Palnik robi co chce

atiwok

Palnik robi co chce

Post autor: atiwok » ndz paź 22, 2017 10:18 pm

Witam, mam problem z palnikiem Platinum Bio 1. Palnik robi co chce.
Włącza się kiedy chce, puszcza wode na boiler kiedy chce j tak samo z grzejnikami. Powiem więcej gotuje wode w układzie kiedy chce.Temperatura ekonomiczna ustawiona na 35 stopni, a ja myje się w 25. Tempratura w domu ustawiona na 22*, a ja chodze w dwóch swetrach i kurtce po domu, a piec aż czerwony od temperatury.
Jakie opcje ustawić, aby palnik włączał się tylko i wyłącznie w godzinach ustawionych na ogrzewanie domu i wody? Wodę mam ustawioną od 16 do 17 i od 22 do 23 i wodę mam ciepłą cały dzień, chyba że ktoś wyleje całą i powinno nagrzać jak spadnie poniżej 35 stopni, ale tylko piec nagrzeje, ale pompki nie ruszy. Ogrzewanie w domu od 16 do 23 na 22 stopnie. 10 minut temu zrobiłem się czerwony jak rury w kotłowni jak się woda zagotowała i zanim rozniose ten palnik po całym podwórku chciałbym zapytać co mogę poustawiać, aby moje życie stało się proste.(notabene po zakupie palnika miałem mieć więcej czasu, a na razie to przeprowadziłem się do kotłowni, żeby pieca pilnować)

atiwok

Palnik robi co chce

Post autor: atiwok » pn paź 23, 2017 3:14 pm

Żebym nie wszedł do kotłowni to woda pewnie znowu by sie zagotowała, temperatura 85 stopni, podajnik podaje, temperatura rośnie, a pompki stoją.

Ustawienia mojego palnika.
https://imgur.com/a/LsfX5

Z pieca wyhodzi rura, rozhodzi się na 3: zbiornik wyrównawczy, cwu i co. Cwu i co mają swoje pompki.

atiwok

Palnik robi co chce

Post autor: atiwok » pn paź 23, 2017 7:14 pm

Teraz już nic nie będę klikał, bo znowu będę się w zimnej wodzie mył.
Kocioł 24kw i palnik też, to co robić? Ustawienia fabryczne i podać czy te? Jak te to o 20 przepisze, a jak ustawinia fabryczne to dopiero jutro o 15

besix

Palnik robi co chce

Post autor: besix » pn paź 23, 2017 7:27 pm

atiwok pisze:Teraz już nic nie będę klikał, bo znowu będę się w zimnej wodzie mył. Kocioł 24kw i palnik też, to co robić? Ustawienia fabryczne i podać czy te? Jak te to o 20 przepisze, a jak ustawinia fabryczne to dopiero jutro o 15
Kolego już tu zostało napisane , że musisz spisać wszystkie ustawienia i podać je w formie listy , bez tego nikt ci nie pomoże, bo się nie da , muszę się zgodzić z dareckim , że masz tam totalny bur..l i nie dziwne jest , że kocioł się tak zachowuje. Jednego tylko nie polecam , powrotu do danych fabrycznych , a to dlatego , że ty sobie nie dajesz rady z podstawami a co dopiero ustawienie dawki startowej , paliwo test , podawanie max - pewnie te pojęcia to dla ciebie abstrakcja , więc nie resetuj , spisz wszystko , a może uda się dojść do sensownych ustawień. Opis twojej instalacji też jest bardzo " szczegółowy" ale nie musisz się znać więc zrób trochę zdjęć tak jak to zrobiłeś z ustawieniami , to na pewno pomoże
Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

atiwok

Palnik robi co chce

Post autor: atiwok » pn paź 23, 2017 8:20 pm

Centralne ogrzewanie:
nastawy:
Temperatura komfortowa 22*
Program czasowy
Temperatura ekonomiczna 18*
Histereza 1*
Serwis:
Max tzew pomp komf 15*
Max tzew pomp ekon 10*
Min tco pomp 30
Zrodlo kociol
Temperatura maksymalna 70*
Czas mieszacza 180sekund
Priorytet CWU nie
Test pompy nie
Test mieszacz stop
Temperatura CO dla -20 70*
Temperatura CO dla 0 70*
Temperatura CO dla 20 70*
Wspolczynnik korekcji 0*
Tryb pracy reczny
Tco zadana recznie 70*
Czujnik pokojowy ctp2
Czujnik CO nie
Stala pompa TAK
Kalibracja pokojowego 0*

CWU:
Nastawy:
Temperatura komfortowa 70*
Program czasowy
Zagrzej teraz nie
Temperatura ekonomiczna 35*
Serwis:
Delta zrodla 10*
Zrodlo kociol
Temperatura maksymalna 65*
Delta minimalna temperatury 5*
Test pompy nie

