Kocioł Compact Bio - informacje

ODPOWIEDZ
Moderator

Kocioł Compact Bio - informacje

Post autor: Moderator » pn kwie 02, 2012 12:27 pm

Compact Bio to niepowtarzalny wygląd, który stanowi inspirację dla konkurencji. Kocioł cechuje zwarta bryła o bardzo małych gabarytach, wykonana z estetycznie wyprofilowanych blach pomalowanych strukturalnym jasnozielonym lakierem proszkowym. Połączenie ze srebrnymi elementami ocynkowanymi, takimi jak zbiornik, nadaje urządzeniu lekkości i charakteru.Korpusu kotła – wykonanego zgodnie z technologią 3xT (time,turbulator, temperature)Konstruktorzy firmy KOSTRZEWA stworzyli to urządzenie z myślą o wykorzystaniu ekologicznej biomasy, w postaci drewna i pelet. Cel jaki postawili to prosta obsługa, niskie zużycie paliwa, wysoka funkcjonalność i małe gabaryty- z myślą o bardzo małych kotłowniach.
Urządzenie składa się z czterech połączonych ze sobą elementów:

1. Sprawdzonego rozwiązania - Palnika Platinum Bio – pozwalającego na automatyczne spalanie pelet i owies.
2. Automatyki Platinum Bio – która ma za zadanie regulację pogodową jednego obiegu grzewczego + ciepłą wodą użytkową. W automatyce została zastosowana innowacyjna regulacja płomieniem i temperaturą Fuzzy Logic 2. generacji.
3. Dużego zbiornika paliwa wykonanego z blachy ocynkowanej, aby dodatkowo zabezpieczyć zbiornik przed korozją podczas pracy w trudnych warunkach.Zalety:

1. Ekologia - Emisja CO2 = 0
2. Wielopaliwowość – w trybie automatycznego podawania paliwa spala pelet i owies , w trybie ręcznego podawania: drewno.
3. Super komfort - sterowanie całym systemem
4. Automatyka została zaprojektowana w taki sposób, aby sterować większością urządzeń w Twojej kotłowni. Dzięki temu proces spalania przebiega w pełni automatycznie, a zużycie paliwa i szkodliwe emisje do atmosfery zostały zmniejszone do minimum. Parametry pracy urządzenia możesz kontrolować poprzez proste i przejrzyste menu.
5. Oszczędność - modulacja płomienia Fuzzy logic 2. generacji oszczędza do 20% paliwa
6. Sterowanie - cały system sterowania kotłownią jest oparty na miękkim sterowaniu, uzależnionym od zapotrzebowania na energię poszczególnych pięter budynku, lub zapotrzebowania na gorącą wodę użytkową. Urządzenie pracuje z większą, lub mniejszą mocą. W automatyczny sposób moduluje precyzyjnie płomieniem, oszczędzając przy tym do 20% paliwa.
7. Innowacyjność – konstrukcja wymiennika według definicji 3T. Dzięki zastosowaniu przy projektowaniu metody 3T (czas , temperatura i turbulencje) uzyskaliśmy wymiennik o bardzo małych wymiarach i wysokiej wydajności.
8. Ekonomiczność - palnik Platinum Bio – energooszczędny silnik całego układu.
9. Niezawodność - zaawansowany mechanicznie i technicznie element odpowiedzialny za wytwarzanie energii cieplnej z pelet. Trwały, energooszczędny, niezawodny, cichy – wykonany ze stali żaroodpornej oraz kwasoodpornej pozwala na ciągłą i niezawodną pracę przez wiele lat .
10. Uniwersalność - możliwość montażu palnika, zbiornika oraz wszystkich drzwiczek w układzie prawo-lewostronnym (dla modeli:16kW, 24kW)
11. Wielofunkcyjność – potrafi sterować kilkoma obiegami grzewczymi, systemem solarnym oraz zbiornikiem buforowym - opcja
12. Bezpieczeństwo – dwupodajnikowy system podawania paliwa gwarantuje bezpieczeństwo przed cofnięciem się płomienia do zbiornika
13. Wygoda – praca w pełni zautomatyzowana – kocioł sam się rozpala i sam się wygasza.
14. Trwałość – gwarancja 5 latWięcej informacji na stronie www: COMPACT BIO - do 24kW

rafwla
Posty: 151
Rejestracja: sob paź 02, 2010 11:41 pm

Kocioł Compact Bio - informacje

Post autor: rafwla » wt kwie 03, 2012 12:31 pm

Dwa pytania.
1. Czytając opis jest możliwośc pracy albo automatycznie na pellets/owies albo ręcznie drewno zrębki. Mam rozumieć że nie mozliwośći pracy ręcznej np. załadowuję recznie kocioł drewnem podpalam i dmuchawa palnika steruje spalaniem, ale jak się wypali to palnik sam się nie rozpali tylko trzeba przełączyc na pracę automatyczną? Tak to jest? Dużo jest takich osób które chciałyby palić w ciągu dnia drewnem a na noc pozostawić na automat.
2. Czy w samym palniku jest szamot, chyba nie i dlaczego przecież tyle razy było informowane że bez podniesienia tem. na palniku (palnik obłożony szamotem lub wermikulitem) nie dopala on owsa nawet na mieszance z pelletem. Czy nie można było dać palnika z minibio luxury, który jak widać na zdjęciach ma szamot? Piszę to aby wasze produkty były jeszcze lepsze, nie ze złośliwości.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O. - Compact Bio”