kolego darecki daruj sobie wywody prawne. Pisz merytorycznie!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O. - Mini Bio Luxury”