pierwsze uruchomienie Mini Bio Luxury 20KW

ODPOWIEDZ
goldeneczek

Post autor: goldeneczek » pt sty 06, 2017 10:21 pm

Witam, jestem nowy na forum. mam pytanko, czy na pierwsze uruchomienie kotła braliście gości z kostrzewy? czy jest tu ktoś kto próbował sam (ewentualnie z pomocą forumowiczów) uruchomić i ustawić kocioł) ? jednak 450zł, a tyle liczą za start to 500kg dobrego pelletu :) pozdrawiam

art

Post autor: art » sob sty 07, 2017 6:04 pm

Zawsze pozostaje ustawowa 2-letnia rękojmia...
Uruchomienie sprowadza się do podpięcia pomp, czujników, etc. do sterownika i wklepania ustawień.
MB L 10 kW (ver. 1), 90 m2

Harek87

Post autor: Harek87 » sob sty 07, 2017 10:16 pm

Ja płaciłem w zeszłym roku 250. I od szanownego serwisanta za wiele się nie dowiedziałem. A spec był taki że ustawił mi cwu na 30* komfortową i 18* na ekonomiczną... długo by opowiadać nie miał w mim mniemaniu zbyt dużej wiedzy o tym kotle, za to ja nie wiedziałem kompletnie nic i bez niego bym pewnie sobie nie poradził.
MB 10kW, Palnik 16kW. Pow. użytkowa - 130m2, 7 pętli + 7 grzejników, CWU 140l.

art

Post autor: art » ndz sty 08, 2017 1:42 pm

Mylisz się... uruchomienie, sprowadza się do "wklepania" pieczątek w książce serwisowej... bo bez tego firma "oleje" użytkownika w przypadku jakichkolwiek problemów...
Żartujesz sobie?
Poczytaj najpierw przepisy, choćby KC, zanim coś napiszesz.
Rękojmia jest USTAWOWA, a gwarancja to dobra wola firmy.

art

Post autor: art » ndz sty 08, 2017 7:33 pm

Poczytaj najpierw co to jest rękojmia i gwarancja.
Uruchomienie nie jest trudne (z tego co naocznie widziałem).
Jeśli ktoś zadał pytanie to domniemywać należy, iż ma o tym pojęcie a nie "dwie lewe ręce".
Dawno mnie tu nie było, ale to forum chyba nadal jest od rozwiązywania wątpliwości czy szukania rad?

art

Post autor: art » pn sty 09, 2017 5:49 pm

O Boże, więc łopatologicznie.
Rękojmia jest ustalona przez nasze państwo. Trwa 2 lata! Zasady każdy może ściągnąć choćby z KC lub UOKiK-u.
Gwarancja jest udzielana przez producenta/sprzedawcę na jego warunkach (z wyłączeniem klauzul niedozwolonych) i trwa tyle na ile uzna za stosowne.Kostrzewa akurat daje na 5 lat pod warunkiem corocznego, płatnego przeglądu.
O czym chcesz więcej dyskutować? Z mojej strony EOT.
Goldeneczek, nie pytał o warunki prawne ale o WŁASNORĘCZNE URUCHOMIENIE, więc Kolego darecki daruj sobie wywody prawne. Pisz merytorycznie!

art

Post autor: art » pn sty 09, 2017 7:48 pm

Goldeneczek skorzysta z RĘKOJMI a nie gwarancji. 2-letniej rękojmi!
Rękojmi ZAPEWNIONEJ przez przepisy !!!
Merytorycznie - od razu piszesz Goldeneczkowi o utracie gwarancji, o co On nie pytał!
Rozumiesz co to jest merytorycznie?
Człowieku, sprawdź sobie w SJP, co to znaczy!!!
Tak, byłem teoretykiem w momencie zakupu MB, bo jak mogłem być praktykiem, nie mając z nim styczności, ale dzięki forumowym Kolegom, mogę go rozebrać i złożyć bez problemu!
Kiedyś to forum służyło do wymiany doświadczeń i pomocy nowym użytkownikom, ale teraz czytam, że głównie do polemiki na tematy w ogóle nie związane z wyrobami f-my Kostrzewa!
PS. Chociaż wiem, że to nic nie da, ale BŁAGAM nie pisz więcej o gwarancji/rękojmi.
PS2. Może pomożesz mi w temacie "Sonda lambda", bo po ilości postów widzę, że jesteś ekspertem?

goldeneczek

Post autor: goldeneczek » pn sty 09, 2017 7:51 pm

Dobra skonczcie się spinać. Podsumowując - uruchomienie i ustawienie kotła jest proste z tym że traci się gwarancję. Do zamknięcia temat.

art

Post autor: art » wt sty 10, 2017 5:59 pm

darecki pisze:a Ty namawiałeś kolegę, który był nieświadom konsekwencji, do utraty gwarancji producenta... co trudno jest dobrą radą nazwać...
Darecki, zerknąłeś do warunków i wyłączeń gwarancji? Więc, na to co jest JEDEN rok gwarancji od Kostrzewy (zespół rusztu palnika, czujniki pomiarowe, zapalarka) i na to co jest DWA lata (automatykę sterującą, ślimak podający, motoreduktor, wentylator) to ja dziękuję za taką gwarancję. Wybieram rękojmię na dwa lata! Chyba każdy normalny po spaleniu zapalarki też powoływałby się na rękojmię. Czy Ty jednak nie? 3 lata gwarancji masz na trwałość zewnętrznego korpusu palnika (to chyba jest tylko obudowa "wystająca" od zewnątrz), a 5 lat masz TYLKO na szczelność wymiennika kotła (czyli spawy łączące blachy wraz z rzeczoną blachą). Nie mogę dogrzebać się do aktualnej gwarancji na stronach Kostrzewy więc posiłkuję się wersją z września 2012 roku. Zapewne Ciebie, Darecki i tak nie przekonam (mam subiektywne wrażenie, że nie czytasz ze zrozumieniem), ale ta informacja jest też skierowana do innych. Tak na marginesie w ww gwarancji doczytałem się też info, że w przypadku skorzystania z gwarancji i wymiany części na nową, bieg gwarancji nie ulega przedłużeniu a jest liczony tylko od dnia rozruchu.

