Mini Bio Luxury -pierwsze uruchomienie, serwis i gwarancja w Niemczech

ODPOWIEDZ
marsland

Post autor: marsland » śr lis 29, 2017 7:12 pm

Kupiłem Mini Bio Luxury chyba na własną zgubę :) O ile w Polsce sytuacja z serwisem i gwarancją jest jasna o tyle w Niemczech, gdzie mieszkam nie jest już tak kolorowo.
Moze ktoś z formułowiczów miał podobny problem i sobie z nim poradził - potrzebuję przeprowadzić pierwsze uruchomienie pieca przez autoryzowany serwis, akurat mieszkam blisko granicy i dogadałem się już z serwisantem z Polski, ale okazało się ze nie mam protokołu który wypełnia się podczas pierwszego uruchomienia, któy znajduje się w karcie gwarancyjnej. Karty gwarancyjnej nie mam, bo polska gwarancja w Niemczech nie obowiązuje. Piec kupiłem w Niemeczech, zeby uzyskać dofinansowanie z BAFA. Ze sprzedawcą mam utrudniony kontakt - raz że słabo go rozumię, dwa rzadko odpisuje na meile i odbiera telefon. Od Kostrzewy jak na razie pomocy niewiele - kazali napisać meila i tyle a tu robi się coraz zimniej - piec stoi w piwnicy i marźnie - słowem - falstart.
Mini Bio Luxury 20 kw, Moduł internetowy VIDE NET, Tech St-431n, Danfoss Link, powierzchnia ogrzewana - 180 m2 - 3 mieszkania (docelowo 240 m2 - 4 mieszkania) w nieocieplonej poniemieckiej kamienicy

besix

Post autor: besix » czw lis 30, 2017 8:55 am

Dziwne to trochę, bo przecież taką kartę gwarancyjną, wraz z instrukcją można pobrać i wydrukować, tu masz link https://www.kostrzewa.com.pl/files/PDF/mini_bio/2013_05_08_Kostrzewa_instrukcja_MB+MBL_PLV_05-13_PL.pdf
Jeżeli wypełni to serwisant z Polski, a ty odeślesz kopię do Kostrzewy to nie powinno być problemu.
Masz przecież dokument zakupu, który obowiązuje w UE a nie tylko w Niemczech.
Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O. - Mini Bio Luxury”