Kocioł Twin Bio - informacje

Moderator

Kocioł Twin Bio - informacje

Post autor: Moderator » czw lip 18, 2013 2:17 pm

Konstruktorzy firmy KOSTRZEWA stworzyli urządzenie będące połączeniem niezawodności i perfekcyjności. Kocioł przystosowany jest do spalania ekologicznej biomasy w postaci pelet i drewna oraz owsa.

Urządzenie składa się z czterech połączonych ze sobą elementów :
Korpusu kotła – wykonanego zgodnie z technologią 3xT (time,turbulator, temperaturę)
Sprawdzonego rozwiązania - palnika Platinum Bio – pozwalającego na automatyczne spalanie pelet i owies.
Automatyki Platinum Bio– ma ona za zadanie regulację pogodową jednego obiegu grzewczego + ciepłą wodą użytkową. W automatyce została zastosowana innowacyjna regulacja płomieniem i temperaturą Fuzzy Logic 2 generacji. Dużego zbiornika paliwa wykonanego z blachy ocynkowanej, aby dodatkowo zabezpieczyć zbiornik przed korozją podczas pracy w trudnych warunkach.

1.palnik Platinum Bio z wkładem ceramicznym - energooszczędny silnik całego układu. Niezawodny, cichy, wykonany ze stali żaroodpornej oraz kwasoodpornej. Zastosowany wkład ceramiczny zwiększa sprawność i zmniejsza emisyjność.
2.ceramika izolacyjna (wermikulit)- ogranicza straty na zewnątrz wymiennika
3.zawirowywacz spalin - obniża temperaturę spalin wylotowych
4.komora ceramiczna wymiennika- podczas pracy rozgrzewa się do temperatury powyżej 1000° C powodując bardzo skuteczne spalanie biomasy
5.ruszt do drewna-komora załadowcza umożliwiająca spalanie drewna w trybie ręcznym.
6.podajnik paliwa
7.zbiornik- wykonany z ocynkowanej blachy o pojemności 298l


Zaprojektowany w technologii 3D CAD SolidWorks Premium oraz SolidWorks Flow Simulation.

Więcej informacji na stronie www: TWIN BIO - do 32kW

Majs
Posty: 27
Rejestracja: wt mar 29, 2016 11:14 pm

Kocioł Twin Bio - informacje

Post autor: Majs » ndz kwie 17, 2016 3:03 pm

Jestem użytkownikiem tego kociołka od lutego 2015 roku, przez pierwsze trzy mc. byłem bardzo zadowolony niestety czar prysł. Pierwsze przegrzanie palnika nastąpiło w maju i od tamtej pory jestem zmuszony wyłączać piec raz dwa razy na dobę aby wyczyścić palnik. Diagnoza lokalnego serwisanta to rzekomo podrobiony pellet berliniecki. Kolejne wymiany paliwa na Lawę Olimp i Berlinek zakupione u w/w człowieka który znajduje się firmowej liście jako serwisant i sprzedawca certyfikowanego pelletu nie poprawiły pracy kotła. Zmiany oprogramowania, nawiercenie otworów w palniku przez firmowy serwis nie przyniosły żadnych zmian w pracy kotła.
Przed wizytą firmowej ekipy korzystając z rad znajdujących się na tym forum próbowałem zmieniać ustawienia palnika ale i to nie przyniosło żadnych zmian.
Obecne ustawienia wprowadzone przez serwis
Pow min. 20%-15
Pow max. 100%-40
Podawanie 10,3
moc min. Fl2 30
moc max. Fl2 100
modulacja Fl2
Próg foto 10
tlen min. 20-14
tlen max. 100%-8,0
dawka startowa paliwa 30s
moc dmuchawy rozpalanie 20%
Dawka startowa paliwa 7,7
wartośc opałowa 5,3
darecki, fotlot
Do komina zaglądałem sam jakieś dwa tygodnie temu, był czyściusieńki. rura łącząca piec z kominem też.
Nakładkę ceramiczną na palnik tak jak ktoś doradzał na forum próbowałem założyć odwrotnie, niestety nie pasuje, uszczelnić tego ustrojstwa jeszcze nie próbowałem, ale wchodzi ona dość ciasno i tak na moje wyczucie przy włączonej dmuchawie wiaterek nie ucieka bokami. Panowie z Kostrzewy kazali małżonce włączyć piec nie zaglądać do niego dopóki nie załączy się alarm o przegrzaniu i dopiero do nich dzwonić. Ciekawe kto i za ile wymieni kolejny raz uszczelkę palnika jak ją ponownie szlak trafi.

