Palnik - Platinium Bio VG Informacje

ODPOWIEDZ
admin3
Posty: 35
Rejestracja: pt sie 03, 2018 9:43 am
Lokalizacja: Giżycko

Palnik - Platinium Bio VG Informacje

Post autor: admin3 » pn wrz 10, 2018 8:00 pm

Obrazek
Platinum Bio VG

Palnik Platinum Bio VG - pierwszy w Polsce palnik zmieniający swoje wymiary!
Spala każdy rodzaj peletu drzewnego (klasa: A1, A2, B - cena już za ok. 600zł/tona ).
Palnik można zamontować do kotła na paliwo stałe, ciekłe lub gazowe nie ingerując w konstrukcję urządzenia.
Dlaczego warto wybrać palnik Platinum Bio VG?

3-letnia gwarancja na trwałość urządzania pozwala obniżyć koszty jego eksploatacji i serwisowania w długoletnim okresie użytkowania.

40 lat - Firma KOSTRZEWA posiada niemal 40-letnie doświadczenie w produkcji urzadzeń do spalania biomasy; korzystamy przy projektowaniu z naszych sprawdzonych rozwiązań i bazujemy na zdobytym doświadczeniu.

R & D ( Research and Development ) - palnik Platinum Bio VG został opracowany przez nasz dział Badań i Rozwoju . Na początku każde projektowane urządzenie przechodzi przez specjalistyczny programy do analizy przepływów oraz wytrzymałości i naprężeń by w kolejnym etapie trafić do laboratorium, w którym poddawany jest długotrwałym testom wytrzymałościowym. Urządzenie sprawdzane jest także pod kątem emisyjności i sprawności. W naszym laboratorium możemy badać urządzenia do 750 kW.

Serwis - firma KOSTRZEWA posiada w całej Polsce ponad 130 wykwalifikowanych autoryzowanych serwisantów, którzy świadczą usługi serwisowe gwarancyjne i pogwarancyjne.

Wygoda i oszczędność - już nie trzeba się martwić jaki rodzaj peletu kupić i od jakiego producenta! Platinum Bio VG spala bowiem najtańsze (cena ok. 600zł/tona za pelet klasy B) i najbardziej zanieczyszczone piaskiem pelety drzewne (klasa: A1, A2, B). Urządzenia spalając zanieczyszczone pelety nie wymaga czasowego wygaszania palnika aby go oczyścić z zalegającego żużlu (szlaki) . Czyszczenie palnika następuje w trybie ciągłej pracy. Palnik Platinum Bio VG - wynalazek chroniony patentem Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej nr 228615.

Komfort - aby obsługa kotła wyposażonego w palnik Platinum Bio VG była jeszcze bardziej wygodna i komfortowa urządzenie zostało wyposażone w czujnik kontrolujący ilość paliwa w zbiorniku . Dotychczas kotły na rynku nie były wyposażane w taki system i w gestii użytkownika było pamiętanie o zasypaniu zbiornika. System skonstruowany przez KOSTRZEWA mierzy i informuje z dużym wyprzedzeniem użytkownika o planowanych działaniach (czyli o zasypie paliwa).Informacje są wyświetlane w postaci monitu na ekranie regulatora kotła i regulatora pokojowego . Rozwiązanie zastrzeżone w Urzędzie patentowym RP.

Innowacyjność na skalę Europy - urządzenie automatycznie dostosowuje się do zapotrzebowania cieplnego budynku zmniejszając lub zwiększając swoje wymiary (zmiana długości rusztu palnika ) – przy projektowaniu skorzystaliśmy z technologii zmiennej geometrii (VG - variable geometry). Rozwiązanie opatentowane w Urzędzie Patentowym RP.

Niska emisja zanieczyszczeń do atmosfery - konstrukcja urządzenia pozwala na ograniczenie szkodliwych spalin do atmosfery ( CO, NOx, OGC ) oraz pyłów.

Reguluje całym systemem grzewczym budynku - umożliwia podłączenie kilku niezależnych obwodów grzewczych w budynku i ustawienie różnych temperatur w pomieszczeniach w trybie ręcznym lub pogodowym. Reguluje pracą wymiennika ciepłej wody użytkowej

Moduł INTERNET- wszystkie funkcje urządzenia i systemu grzewczego budynku można nadzorować przez komputer lub telefon (opcja).

Spełnia klasę A+ efektywności energetycznej - najwyższa możliwa klasa dla urządzęń niebędących urządzeniami kondensacyjnymi.

Obrazek
Automatyka Platinum Bio ecoMAX 920 - O TOUCHz kolorowym, dotykowym panelem operatorskim - urządzenie wykonane w zaawansowej technologii, które kontroluje proces spalania w kotle i palniku peletowym.

Automatyka steruje:

podajnikiem paliwa ze zbiornika
podajnikiem palnika
wentylatorem ciśnieniowym
zapalarką
pompą c.o.
pompą c.w.u.
pompą kotłową
czujnikiem poziomu paliwa
czujnikiem temperatury zewnętrznej
czujnikiem temperatury powrotu
siłownikiem mieszacza


Wyposażenie opcjonalne:

czujnik temperatury zewnętrznej
czujnik c.o.
czujnik c.w.u.
czujnik temperatury powrotu
kolorowy panel pokojowy ecoSTER TOUCH z funkcją zdalnego sterowania kotła
termostat pokojowy programowalny tygodniowy bezprzewodowy
termostat pokojowy programowalny tygodniowy przewodowy
czujnik temperatury z regulacją
zestaw sondy lambda EcoLAMBDA
dodatkowy moduł rozszerzeniowy (B)
dodatkowy moduł rozszerzeniowy (C)
moduł internetowy EcoNET
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Palnik - Platinium Bio VG”