wentylator w palnikuPB25

grzesiek74

wentylator w palnikuPB25

Post autor: grzesiek74 » wt lut 19, 2013 10:05 pm

Witam
Moje pytanie raczej do doradcy kostrzewy,lub zorientowanych w temacie:
Jeżeli palnik jest samoczyszczący (przedmuch 100%mocy),to dlaczego przysłona wentylatora otwarta2/3,
na ruszcie zostaje popiół którego nie może ruszyć.

doradca kostrzewa

wentylator w palnikuPB25

Post autor: doradca kostrzewa » śr lut 20, 2013 12:44 pm

Palniki od 16kW do 32 kW maja ten sam wentylator. Przysłoną ustawiamy odpowiednią jego przepustowość.Powstające spieki mogą na palniki mogą świadczyć o zabrudzeniu pelletu. Ten problem był już opisywany na innych postach: WYMIEŃ PALNIK NA OLEJ OPAŁOWY - OBNIŻ KOSZTY OGRZEWANIA O 69 % » Palniki inne niż ......Pozdrawiam Doradca KostrzewyPalniki na pelety- KOSTRZEWA

netmike

wentylator w palnikuPB25

Post autor: netmike » czw lut 21, 2013 1:29 pm

Palę w moim Minibio 20kw Stlemet Olimp, który rzekomo jest jednym z topowych peletów, a spieki i tak się tworzą. Z tego co obserwuję nie ma znaczenia ilość podawanego powietrza, bo na ruszcie palnika zawsze zostaje skorupa, z którym przedmuch przy wygaszaniu i rozpalaniu nie jest w stanie sobie poradzić. Zostawiłem raz kocioł na pięć dni podczas wyjazdu na ferie i skorupa urosła aż pod sam "sufit". Pod tym względem, palnik mnie zawiódł. Przydałaby się opcja mechanicznego rozbijania i usuwania spieku...

Mirtoltol

wentylator w palnikuPB25

Post autor: Mirtoltol » ndz mar 03, 2013 12:28 pm

Witam
Chciałbym podzielić się moimi spostrzeżeniami odnośnie popiołu na palniku i jego samoczyszczenia. Piec posiadam od dwóch lat a systematycznie palę od roku. Trochę bawiłem się z ustawieniami i raz było lepiej raz gorzej ale teraz mogę stwierdzić że jestem bardzo zadowolony i piec działa tak jak oczekiwałem.Co jest najważniejsze to prawidłowe ustawienia powietrza i podawania by płomień był na mocy minimalnej i maksymalnej ok Jeśli chodzi o popiół na palniku to najważniejsze jest by był właściwy program w sterowniku !!! i nakładka ceramiczna na palniku !!! przesłona otwarta na 100% !!!. I tutaj muszę pochwalić moich serwisantów z Kostrzewy. Nakładkę dostałem gratis! !!! od serwisantów (choć wcześniej zrobiłem sam z cegły szamotowej pełnej też nie była zła) i zmieniono mi oprogramowanie z opcjami czyszczenia po mojej interwencji. (kiedyś miałem ok dlatego pamiętałem jak czyścił się palnik ale były błędy w algorytmie nastaw temperatur i zmieniono mi oprogramowanie które pozostawiało popiół na palniku).
Podsumowując palnik jest czyściutki nowe poprawione oprogramowanie mam od tygodnia na palniku nie mam popiołu pellet idealnie wypalony. Proszę interweniować u serwisu że macie na palniku popiół i nie dać się zbyć że pellet jest niedobry NOWE OPROGRAMOWANIE USUWA BŁĘDY CZYSZCZENIA !!!

karcit

wentylator w palnikuPB25

Post autor: karcit » pn mar 04, 2013 8:35 am

A możesz podać wersję oprogramowania jaką Ci wgrano?
ROCA Laia Confort GTA 30 + PB1 16 kW v2

Mirtoltol

wentylator w palnikuPB25

Post autor: Mirtoltol » pn mar 04, 2013 7:16 pm

Wersja oprogramowania 1.24 z poprawioną opcją czyszczenia (customizacja 3,6) Poznać można po tym że jak wygasza to moc palnika ustawia się na 100% a nie na max z ustawień powietrza ( nie ma tak jak wcześniej wygaszanie i dmuchania z powietrzem max tylko z 100% wtedy palący się pellet zlatuje z palnika oprócz tego na przestojach również od czasu do czasu dmuchnie na 100%.) Po tych ustawieniach palnik mam czysty a moc minimalną też zwiększyłem do 40% częściej się wyłącza co daje realne oszczędności bo piec nie pracuje cały czas sam dla siebie.

karcit

wentylator w palnikuPB25

Post autor: karcit » pn mar 04, 2013 11:00 pm

Mirtoltol pisze:Nakładkę dostałem gratis! !!! od serwisantów
No to niezły gratis dostałeś. W cenniku bagatela 250 brutto :) taka przyjemność kosztuje.
ROCA Laia Confort GTA 30 + PB1 16 kW v2

michjac1

wentylator w palnikuPB25

Post autor: michjac1 » wt mar 05, 2013 2:15 pm

Cześć Mirtoltol ja cały czas walczę ze spiekami na palniku. Paliłem pellet Barlinecki, od lokalnego producenta, ze Stelmetu a spieki jak były na palniku tak dalej są. Pan Doradca z Kostrzewy tyko potrafi zgonić na jakość pelletu winę za to że palnik się sam nie oczyszcza. Jak już kilka razy zapomniałem dosypać pelletu do zbiornika i za każdym razem po takim wygaszeniu palnik był czysty, także musi coś w tym być o czym napisałeś na forum. Napisz tylko czy 1.24 to wersja systemu grzewczego czy paleniska.
Pozdrawiam.

Mirtoltol

wentylator w palnikuPB25

Post autor: Mirtoltol » wt mar 05, 2013 9:17 pm

System grzewczy 1.23 paleniska 1.24(chyba tak przestałem chodzić do kotłowni). Ten szamot to można samemu zrobić potrzebna : szlifierkę z tarczą do betonu i 1 cegła szamotowa pełna. (Jak będę miał chwilę to zdjęcie zrobię i wymierzę). Ja miałem pellet z ekopalu Pisz z certyfikatem i zrobiłem dym że na starym sterowniku miałem ok (nie pamiętam wersji). Aby można było wgrać nową wersję (podobno na moje życzenie poprawiali czyszczenie :))) musieli mi wymienić sterownik bo procesor był za stary i nie było jakieś pamięci dokładnie nie wiem. Jeśli chodzi o serwis to mi się goście na prawdę trafili życzliwi i chcący rozwiązać problem z czego jestem bardzo zadowolony.

michjac1

wentylator w palnikuPB25

Post autor: michjac1 » ndz mar 10, 2013 5:27 pm

Cześć Mirtoltol
U mnie też jest system grzewczy 1.23 i palenisko 1.24. Jutro jadę poszukać rury kominowej szamotowej o średnicy 120-140 mm lub kupię cegłę szamotową i zrobię nakładkę ceramiczną na palnik tak jak ty miałeś wcześniej zrobione i zobaczę co się będzie działo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Palnik - Platinum Bio 1”