art

Post autor: art » czw sty 19, 2017 8:31 pm

darecki pisze:
art pisze:... Zapewne Ciebie, Darecki i tak nie przekonam...
Zgadłeś :D A ja jestem jednak bardziej ciekaw, czy przekonałeś tą swoja pokrętną logiką innych użytkowników... Choć raczej wątpię ;) Widać jednak po Twoich wpisach, że nie czytałeś jednak przepisów dotyczących rękojmi ze zrozumieniem, skoro naiwnie wierzysz, że jest to lepsza forma zabezpieczenia...
Zapytaj jakiegokolwiek prawnika od KC lub lokalnego rzecznika konsumentów, bo jednak mam wrażenie, że coś tam wiesz, słyszałeś, ale okaże się, że nie do końca słusznie
Rękojmia, nie jest tym samym co gwarancja, gdyż w przypadku rękojmi, zmuszony byłbyś udowadniać, że wada występowała od samego początku, czyli w momencie zakupu. O ile w pierwszym roku jest to ułatwione nieco przepisami... to jednak w drugim roku użytkowania takiego sprzętu, nie będzie już to takie proste... Ponieważ ->> "W przypadku zauważenia wady w późniejszym terminie, czyli między 12. a 24. miesiącem od wydania towaru, to konsument powinien wykazać, że wada towaru istniała w momencie zakupu – np. jest wynikiem zastosowania materiałów niskiej jakości, nieprawidłowej produkcji czy też niepoprawnej instrukcji obsługi lub konserwacji. Na poparcie swoich twierdzeń może (ale nie musi) skorzystać z pomocy specjalistów, w tym z opinii i analiz niezależnych rzeczoznawców." A więc należy tylko życzyć powodzenia każdemu, kto na własne życzenie zrezygnuje z gwarancji na sprzęt zakupiony za kilka, czy nawet kilkanaście tysięcy, żeby potem jeszcze "ciągać" się po sądach ze sprzedawcą, który wystawił dowód zakupu... bo rękojmia nie dotyczy w ogóle producenta, który w takim przypadku za nic nie odpowiada...
Więc Twoim zdaniem gwarant z góry uwzględni każdą reklamację? W rewelacyjnym świecie żyjesz lub masz tak duże szczęście, że każdą gwarancję masz automatycznie uwzględnianą :lol:
Dla zainteresowanych... jest link do szczegółowych przepisów, tak "pięknie" tu naginanych przez kolegę art''''a ;) https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/
Proponuję dokładne przeczytanie wszystkich podpunktów, a nie tylko pierwszych. Możesz też zerknąć na pozostałe zakładki na ww stronie (górny poziomy pasek:P)
A już tak na zakończenie :D tak dla lepszego zrozumienia pokrętnej logiki... wyjaśnienie, jak to teorię prezentowane przez kolegę, rozmijają się z szarą rzeczywistością ...
art pisze:Kocioł ma 4 lata, więc niestety, ale gwarancja minęła.Poza ty AS-a brałem tylko do pierwszego rozruchu, bo późniejsze modyfikacje (z tego forum) i tak mnie jej pozbawiły. Acha i gwarancja na sondę była tylko przez 2 lata. ...
"niestety, ale gwarancja minęła" - dlaczego niestety... przecież gwarancja jest Ci niepotrzebna... "AS-a brałem tylko do pierwszego rozruchu" - a jednak... sam brałeś a innym odradzasz... "późniejsze modyfikacje (z tego forum) i tak mnie jej pozbawiły" - niby tej gwarancji? No tak... w drugim roku miałeś jeszcze rękojmię... pewnie się przydała ;) skoro ją tak zachwalasz...
Darecki, jakbyś sobie policzył to 2017 rok minus 4 lata = 2013 rok. Lepsze, dla kupującego, prawo weszło w życie w grudniu 2014, więc mnie nie dotyczy korzystniejsza rękojmia (której termin i tak już wygasł). Tak, AS wykonywał pierwszy rozruch, gdyż wtedy wiedziałem tylko, że chcę tylko pelleciaka i nic więcej. Wybór padł na MB gdyż, tylko on spełniał warunki w mojej minikotłowni (jeszcze był jakiś włoski kocioł, ale jestem zdania, że lepiej brać polskie). Nie wnikałem w żadne ustawienia, dopóki, po 1 miesiącu, kocioł nie spalił mi chyba coś koło 60 worków przy 90mq i temp. wew. 18 stopni.. Stąd właśnie wziąłem się na tym forum, które było może trochę mało „postowe”, ale były to posty tylko merytoryczne. A to co teraz czytam, te w przewadze trollowane posty, to coś co nie powinno mieć miejsca. Dlatego dziwię się modowi (doradca Kostrzewa), że nic z tym nie robi. AS-a do pierwszego uruchomienia teraz bym nie wziął, ale po drodze praktycznie rozmontowałem go na części i jak doczytasz wyżej to nie polecałem tego bezwzględnie każdemu! Mechaniczne modyfikacje (słynne śmigło w palniku) kotła powodują, że gwarancja nie działa - to tak na marginesie. Pozdrowienia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O. - Mini Bio Luxury”