jakim kto i skąd peletem pali???

Czekamy na Twoje uwagi dotyczące jakości paliwa.
ODPOWIEDZ
wtatko

Post autor: wtatko » ndz sty 20, 2013 1:43 pm

witam jak już wcześniej pisałem dopiero zaczynam przygodę z montażem i użytkowaniem palnika na Pellet, ale kto jakim i skąd pelletem pali, za ile? jaka jakość?
po prostu wasze spostrzeżenia.
dziekuję za każdy wpis informujący o pelletach
pozdrawiam
przerobiony olejak Stamar PRYMUS z palnikiem xmini 26 konkurencji, pow.150m2, zasobnik cwu 300l, 7-osób na stałe garażujących :)
i wszystkie możliwe bajery do obsługi z sieci ;)

szymko

Post autor: szymko » pn sty 21, 2013 9:07 pm

Witaj, ja kupuje w koninie. Jest olimp (920zł) i lava (900zł), jedne z najlepszych, dobre spalanie i brak popiołu. Jest też w miejscowości Kawnice k/konina miejscowy producent. Pelet jest niezły ale są spieki.

Jeśli nie przeszkadza tobie aby codziennie otworzyć dzrzwiczki i zepchnąć grudkę to ten pelet kosztuje 700zł.

W castoramie i w nomi w koninie też jest dobry ale cena 999zł.

W okolicy tuliszkowa robią pellet przemysłowy i nie daj się złapać bo jest bardzo złej jakości, nie pali się. Palnik nie osiąga mocy i po kilkiu godzinach masz zapchany cały ruszt palnika. Zobacz filmik
https://www.youtube.com/watch?v=6CgBwGQOaFU

Jak masz czas to możesz przyjechać do St. Miasto blisko castoramy mieszkam możemy pogadać o pelecie
Mini Bio 10, poddasze mieszkalne 120m2, wełna 20cm, sciany 10cm styropian, bez CWU

wtatko

Post autor: wtatko » wt sty 22, 2013 10:53 am

dziękuję szymko, jak już będę bliżej finału inwestycji to się skrzykniemy (na razie jeszcze ok 1000l w zbiornikach i szkoda wylać ale przy tych mrozach to już nie długo)
pozdrawiam
przerobiony olejak Stamar PRYMUS z palnikiem xmini 26 konkurencji, pow.150m2, zasobnik cwu 300l, 7-osób na stałe garażujących :)
i wszystkie możliwe bajery do obsługi z sieci ;)

hes

Post autor: hes » pn lut 18, 2013 11:48 am

hey
szymko a gdzie tu w okolicy kupie dobry i niedrogi pelecik? golina kastor ?
chce poeksperymentowac mam defro duo i sprawdzic jak sie zachowa ma pelecie

szymko

Post autor: szymko » wt lut 19, 2013 6:17 pm

Witaj, nie brałem od nich ale kolega kupuje do mini bio20 i jest zadowolony.
Powiedział, że pali się dość dobrze i, że jedyny minus to więcej popiołu.

Mam zamiar też zrobić testy.
Obecnie paliłem OLIMPEM lub z Sompolna z firmy M3 ale codziennie wywalam spieki. Różnica w cenie 150zł/t
ODRADZAM CASTORAME ...... Polecam też pellet z NOMI pellet do kominka... super mało popiołu cena 1000zł/t
Mini Bio 10, poddasze mieszkalne 120m2, wełna 20cm, sciany 10cm styropian, bez CWU

hes

Post autor: hes » czw lut 21, 2013 12:39 pm

A jakis nr do firmy z sompolna mozna prosic? i jaka u nich cena ? w golinie 750 z drzewa

hes

Post autor: hes » pt lut 22, 2013 5:48 pm

dzis zakupilem pellet kastor z goliny i wiecej tam nie kupie. Wjechalem po drodze do skladu wczesniej i wziolem tez woreczek na probe potem kastor i do domu i w domu wyciagam z bazaniku i ku mojemu zdzowieniu worki te same zawartosc tez z tym ze za jeden zaplacilem 14zl a za kastora z prowizja 16 za worek. Wiecej moja noga tam nie postanie i przestrzegam przed takimi sprzedajacymi
Jutro test zobaczymy jak piec zareaguje na taka zmiane paliwa

daniello

Post autor: daniello » śr lut 27, 2013 7:52 am

Witam.
Ostatnio znalazłem nowego dostawce pelletu z Sadlna niedaleko Lichenia.
Muszę powiedzieć że jestem mile zaskoczony.
Kupiłem dwa rodzaje pelletu pierwszy jakości stelmetu, drugi mniej sprasowany (widać luźny pył w workach ).
Troszkę drogo:( z dostawą zapłaciłem 800zł/t za droższego 750zł/t za tańszego palą się tak samo.

hes

Post autor: hes » śr lut 27, 2013 8:35 am

tak tez o nim slyszalem. troche mam daleko do sadlna po kilka workow na sprubowanie :)
Ten w kawnicach nie ma zlego tak mi sie wydaje i cena 700zl (choc faktycznie pelet dosc krotki i wydac jak sie nabierze w garsc troche pylu)
A jak spalanie sadze ze ty masz palnik dostosowany do peletu?
moj samego peletu zjada 35kg na 24h
wczoraj zmieszalem z eko i widze ladnie sie dopalaja

szymko

Post autor: szymko » śr lut 27, 2013 9:42 pm

Witaj, w sompolnie to firma M3 Centrum, a ten Sadlnie to możesz dać namiar?
Pytanie do kolegi "hes" gdzie jest ten po 14zł? w jakiej firmie i czy dobrze się pali

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dostawcy, Jakość, Ceny paliw”