Tani analizator spalin LMBD3

Wymień się swoimi doświadczeniami.
ODPOWIEDZ
krzywy1

Post autor: krzywy1 » czw paź 28, 2010 2:24 am

Takie cudo można kupić na alledrogo za jedyne 799 złociszy: http://allegro.pl/analizator-spalin....
może ktoś to nabył i przetestował ?
sprzedawca zapewnia , że to się sprawdzi również w kotle na pelety
co najlepsze sama sonda lambda kosztuje tylko 70 zł (sic!) i ma własne podgrzewanie
co wy na to ?
wiem że to chińskie ryże , ale czasami działa
czy DORADCA KOSTRZEWA jako doswiadczony fachowiec może sie wypowiedzieć w tej sprawie ?

trendus

Post autor: trendus » śr gru 01, 2010 9:40 am

czy to mi pomoze ustawic idealnie opcje w trybie kominiarza ...moc dmuchawy i tlen ?
bo mnie szlak trafia za kazdym razem jak zmieniam groszek
dzieki za info

ps. mam fuzy logic 25 kw z sonda lambda

doradca kostrzewa

Post autor: doradca kostrzewa » śr gru 01, 2010 3:51 pm

Sonda w PFL również sie grzeje podczas pracy , ale cena i jakość naszej sondy jest wyższa i lepsza . Analizator powinien man pomóc w ustawieniu naszego kotła , aby paliwo którym palimy było w pełni spalane.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewy
Kotły na pelet :http://pelet.info.pl/

longer

Post autor: longer » czw gru 02, 2010 7:08 pm

trendus pisze:czy to mi pomoze ustawic idealnie opcje w trybie kominiarza ...moc dmuchawy i tlen ? bo mnie szlak trafia za kazdym razem jak zmieniam groszek dzieki za info ps. mam fuzy logic 25 kw z sonda lambda
Sorry, to byłoby zbyt piękne, bo jednak każdy opał ma inne parametry, nie mówiąc już o wilgotności. Jeśli chcesz zrobić to szybko, kieruj się wskazaniami sondy lambda, czy są zbliżone do rekomendowanych przez fabrykę (wg moich doświadczeń mogą być nieco poniżej)? Jeśli chcesz dostroić kocioł lepiej, zablokuj moc palnika na danym poziomie 40-60-80-100% i obserwuj w czasie 10-20-30 min, koryguj powietrze do poziomu lekko powyżej granicy dymienia w komorze spalania. Wymaga to wiecej czasu , ale satysfakcja też większa.

krzywy1

Post autor: krzywy1 » pt gru 03, 2010 3:12 pm

longer pisze:
trendus pisze:czy to mi pomoze ustawic idealnie opcje w trybie kominiarza ...moc dmuchawy i tlen ? bo mnie szlak trafia za kazdym razem jak zmieniam groszek dzieki za info ps. mam fuzy logic 25 kw z sonda lambda
Sorry, to byłoby zbyt piękne, bo jednak każdy opał ma inne parametry, nie mówiąc już o wilgotności. Jeśli chcesz zrobić to szybko, kieruj się wskazaniami sondy lambda, czy są zbliżone do rekomendowanych przez fabrykę (wg moich doświadczeń mogą być nieco poniżej)? Jeśli chcesz dostroić kocioł lepiej, zablokuj moc palnika na danym poziomie 40-60-80-100% i obserwuj w czasie 10-20-30 min, koryguj powietrze do poziomu lekko powyżej granicy dymienia w komorze spalania. Wymaga to wiecej czasu , ale satysfakcja też większa.
LOL... WŁAŚNIE ANALIZATOR SPALIN JEST PO TO BY, W ZALEŻNOŚCI OD PARAMETRÓW OPAŁU, W CO WCHODZI TEŻ WILGOTNOŚĆ OPAŁU, USTAWIĆ PRAWIDŁOWO POWIETRZE. Dopiero póżniej wprowadzamy korekcję sondy lambda. Wystarczy poczytać instrukcję PFL.

trendus

Post autor: trendus » ndz gru 05, 2010 12:04 am

krzywy a kwesti wiekszego wyboru masz cos do porownania z lmbd3 ?
jak kupisz koniecznie napisz co i jak

krzywy1

Post autor: krzywy1 » ndz gru 05, 2010 12:16 am

Właśnie o to chodzi,że nie ma do czego porównywać, jeśli chodzi o cenę oczywiście, bo z jakością, to tego nie wiem. Ale znajomy niedawno coś takiego kupił do gazowego. Po niedzieli ma mi pożyczyć, to przetestuję. Ja miałem ustawiany piec analizatorem, takim markowym, to wtedy zobaczyłem o ile za duzo miałem ustawione dmuchawę , choć i tak wedlug mnie piec ładnie spalał, ale tu chodzi o to, aby dmuchawa była ustawiona ciutkę wyżej, niż zaczyna się niepełne spalanie. A to na moje oko, bez analizatora jest niewykonalne. A trochę za duzo powietrza i tworzy się ten cholerny nagar.

trendus

Post autor: trendus » ndz gru 05, 2010 3:11 pm

ok, daj znac jak poszlo
jak podlaczyc , jak ustawic etc.

znalazlem troche tanszy za 700
http://www.marketeo.pl/Oferta/Analizator-spalin-analizatory-spalin-kocio%C5%82-palnik-piec-olejowy-gazowy-olej-opa%C5%82owy-433402.html

krzywy1

Post autor: krzywy1 » ndz gru 05, 2010 3:22 pm

To jest ten sam produkt, sprzedawca też ten sam, tylko tu jest bez sondy lambda, trzeba dokupić. W linku na allegro jest z sondą lambda, która jest już skalibrowana.

krzywy1

Post autor: krzywy1 » czw gru 09, 2010 10:25 am

Własnie przed chwilą dostałem ten analizator spalin lmbd3 od znajomego, moge go potrzymać do niedzieli, więc trochę czasu na testy jest.
Na razie ocena wzrokowa a więc:

-jak na chiński produkt (wszystkie napisy po chińsku), wydaje się dość solidnie zrobione, wygląda to tak, że jest pudełeczko z diodami led (zielone),diód jest 5, mają się zapalac, lub gasnąć w zależności od pomiaru lambdy czyli nadmiaru tlenu(oprocz tego na kompie monitoruje to program dołączony z analizatorem,wskażniki graficznie cos podobnego jak prędkościomierze w samochodzie, uaktualniać mozna z niemieckiej strony przez neta), listwa z wejściem do podłaczenia sondy lambda, czujnika spalin PT-100(opcjonalnie). Na kompie trzeba zainstalować program, i podłączyć to ustrojstwo poprzez kabel usb do kompa.

-od sondy lambda wychodzą cztery kabelki, dwa na podgrzewanie sondy, co by pracowała w optymalnych warunkach, i to jest włączone ciągle, i dwa do pomiarów.

Na razie wrażenie jak najbardziej pozytywne, jesli chodzi o wykonanie, teraz tylko muszę jakoś tą sonde wsadzić w czopuch, chyba wykręcę czujnik spalin, i tam tymczasowo włożę sondę.
Więcej opiszę jak to wszystko zamontuję.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O., Palniki - spalanie”