Kociol:
Nastawy:
Temperatura zadana kotla 70*
Serwis:
Temperatura minimalna pompy 45*
Tryb pracy auto
Histereza 20*
Minimalna temperatura powrotu 20*
Czas mieszacza powrotu 120*
Test pomoy kotowej nie
Test mieszacza powrot stop

Palnik;
Powietrze min(20%) 10
Powietrze max(100%) 23
Podawanie max(100%) 12,5
Moc min(fl2) 40
Moc max(fl2) 100
Typ modulacji skokowa
Prog foto 40
Test zapalarka nie
Test podajnik palnik nie
Test podajnik zasobnik nie
Test dmuchawa nie
Ilosc paliwa test 7.9
Wartosc opalowa paliwa 5.0
Sterowanie lambda nie
Tlen min(20%) 14
Tlen max(100%) 9
Dawka startowa paliwa 20s
Moc dmuchawy rozpalania 15

Przepisałem wszystko ze sterownika, ilosc paliwa test mam policzone, podstawilrem worek i wlaczylem na 10 minut podawanie paliwa i wyszlo 1317g, czyli na godzine 7902g; wartosc opalowa pelletu to 18MJ czyli 5kWh; czas podawania obliczylem ze wzoru na forum i wyszlo 12,3

Przepraszam za brak polskich znakow, ale automatyczna korekta mi "poprawia" usuwajac je. Na hydraulice za bardzo sie nie znam, ale w schematach sie polapie. Dodam jeszcze, że piec firmy Hajnówka, na drzewo i węgiel było super, ale lenist... chęć testowania wygrywa. I tak jak pisałem jutro przywroce ustawienia fabryczne i podam wartosci domyslne.
Dzięki z góry za pomoc

https://imgur.com/f0pfSgx
1. Zbiornik wyrownawczy
P-pompka
Z-zawór zwrotny, strzałka oznacza kierunek przepływu wody
X-CWU
Y-CO

atiwok

Palnik robi co chce

Post autor: atiwok » wt paź 24, 2017 3:41 pm

Pozmieniałem kilka ustawień
Stała pompa NIE
Temperatura maksyalna wszędzie ustawiona na 80*
Temperatura komfortowa CWU 70*
Typ modulacji FL2

Marzłem w domu, bo 70 na piecu było bite dosyć szybko, a potem nie pompowało wody, co powodem była ta temperatura maksymalna. To co ustawienia fabryczne czy jednak zostawić?

atiwok

Palnik robi co chce

Post autor: atiwok » wt paź 24, 2017 8:04 pm

Tak jest w zakładce stan w palniku. Moc min(fl2) zmieniona na 20 jak poradziłeś. Temperatura na piecu od 45 do 50*. Poczekam teraz, na grzanie wody i zobaczę jaka będzie temperatura wody w bojlerze, jeśli zakończy będzie ok. 70* to myślę, że dopiero wtedy zaczniemy bawić się z opcją "Moc max(fl2)". Uważam tak, że będzie wiadomo wtedy czy to od mocy max, czy innego ustawienia. Jak do tej pory, z tymi ustawieniami od Ciebie(dziękuję bardzo za pomoc :) )palnik chodzi fajnie(odpukać).

atiwok

Palnik robi co chce

Post autor: atiwok » wt paź 24, 2017 9:48 pm

Tak jak napisałeś, temperatura dobiła 90*, ale jest wygaszanie, a nie wali dalej. Czyli jest progres. Zmniejszyłem temperaturę komfortową do 65*, ale nie wiem czy nie zmniejszyć do 60*. Temperatura wody w bojlerze ma 73* czyli na cały dzień powinno spokojnie wystarczyć. Zobaczymy jak jutro będzie z temperaturą podczas ostatniego grzania wody.

atiwok

Palnik robi co chce

Post autor: atiwok » wt paź 24, 2017 11:10 pm

Wcześniej na 90* się nie wyłączało.
Nie posiadam tego zaworu, mieszaczy też nie.

besix

Palnik robi co chce

Post autor: besix » śr paź 25, 2017 8:04 am

Kolego atiwok czy możesz odpowiedzieć , dlaczego nie chcesz ustawić grzania CWU np dwa razy dziennie , a ustawić przy tym temp CWU np 50 - 55 stopni ?
Raz, że ciągłe grzanie wody powyżej 65 stopni powoduje znacznie więcej wytrącania się kamienia na ściankach zasobnika, dwa nie mając zaworu ATM narażasz domowników i gości , trzy taka wysoka temperatura zasobnika powoduje szybsze wychładzanie tego zasobnika niż przy niższych temperaturach.
Jeśli powodem jest strach przed bakteriami Legionella to bez obaw w temperaturze 55 stopni giną już w pół godziny.
Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Palnik - Platinum Bio 1”