Mini Bio Luxury - podłączenie czujników temp. , pompy i mieszacza

ODPOWIEDZ
marsland

Post autor: marsland » pt sty 26, 2018 7:43 pm

Panowie chciałbym się tylko upewnić czy sposób podłączenia czujnika c.o., pompy i mieszacza zaznaczony na dołączonym zdjęciu jest prawidłowy, druga sprawa - pod który moduł to wszystko podpiąć wraz z czujnikiem temperatury powrotu, żeby zabanglało sterowanie pogodowe kotła (zapomniałem zaznaczyć czujnik temp. zew. , ale oczywiście podłączę go przez analogię do czujnika temp. c.o.) ?
Trzecia rzecz - gdzie i w jaki sposób podpiąć czujnik temperatury powrotu ?
Czwarta sprawa - rozumiem że wszystkie czujniki, pompy i mieszcze aktywuję po wejściu do aktywnego modułu.

Mini Bio Luxury 20 kw, Moduł internetowy VIDE NET, Tech St-431n, Danfoss Link, powierzchnia ogrzewana - 180 m2 - 3 mieszkania (docelowo 240 m2 - 4 mieszkania) w nieocieplonej poniemieckiej kamienicy

marsland

Post autor: marsland » ndz sty 28, 2018 2:30 am

Chyba sobie odpuszczę ten super sterownik. Pompę c.o. podłączyłem pod piny Co1(11), siłownik mieszacza pod piny M.1(12), czujnik c.o. - piny Tco1(2) i wygląda, że połączenia są poprawne. Poległem na czujniku temperatury zewnętrznej - po podłączeniu pod piny Tzew (4) na wyświetlaczu w menu Ogrzewanie w obwodzie nr 1 temperatura zewnętrzna wynosi 70 stopni, czyli kompletna bzdura.

Jeżeli chodzi o czujnik powrotu to wg instrukcji jest umiejcowiony pod 32 pinem w module 5 CAN. W moim kociołku mam dwa moduły CAN i jeden moduł od sondy Lambda. Pierwszy moduł CAN podłączony jest wg schematu zamieszczonego w instrukcji i jest to moduł 6 w menu modułów włączony na stałe, natomiast drugi moduł podejrzewam, że jest to moduł 0 bo tylko ten mogę załączyć w modułach bez włączenia alarmu.
I teraz pytanie czy drugi moduł mam ustawić jako moduł 5 przestawiając zworki i wtedy czujnik powrotu będzie prawidłowo załączony - fizycznie pin 32 to pin TPok3 w rozdzielnicy. Czy może wystarczy tylko czujnik powrotu podpiać po pin TPok3 i aktywować w menu.

Najbardziej w tej chwili martwi mnie czujnik temperatury zewnętrznej - pokazuje 70 stopni - odpada sterowanie pogodowe, a na tym właśnie najbardziej mi zależy.

Może ktoś wie jak to cholerstwo okiełznać, w instrukcji kostrzewy nie ma żadnej informacji, instrukcja estymy jest dla mnie zrozumiała ale jak to połączyć ze schematem kostrzewy ?
Mini Bio Luxury 20 kw, Moduł internetowy VIDE NET, Tech St-431n, Danfoss Link, powierzchnia ogrzewana - 180 m2 - 3 mieszkania (docelowo 240 m2 - 4 mieszkania) w nieocieplonej poniemieckiej kamienicy

fotlot

Post autor: fotlot » ndz sty 28, 2018 12:30 pm

Zaproś serwisanta, niech to uruchomi.
Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l, pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

marsland

Post autor: marsland » ndz sty 28, 2018 1:38 pm

200 dojazd i pewnie z 200 za usługę, żeby podłączyć kilka kabelków i przestawić zworki. Wystarczy mi schemat drugiego modułu i informacja czy mam go przestawić zworkami w moduł 5 i gdzie wówczas podłączyć pompę i siłownik mieszacza.

marecki

Post autor: marecki » ndz sty 28, 2018 2:12 pm

Wpisz w gogole estyma igneo slim instrukcja. Znajdziesz w PDF dokładną z opisem wyjść.
Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O. - Mini Bio Luxury”