Zerwana zawleczka ślimaka

ODPOWIEDZ
wbr56

Post autor: wbr56 » pn lut 04, 2013 3:31 pm

Mam PFL25.
Zerwała się zawleczka ślimaka. Jak założyć szybko nową. Kręcąc silnikiem nie widzę otworu na włożenie nowej. Ślimak się przesunął albo do przodu, albo do tyłu. Kto mi powie ile powiniec wystawać wolny koniec wałka?
Czy będzie konieczne usunąć wszystkie pellety w zasobniku?
Z góry dziękuję za dobre rady.

krzych1967-23

Post autor: krzych1967-23 » pn lut 04, 2013 9:59 pm

Trzeba pokręcić ślimakiem. Na końcu ślimaka jest podcięcie na klucz i obracając nacelować na zerwaną śrubę kręcąc w prawo.

Moderator

Post autor: Moderator » wt lut 05, 2013 7:49 am

Proszę skontaktować się z serwisem fabrycznym dt22@kostrzewa.com.pl Z tego co mi wiadomo firma Kostrzewa jest w końcowej fazie testów likwidacji nagaru który jest główna przyczyna zrywania się zawleczki.
Myśle ze spokojnie można to wypróbować.

Tygrys55

Post autor: Tygrys55 » pn lut 11, 2013 10:25 am

Na czym będzie polegało udogodnienie odnoście likwidacji nagaru? Czy użytkowicy juz pieców będą mogli skorzystać z tego udogodnienia?
Pellets Fuzzy Logic 2 15kW

doradca kostrzewa

Post autor: doradca kostrzewa » pn lut 11, 2013 2:17 pm

Każdy użytkownik posiadający kocioł PFL czy PP ze stalowym kolanem możne skorzystać z ulepszenia swojego kotła. Modernizacji będzie podlegało samo kolano, które jest już zamontowane w waszym kotle. Większych informacji udzielę po zakończeniu testów.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewy
kotly na pelety- KOSTRZEWA

tomek1978

Post autor: tomek1978 » ndz lut 17, 2013 2:16 pm

doradca kostrzewa pisze:Każdy użytkownik posiadający kocioł PFL czy PP ze stalowym kolanem możne skorzystać z ulepszenia swojego kotła. Modernizacji będzie podlegało samo kolano, które jest już zamontowane w waszym kotle. Większych informacji udzielę po zakończeniu testów. Pozdrawiam Doradca Kostrzewy kotly na pelety- KOSTRZEWA
W takim razie czekam(y) z niecierpliwością

Tygrys55

Post autor: Tygrys55 » czw kwie 04, 2013 10:41 am

I co z testami palnika. Prosimy o bluższe informacje. Czy są jakieś rezultaty.
Pellets Fuzzy Logic 2 15kW

Moderator

Post autor: Moderator » czw kwie 04, 2013 11:31 pm

Z tego co już wiem to testy zakończyły się pozytywnie - u kilkudziesięciu "ochotników" po kilku miesiącach pracy nie występuje osadzanie się nagaru. Po więcej informacji proszę pisać dt@kostrzewa.com.pl.

yoyo

Post autor: yoyo » sob kwie 06, 2013 10:43 am

Moderator pisze:Z tego co już wiem to testy zakończyły się pozytywnie - u kilkudziesięciu "ochotników" po kilku miesiącach pracy nie występuje osadzanie się nagaru. Po więcej informacji proszę pisać dt@kostrzewa.com.pl.
Jestem bardzo zainteresowany tym tematem, tylko z tego powodu zrezygnowałem z palenia pelletem i może trochę ceną pelletu. Proponuje by na temat testu zrobić osobny temat opisany przez przedstawiciela Kostrzewy :) . pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O. - Pellets Fuzzy Logic 2”