wymiana palnika olejowego na pelet

Promyk

Post autor: Promyk » ndz sty 22, 2012 8:16 pm

Witam Serdecznie

Zapoznałem się z tematem wymiany palnika olejowego na peletowy ale i tak nasowa mi się kilka pytań
może ktoś bardziej obeznany coś podpowie:
1. piec viessman - vitorond 200 , 18-20kW
2. całorocznie ogrzewam na 100% 96 m2
3. zasobnik ciepła woda 300 litrów
4. kolejne 300 m2 ogrzewam troszkę - tak by temp. utrzymała się na poziomie 10 - 15 stopni
5. okazjonalnie przez parę dni ogrzewam całość 400 m2 na maxa

pytanie czy jest sensowna wymiana palnika olejowego na palnik peletowy platinum bio 16kW
czy poradzi wyzwaniu i spisze się w systemie który opisałem powyżej

zaznaczam, że jeśli chodzi o grzanie wody to palnik musi być bardzo efektywny bo zdarza się na obiekcie nawet 20 do 25 osób

proszę o pomoc i radę czy pomysł jest dobry z wymianą palnika czy raczej muszę szukać nowego kotła

pozdrawiam wszystkich

doradca kostrzewa

Post autor: doradca kostrzewa » wt wrz 25, 2012 11:53 am

Proponuje zamontować palnik 24kW. Zawsze jest możliwość ograniczenia mocy Palnika Platinum Bio. W okresie gdy będzie potrzeba grzania na pełnych obrotach znacznie szybciej nagrzeje zbiornik na cwu oraz pomieszczenia. Do powierzchni jaka jest podana palnik powinien mieć 32kW , ale ze względu na budowę kotła nie ma możliwości montażu tego palnika.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewy
Palniki na pellets :http://www.kostrzewa.com.pl/#!Produkty-Palniki_na_pelet

Promyk

Post autor: Promyk » czw lis 01, 2012 9:05 am

Troszkę długo czekałem na odpowiedź i stało się - palnik wymieniony na platinum bio 16
Lokalny doradca firmy zasugerował 16 kw twierdząc, że będzie dobrze tylko palnik będzie dłużej pracował.
Faktycznie - jak na razie pracuje od 2 miesięcy i jestem zadowolony. Zużycie na dobę przy obecnych temperaturach to ok. 40 kg.
Pytanie : monter ustawił mi podawanie na 9,8 i powietrze max 27 - czytając forum mam wrażenie, że to zbyt wiele i można by ograniczyć jeszcze spalanie
- Który parametr mam zmienić ?
- czy zmiana podawania np. na 6,8 wystarczy czy dodatkowo zmniejszyć powietrze?
- paliwo test ustawione na 9 - czy tą wartość też trzeba zmienić?

pelet dopala się dobrze, popiół ok. ale widzę, że często palnik wchodzi w tryb wygaszania
W domu temp. ok 23 - 24 st. non stop / tak lubię

z góry dzięki za odpowiedź - może tym razem uda się szybciej

rafwla

Post autor: rafwla » czw lis 01, 2012 6:11 pm

A masz włączoną pracę palnika na modulacje czy dwa stopnie mocy? Paliwo test ma za zadanie pokazanie ile paliwa zużywa w danym momencie itd. na prace to nie ma wpływu. Jak teraz spala się dobrze, pellet wypala się to jak chcesz obnizyć moc to rób to raczej proporcjonalnie. Z 9.8 ujmij np. 1 sekundę i z powietrza 2-3 stopnie na 25-26. Nie wiem czy masz łatwy dostęp do palnika, ale warto przy zmianie poobserwować go. 9,8 s to dużo jak na pellet, zdąży się wypalić?

