Palenie Owsem - ustawienia

ODPOWIEDZ
borek83

Post autor: borek83 » pt lut 09, 2018 8:36 am

Witam.

Panowie od kilku dni próbuje palić owsem i pelletem 50/50, problem polega na tym, że na końcu rusztu zbiera się góra zwęglonego owsa. Próbowałem zmieniac ustawienia jednak bezskutecznie, normalnie mialem podawanie 4, powietrze min 8, max 14, teraz mam podawanie 3 powietrze min 10 max 18 jednak bez zmian, zmieniałem wartość opałowa z 4.9 na 4, jednak nic nie przynosi efektu. Posiadam piec Mini bio NE 10kw - platinum bio

marecki

Post autor: marecki » pt lut 09, 2018 12:27 pm

borek83 pisze:Witam. Panowie od kilku dni próbuje palić owsem i pelletem 50/50, problem polega na tym, że na końcu rusztu zbiera się góra zwęglonego owsa.
Niestety, tak to z owsem jest. Popiół/pozostałości z owsa ma niższą temperaturę topnienia. Kocioł czysty? Nie jest czarny? Szamot na palniku ma?

borek83

Post autor: borek83 » pt lut 09, 2018 12:37 pm

Tak posiadam wklady szamotowe w kotle jak i palniku, hmmmm czy czysty? chodzi i zasmolenie ? Wyczytałem gdzieś, że ktos miał coś takiego, u mnie oprócz niespalonego owsa nie ma. Czytałem w jednym starym poście, ze doradca kostrzewy doradzał zmiany w ustawianiach, podawał nawet link do strony kostrzewy jednak nie działa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O. - Mini Bio”