PiotrekB

Kocioł Twin Bio - informacje

Post autor: PiotrekB » ndz kwie 17, 2016 3:32 pm

zmniejsz mu

powietrze min na 6

powietrze max na 30

podawanie na 6

moc minimalna na 20%

czas startu na 20s

przedtem wyczysc palnik a najlepiej na razie zdejmij nakładke

zobaczymy co sie bedzie dziac.

wykres modulacji byc nagrał bysmy lukneli bo nic nie wiemy jak piec chodzi

Majs
Posty: 27
Rejestracja: wt mar 29, 2016 11:14 pm

Kocioł Twin Bio - informacje

Post autor: Majs » ndz kwie 17, 2016 3:56 pm

Przecież tam łapy nie wkładałem jak piec pracował:D Po włączeniu pieca pierwsze co robi to czyści palnik, i to wtedy sprawdzałem. Nakładkę mam firmową i wcale tak lekko nie wchodzi, jak pisałem próbowałem wsadzić odwrotnie tak jak ktoś tu na forum pisał, nie było szans żebym ją wcisnąć. Teraz czekamy tak jak sobie serwis tego zażyczył na przegrzanie palnika, żona wyczyściła go rano i zobaczymy ile czasu pochodzi, teraz głównie dogrzewa cwu to może do jutra wytrzyma. mam gdzieś w domu sznur od uszczelniania kominka, poproszę syna niech uszczelni.
darecki wciskałeś go tam na się czy robiłeś jakieś frezy na nasadce?

PiotrekB

Kocioł Twin Bio - informacje

Post autor: PiotrekB » ndz kwie 17, 2016 4:13 pm

bo moze nie ma jej uszczelnionej.

a majs masz popioł na nakładce równiutko usypany popiół czy czysto ?

aaa nie ma go w domu

Majs
Posty: 27
Rejestracja: wt mar 29, 2016 11:14 pm

Kocioł Twin Bio - informacje

Post autor: Majs » ndz kwie 17, 2016 5:23 pm

Piotrek8
Nigdy na nakładce tej ceramicznej jeżeli to tą własnie chodzi nie miałem popiołu.
Z tego co zaobserwowałem to w czasach kiedy było wszystko Ok popiół miał barwę brunatną teraz jest bardziej czarny z domieszką szarości. Przed wizytą serwisu (10 dni temu) największe ilości popiołu zbierała się w jego początkowej części tzn tuż koło zapalarki, teraz jest on bardziej rozrzucony po całym ruszcie (spostrzeżenia żony) potwierdzone fotkami które dostałem. Piec chodził pięknie do momentu pierwszego przegrzania palnik od tej pory to już tylko pasmo porażek.Przepalona uszczelka silikonowa, zepsuty motoreduktor, kasa wywalona w kolejne zmiany pelletu. Przez pierwsze 3 mc. raz na tydzień czyściłem wymienniki i zawirowywacze, palniczek był zawsze czysty no może czasami na końcu rusztu było troszkę pyłu, a popiołu tyle co kot napłakał, popielnik opróżniałem raz może na 3 tyg. Teraz po trzech dniach palenia zimą popielnik jest prawie pełen, rano zamiast do kibelka pierwsze kroki do kotłowni by wyłączyć piec to samo przed snem, widać to po zużyciu przycisku on/off. Nie rozumiem jak to wszystko mogło się zadziać z dnia na dzień.

Majs
Posty: 27
Rejestracja: wt mar 29, 2016 11:14 pm

Kocioł Twin Bio - informacje

Post autor: Majs » ndz kwie 17, 2016 7:12 pm

Tak duży wiaterek nastawił serwis by, jak to tłumaczył żonie palnik się lepiej czyścił, na mój chłopski rozum miało to jakiś sens. z drugiej strony jednak tak jak piszesz nakładka ukierunkowuje powietrze i powinien wystarczyć mniejszy nadmuch.
To co zostaje na palniku i w piecu nie jest to typowy spiek twardy i przylepiony do rusztu. Bardziej wygląda to własnie na niedopalony zwęglony pellet który kruszy się przy dotknięciu. Tak jak pisałem gdy piec śmigał tak jak powinien popiół był barwy brunatnej, teraz jest czarny z naleciałościami szarości, wygląda to jak nadpalony i wygaszony węgiel drzewny.
Co może być powodem takiego stanu rzeczy?

Majs
Posty: 27
Rejestracja: wt mar 29, 2016 11:14 pm

Kocioł Twin Bio - informacje

Post autor: Majs » ndz kwie 17, 2016 8:11 pm

Pewnie niechętnie ale dla własnego spokoju będą musieli, poczekamy najpierw na przegrzanie palnika jak tego sobie życzy firma i zobaczymy co dalej z tym fantem zrobią. Szkoda, że kazali tego sprawdzić jak było zimno, teraz przy takiej pogodzie i dwóch osobach piec podobno załączył się tylko raz od rana.

PiotrekB

Kocioł Twin Bio - informacje

Post autor: PiotrekB » ndz kwie 17, 2016 9:18 pm

Ja przy szczelnej nakładce zreszta nie tylko ja mam usypany popiół.
U ciebie przeciągi wokół nakladki -)

Majs
Posty: 27
Rejestracja: wt mar 29, 2016 11:14 pm

Kocioł Twin Bio - informacje

Post autor: Majs » ndz kwie 17, 2016 11:04 pm

Możecie mnie uznać za psychola, albo za całkowitego pechowca. Własnie dzwoniła żona, piec dostał szału nagrzał chałupę do 26 st wyłączył się na kilka minut i zasuwa odnowa, czujnik pokojowy skręcony do 16 st. a kociołek dalej pali. Kazałem wyłączyć dziadostwo jutro znów będę znów dzwonił do serwisu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O. - Twin Bio”