Czyszczenie komina z przy kotle na pelety, czystość komina

Wymień się swoimi doświadczeniami.
ODPOWIEDZ
marecki

Post autor: marecki » pn sty 22, 2018 11:28 am

Kolejny temat, którego nie ma, tzn jest.

marecki

Post autor: marecki » wt sty 23, 2018 11:08 am

No co, pisz o kominie i tyle jak masz chęć. Bo padło w którymś wątku takie pytanie: "co ile i jak czyścicie komin?".

No to ja odpowiadam: ja nie czyszczę wcale i nawet nie mam zamiaru, bo z wkładem kominowym stalowym nie ma takiej potrzeby. Kwasówka jest nadal czysta jak zaraz po zmontowaniu, 4 sezon. W pierwszym sezonie wkładu nie było i komin od środka był mokry. Niedowiarkom mogę zrobić na wiosnę zdjęcie.

marecki

Post autor: marecki » wt sty 23, 2018 12:47 pm

No wydaje mi się, że nadużyliśmy słowa "no".

marecki

Post autor: marecki » śr sty 24, 2018 10:43 am

Dodam tylko, że po pierwszym sezonie u mnie właśnie zapadła decyzja o wkładzie. Dlaczego? Dlatego, że ten kocioł zamiast produkować sadzę i ogólnie syf, po prostu tego nie robi. Komin był mokry i tyle. Do tego stopnia, że wilgoć zaczęła przechodzić przez kolejne cegły aż zaczęła się robić plama w pokoju i garderobie. Zwykła czerwona cegła nie nadaje się do peletu, spaliny są tak chłodne, że po prostu z komina się leje.

marecki

Post autor: marecki » czw sty 25, 2018 8:35 am

No to współczuję doświadczeń, złóż ode mnie szczere wyrazy współczucia dla tych "przypadków". 200 stopni powiadasz? Niewiele więcej przy spokojnym paleniu mam w kominku, a przecież kominek ma raczej mizerny wymiennik.

Poza tym to oczywiste, że odnoszę się głównie do swojej instalacji, jak również do MiniBio. Kto będzie chciał to skorzysta z informacji.

akukut

Post autor: akukut » czw sty 25, 2018 11:28 am

Hej. Sprawdzalem u siebie przedwczoraj polaczenie kociol-komin, kolanka i wyczystke. Po spaleniu ok 3,5 tony bylo troszke popiolu tam i tyle. W kominie na dole popiol z woda, moze ze skroplin a moze troche dostalo sie z deszczem. Ogolnie myslalem, ze bedzie gorzej.
MiniBio10kW, brak bufora, brak pogodówki, czujnik pokojowy, kaloryfery z termostatami, podłogówka~30m2. Dom ~130m2 + garaż z 1 grzejnikiem, dom z pustaka ceramicznego, parterowy. Pellet-Gold Eco. Pierwszy sezon 2017/2018.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O., Palniki - spalanie”