Kocioł Pellets Fuzzy Logic 2 - informacje

ODPOWIEDZ
Moderator

Kocioł Pellets Fuzzy Logic 2 - informacje

Post autor: Moderator » śr kwie 13, 2011 5:59 pm

Automatycznie rozpalane kotły Pellets Fuzzy Logic 2 o mocy 15, 25, 40, 50, 75, 100 kW wyznaczają nowy kierunek w kotłach na paliwa stałe w Polsce.

Kotły są przystosowane do spalania: granulatu z trocin (pelet), peletu przemysłowego (drzewnego), peletu ze słonecznika, pestek winogron, łupin orzechów laskowych i kokosowych, pestek oliwek, groszku węglowego owsa(1) oraz drewna (na dodatkowym ruszcie, który jest na wyposażeniu kotła).
Paliwo w postaci granulatu jest zasypywane do zbiornika o bardzo dużej pojemności. Wypełnienie takiego zbiornika w zależności od zapotrzebowania na energię budynku pozwoli na bezobsługową pracę urządzenia od 7 do 30 dni(2).

Zalety kotła Pellets Fuzzy Logic 2:

1. Bardzo dobry i trwały wymiennik stalowy kotła został skonstruowany zgodnie z definicją 3 x t (time, turbulator, temperature).
2. Palnik przystosowany do spalania: peletu, peletu przemysłowego(drzewnego), peletu ze słonecznika, pestek winogron, łupin orzechów laskowych, pestek oliwek, owsa (1) i groszku węglowego (trzy końcówki palnika w wyposażeniu standardowym kotła).
3. Aby podwyższyć wygodę obsługi i zmniejszyć ilość spalanego paliwa zastosowaliśmy regulację Fuzzy Logic 2 generacji.
4. Ilość powietrza, jakie jest potrzebne do spalenia, ustala sonda lambda (automatycznie dozowane powietrze).
5. Bogate wyposażenie w standardzie, w tym funkcja automatycznego rozpalania groszku węglowego, peletu, pelteu przemysłowego (drzewnego), peletu ze słonecznika, pestek winogron, łupin orzechów laskowych i kokosowych, pestek oliwek i owsa (1).
6. Drzwiczki kotła osłonięte wewnątrz grubą izolacją dzięki czemu zostało ograniczone nagrzewanie się i straty do otoczenia.
7. Zbiornik i obudowa kotła jest pomalowana farbą proszkową, która zapewnia trwałą ochronę przeciw korozji na długie lata.
8. Możliwość uzyskania dotacji w Programach Ograniczania Niskiej Emisji (PONE)
_____________________________________________

1) zalecana mieszanka paliwa pelet/owies w proporcji 50/50

2) w zależności od zapotrzebowania na energię cieplną

3) sonda lambda zaoszczędza do 20% paliwa

4) przy grzaniu c.w.u.1. Turbulator spalin - dodatkowy element w wymienniku kotła, który zmniejsza temperaturę spalin na wylocie kotła

2. Sterownik Pellets Fuzzy Logic 2 generacji - wbudowana pełna automatyka pogodowa, wszystkie czujniki są w komplecie urządzenia

3. Wentylator wyciągowy - oprócz wzmocnienia ciągu kominowego wentylator wyciągowy może być załączony podczas czyszczenia lub wybierania popiołu z wymiennika. Nie powoduje to wydostania się pyłów i nieprzyjemnych zapachów do pomieszczenia, w którym stoi urządzenie (tył kotła)

4. Palnik retortowy Fuzzy Logic wyposażony w trzy końcówki palnika w standardzie. Wyposażony w urządzenie do rozpalania paliwa gorącym powietrzem.

Palnik antynagarowy -podczas spalania granulatu z drewna (pelet) w 90 % zostało wyeliminowane czyszczenie osadu powodującego blokadę palnika. To nowatorskie rozwiązanie zostało zgłoszone jako wzór użytkowy do Urzędu Patentowego RP pod numerem W.121793 NOWOŚĆ!

5. System regulacji Fuzzy Logic 2 generacji + szerokopasmowa sonda lambda 3 w pełni automatycznie i jeszcze dokładniej reguluje ilością podawanego powietrza i oszczędza do 20% paliwa

Siłownik zaworu mieszającego - automatyczne sterowanie siłownikiem zaworu mieszającego, pomiar temperatury wody powracającej do kotła

6. Wizjer umożliwia podgląd płomienia bez otwierania drzwiczek

7. Zbiornik na paliwo o dużej pojemności, jeden zasyp wystarcza na 7 do 30 dni 2 podczas spalania pelet (granulat z trocin), pelet przemysłowego, pelet ze słonecznika, pestek winogron, łupin orzechów laskowych i kokosowych, pestek oliwek, groszku węglowego lub owsa (1)

8. Komora załadowcza - duża komora załadowcza umożliwiająca spalanie drewna na rusztach bez wyciągania palnika

9. Ślimak ze stali kwasoodpornej - wysoka odporność na wilgotne środowisko pracy, wytrzymałość na ścieralność i korozję co najmniej 4 lata

10. Wentylator ciśnieniowy rozdziela powietrze na pierwotne i wtórne (tył kotła)

11. Wentylator rozpalający i zapalarka do automatycznego rozpalania paliw: pelet, pelet ze słonecznika, pestek winogron, łupin orzechów laskowych, pestek oliwek, owies1, groszek węglowy

12. Motoreduktor - energooszczędny motoreduktor

13. Popielnik - duży popielnik, wybieranie popiołu raz na 5 miesięcy 4 (przy grzaniu c.w.u.)
Więcej na stronie www: PELLETS FUZZY LOGIC 2

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O. - Pellets Fuzzy Logic 2”