Piec do nowego budynku

ODPOWIEDZ
Jakub
Posty: 1
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 3:44 pm

Piec do nowego budynku

Post autor: Jakub » ndz gru 18, 2011 4:40 pm

Witam. w styczniu zamierzam kupić piec do domu. Dom: parter plus poddasze użytkowe, powierzchnia całkowita 200,95 m kw. kubatura budynku netto (cokolwiek to netto w tym wypadku znaczy-dane podaję z projektu) 535,16 m sześ. powierzcnia użytkowa 133,29 m kw. w projekcie (jak w większości gotowych projektów) projektanci założyli piec gazowy o mocy 21 kW. Dudynek powstał w pustaka ceramicznego typu "Mega" 24 cm grubości plus 12 cm styropianu. Dach z pełnym deskowaniem, raz papa i dachówka cementowa, ocieplenie 15 cm wełny mineralnej plus folia. W budynku na stałe będą przebywać 4 osoby. Kotłownia na etapie projektowym została przystosowana do pieca na paliwo stałe ma wymiary 2 m na 4 m (komin na jednej z dłuższych ścian).
w pierwotnej wersji zakładałem zakup pieca Pellets Fuzzy Logic 2 o mocy 25kW i opalanie domu w znacznej większości groszkiem węglowym. Ze względu na opinie na temat opału dostępnego na rynku (przewaga negatywnych) jak i koniecznośc częstszej konserwacji palnika (spieki i inne zanieczyszczenia), zacząłem się zastanawiać nad pelletem jako głównym źródłem ciepła. Gdzieś przeczytałem, że do pelletu lepszy będzie właśnie Pellets 100 (myślę o 24 kW ponieważ będzie to jedyne źródło ciepła i ciepłej wody, kominek ze względu na usytuowanie odpada).
Czy ktoś może mi rozjaśnić w głowie i potwierdzić lub podważyć mój wybór (ewentualnie podpowiedzieć inny typ pieca)?
Z góry dziękuję

mirdom
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 29, 2011 11:42 am

Piec do nowego budynku

Post autor: mirdom » sob lut 11, 2012 12:45 pm

Sugeruję porozmawiać w punkatach sprzedaży pieców różnych producentów - na podstawie ich opinii poszukiwać opinii użytkowników i w ten sposób wyrobić sobie zdanie. Ja tego nie zrobiłem i mój wybór okazał się dobry, ale może mógł być lepszy. Użytkuję piec KOSTRZEWA drugi sezon, a jeszcze nie mam pieca dobrze ustawionego. Jestem "techniczny" z wykształcenia, a nie mogę zruzumieć wszystkich nastawó - osoba nietechniczna, np. moja żona, z tym piecem nie poradzi sobie, absolutnie! Ponadto, ale to nie wina producenta, wyprzedzając zrywania zawleczki podajnika, co dwa tygodnie czyszczę palnik ze zgorzeli po pelecie. KOSZMAR! Jestem brudny jak górnik.
Pellet jako paliwo wybrałem z powodów:
- łatwe i czyste magazynowanie (mogę zakupić np. 40 worków i przewiźć samochodem osobowym);
- brak popiołów, z którymi nie mam co zrobić.
- mój kot jest szczęścliwy z ilości podściółki (żartowałem).

mirdom
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 29, 2011 11:42 am

Piec do nowego budynku

Post autor: mirdom » sob lut 11, 2012 4:18 pm

Jestem załamany czytając wypowiedzi na forum - aby użytkować ten piec ( może piece wszystkich producentów) należy ukończyć Politechnikę i rozstać się z rodziną, chyba że przeniesie ona swoje życie do kotłowni. Nie wiem, czy to jest dobry wybór.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O. - Pellets 100”