Kociol wybija bezpieczniki PFL 15kw!!

ODPOWIEDZ
lukashome

Post autor: lukashome » pt mar 30, 2012 12:04 pm

witam
0d 3 lat posiadam kociol pfl 15 kw i od 3 lat mam problemy ktorych wczesniej nie mialem. ;)
Moj najnowszy problem to ten ze kociol wybija bezpieczniki juz w momecie wsadzenia wtyczki do kontaktu piec hodzil cala zime normalnie. czy ktos wie dlaczego?

olo02

Post autor: olo02 » pt mar 30, 2012 1:53 pm

Witam właśnie wczoraj napisałem o podobnym problemie tylko ze u mnie wywala bezpiecznik jak zapalarka się nagrzeje i ma sie włączyć wentylator to wtedy jest spięcie i u mnie wywala różnicówka :D
na czekam może ktoś miał taki problem to pomoże pozdrawiam

luk99

Post autor: luk99 » pt lip 06, 2012 12:05 pm

lukashome pisze:witam 0d 3 lat posiadam kociol pfl 15 kw i od 3 lat mam problemy ktorych wczesniej nie mialem. ;) Moj najnowszy problem to ten ze kociol wybija bezpieczniki juz w momecie wsadzenia wtyczki do kontaktu piec hodzil cala zime normalnie. czy ktos wie dlaczego?
1. Odłącz grzałke i włącz (jak to nie to , podłacz spowrotem) 2. Odłącz wentylator i włącz piec (t.j.w) 3. Odłącz drugi wentylator i włącz piec (t.j.w) Jak coś z wentylatorem , przełóż drugi na jego miejsce i sprawdź Jeżeli to nie to , to zostaje jeszcze podajnik :)

bozg

Post autor: bozg » ndz lut 24, 2013 3:29 pm

Witam
Też przez jakiś czas miałem problem z "wybijaniem" różnicówki przy włączaniu wtyczki do kontaktu.
Okazało się, że spowodowane było to zapieczeniem się jednego ze styków przekaźnika.
W układzie sterowania wentylatorami pieca biorą udział trzy przekaźniki. Każdy ma po dwa styki. Przekaźniki są łatwo dostępne. W jednym z nich zapiekł się na stałe jeden ze styków - drugi działał - co powodował zwracie Po wymianie przekaźnika koszt około 18 zł usterka wszystko wróciło do normy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O. - Pellets Fuzzy Logic 2”