woda w kotle podczas palenia drewnem

ODPOWIEDZ
CHOPIN101

Post autor: CHOPIN101 » wt lis 02, 2010 10:48 pm

witam, moze ktos ma juz doswiadczenia z paleniem drewnem w PFL25.
zaladowalem piec do pelna rozpalilem i bylo wporzadku,po pierwszej dobie palenia nic sie nie dzialo natomiast po 2 dobie w piecu w wyczystce za podajnikiem zaczelo robic sie mokro, po 3 dobie z kanalu spustowego komina plynie rzadka ciemna substancja, jest tego naprawde duzo.
skad bierze sie ten plyn, wiem ze to z drewna chociaz pale drewnem ktore bylo wysezonowane.
nie wspomne juz o piecu caly wymiennik i palenisko sa zaklejone smoła. jest tego tyle ze wentylator wyciagowy blokowal sie po kilku godzinach.

jak palic drewnem? pomóżcie.

przemek

filip3

Post autor: filip3 » pt gru 17, 2010 10:42 pm

mam pytanie, czytam, że przez długi czas paliliście drewnem pozoistałym po budowie, ja miałem siłe na palenie przez parę dni, a dlatego, że te piece kompletnie nie nadają się do palenia drewnem, tyle ile dymu wydostawało się podczas doaładunku drewna to normalnie poezja, a poza tym dokładanie drewna od góry pozostawia wiele do życzenia, jestem użytkownikiem pieca FL 15 kw i stwiertdzam, że jest "troszeczkę" za bardzo zbajerowany, powąypiewam w sens tej sondy lambda, działania fuzy logic, poza tym do tego 3 dmuchawy, przesada i to duża, kupując ten piec nie wiedziałem o takich niusach, a gwożdziem do trumny jest płatne pierwsze rozpalenie tylko 350 zł, żenada. Z jednej strony ludzie z pewnym przymróżeniem oka spoglądają na rzeczy w marketach, ale za piec badziewarski zapłaciłbym śmieszne pieniądze, tutaj zapłaciłem duże pieniądze za piec w którym pewne elementy są zbędne.

aa

Post autor: aa » śr sty 19, 2011 8:24 am

Powiedzcie proszę
1. Jakie nastawy trzeba mieć przy paleniu drewnem ?
2. Czy aby palić drewnem zasobnik na pelet musi być pysty czy może być załadowany?
Jeśli załadowany to czy piec sam nie odpali z peletem gdy braknie drewna?
A mam PFL 25 10.7

zienius

Post autor: zienius » śr sty 19, 2011 5:12 pm

Co do palenia drewnem to polecam wątek:
http://www.forum.pellets.com.pl/viewtopic.php?id=605
Piec PP 25kW; rok prod. 2007; oprogramowanie 9.C (6.BM do 6.03.2010)

marcelus

Post autor: marcelus » ndz paź 23, 2011 9:29 pm

no dokładnie mam taki sam problem jak CHOPIN101 i też palę drewnem. do tego czasu nie miałem żadnych takich problemów. CO z tym zrobić?

yoyo

Post autor: yoyo » pn lis 28, 2011 9:44 pm

Panowie przy różnicy temperatur w kominie i wymienniku zawsze się skrapla, powodem jest studzenie i przy rozpalaniu spływają skropliny, u mnie tez tak się dzieje przy rozpalaniu po czyszczeniu, natomiast oklejanie smołom pieca to efekt niskiej temperatury spalania, poza tym inaczej spala się sosna i drewno liściaste, po deskach sosnowych z budowy też mi się obklejał ale dodawałem odrobinę katalizatora do spalania sadzy (taki proszek seledynowy) ładnie wypalał ścianki, przy załadunku wyłączałem piec i włączałem dmuchawę tą do czyszczenia dym wtedy nie wyłazi na zewnątrz, obecnie palę peletem jest jednak wygoda

MirekM

Post autor: MirekM » wt gru 13, 2011 2:18 pm

Wydaje mi się ze jest to problem z temperaturą spalin lub ciągiem kominowym, obecnie piece mają bardzo wysyką sprawnosć i co za tym idzie spaliny są tylko ciepłe kiedy wlatują do komina i zanim z niego wylecą schlodza sie na tyle ze wytrąci sie wilgoć, oczywiście wilgoć moze sie brac z mokrego drewna ale na pewno nie zaszkodzi podniesc temp. kotła do ok 70 stopni wtedy spaliny bedą na tyle ciepłe ze wykraplanie nie bedzie mieało miejsca. nie mniej wazny jest ciąg kominowy, w nowoczesnych piecach jesli dmuchawa nie poda powietrza do pieca to dym sam nie wyleci i "kisi" sie w kominie powodując własnie te czarne nacieki które na dłuższą mete spowodują zniszczenie komina gdyż jesli jest z cegły to naciek wkońcu przesiąknie i zacznie bardzo nieprzyjemnie pachniec w budynku. rada jest prosta zwiekszyć temperature i sprawdzić ciąg a wszystko bedzie ok.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O. - Pellets Fuzzy Logic 2”