Promyk

Post autor: Promyk » czw lis 01, 2012 8:14 pm

modulacja włączona
ustawiłem teraz:
powietrze minimum 14
powietrze max 20
podawanie 5
temperatura kotła 55
temperatura pompy 45

dam znać jakie wyniki i dziękuję za podpowiedź

Promyk

Post autor: Promyk » pt lis 02, 2012 6:54 pm

Promyk pisze:modulacja włączona ustawiłem teraz: powietrze minimum 14 powietrze max 20 podawanie 5 temperatura kotła 55 temperatura pompy 45 dam znać jakie wyniki i dziękuję za podpowiedź
wyniki rewelacja - bardzo dziękuję przy ustawienia jak wyżej spalanie za 24 h = 35 kg

rafwla

Post autor: rafwla » pt lis 02, 2012 9:51 pm

http://www.forum.pellets.com.pl/viewtopic.php?id=822 w pierwszym poście tego wątku gość ustawił pow. min na 7 a max,. na 15 przy podawaniu 5 s. Mówił że jest zadowolony. W minibio zmniejszają jeszcze pow. max. do wartości 7-10 ale tam jest lepszy wymiennik. Czy teraz się wyłącza czy pracuje cały czas? Jak jestes zadowolonuy to zaprroś ekiepę z kostrzewy aby nagrali filmik reklamowy u Ciebie, takie jak na Youtube można zobaczyć :)

Promyk

Post autor: Promyk » sob lis 03, 2012 5:14 pm

rafwla pisze:http://www.forum.pellets.com.pl/viewtopic.php?id=822 w pierwszym poście tego wątku gość ustawił pow. min na 7 a max,. na 15 przy podawaniu 5 s. Mówił że jest zadowolony. W minibio zmniejszają jeszcze pow. max. do wartości 7-10 ale tam jest lepszy wymiennik. Czy teraz się wyłącza czy pracuje cały czas? Jak jestes zadowolonuy to zaprroś ekiepę z kostrzewy aby nagrali filmik reklamowy u Ciebie, takie jak na Youtube można zobaczyć :)
zauważyłem, że raz się wyłączył - pewnie można jakoś sprawdzić ale jeszcze niestety nie wiem jak wiem jak sprawdzić zużycie dobowe - choć wiem że są przekłamania co do wymiennika to nie wiem - nie jestem fachowcem ale wiem, że kocioł mam dobry (viessman żeliwny) zadowolony jestem ale bez przesady z reklamowaniem firmy pozdrawiam

karcit

Post autor: karcit » śr gru 05, 2012 1:05 am

A ja podzielę się ostatnimi przeszukiwaniami internetu. Palnik produkcji zdaje się estońskiej PELLTECH
tutaj filmik z konwersji http://www.youtube.com/watch?v=CVq1xd8GRI8&feature=player_embedded
Szkoda, że nasi producenci na taki patent nie wpadli, nie trzeba by wycinać dziur i kombinować.
Napisałem do nich maila o cenę i koszty transportu. Na pewno będzie problem z serwisem, nie ma Fuzzylogic itp, ale pomysł na samą konstrukcję i sposób montażu mi się podoba.

2012.12.12

Żeby nie pisać posta pod postem.

Dostałem odpowiedź od firmy Pelltech. Koszt 4150 LT + VAT, i wycieczka na Litwę po urządzenie.

Patent dalej uważam za fajny, jednak zamówiłem Platinium BIO.
ROCA Laia Confort GTA 30 + PB1 16 kW v2

wtatko

Post autor: wtatko » sob sty 26, 2013 1:50 pm

witajcie
a może ktoś spotkał się z palnikiem Pellas x mini lub jakimkolwiek innym
może jakieś doświadczenia z użytkowania tego palnika, być może ktoś ma ale ze względów czysto technicznych nie chce o nim napisać (forum moderowane -oblegane- przez "Kostrzewa")
byłbym wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki, przeraża mnie podejście do gwarancji, monterów czy też samego serwisu miłościwie tu panującego Platinium BIO!!!
pozdrawiam
przerobiony olejak Stamar PRYMUS z palnikiem xmini 26 konkurencji, pow.150m2, zasobnik cwu 300l, 7-osób na stałe garażujących :)
i wszystkie możliwe bajery do obsługi z sieci ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wymień palnik olejowy na peletowy - obniż koszty ogrzewania”