CWU

walcm

CWU

Post autor: walcm » pn wrz 18, 2017 6:46 pm

Witam,
czujnik temperatury cieplej wody użytkowej podłączony do sterownika i widnieje temperatura jaka panuje w bojlerze. Do tego mam drugi kabelek który podłączony jest w sterowniku jako pompa obiegowa ciepłej wody użytkowej. Rozumiem że powinienem założyć jeszcze jedną pompkę do instalacji abym mógł sterować cwu. W tej chwili nie mam możliwości zmiany opcji na grzanie cwu. Czy da się to w jakiś sposób obejść czy nie? Pozdrawiam.

Andrzej47op

CWU

Post autor: Andrzej47op » pn wrz 18, 2017 9:52 pm

Powoli zaczynam Ci współczuć,z czym ( z kim) będziesz musiał się zmierzyć.
Super mini bio z popielnikiem :D

marecki

CWU

Post autor: marecki » pn wrz 18, 2017 11:07 pm

Jaki piec, jaki sterownik? I co masz na myśli "sterownie cwu"?

marecki

CWU

Post autor: marecki » wt wrz 19, 2017 9:39 am

No to jak on grzeje wodę, ognisko rozpala pod bojlerem ???? :D

walcm

CWU

Post autor: walcm » wt wrz 19, 2017 10:42 am

Woda z bojler jest grzana albo za pomocą grzałki elektrycznej umieszczonej w środku albo otwieram zawór który jest bezpośrednio założony przed bojlerem i woda grzana jest z pieca(co). Tylko że wtedy temp wody jest praktycznie taka sama jak w co. Pytanie teraz jest takie czy można sterować temp cwu bez zakładania dodatkowej pompy? Wydaje mi się że nie ale może się da. Jak to Wygląda w praktyce?

marecki

CWU

Post autor: marecki » wt wrz 19, 2017 11:08 am

Masz piec na pellet ze sterownikiem i grzejesz wodę grzałką elektryczną? Przecież to bezsens i to gruby. Załóż sobie tą pompkę jak książka pisze, podłącz do instalacji i sterownika bo nie rozumiem w czym problem. Pompka obiegowa do jakiegoś zegaru czasowego i w gniazdko i tyle.

besix

CWU

Post autor: besix » wt wrz 19, 2017 11:18 am

kolego walcm jeżeli już bardzo chcesz sterować tą temperaturą CWU, mając tylko jedną pompą w układzie, to załóż sobie zawór z głowicą i kapilarą na rurze od tego bojlera , ustaw na głowicy np 45 stopni i po osiągnięciu takiej , głowica odetnie bojler. Zdecydowanie jednak polecam oddzielną pompę , bo jak wyłączysz CO to możesz grzać CWU i odwrotnie

PS I wiem, że zaraz darecki napisze o wychładzaniu bojlera przez instalację CO , ale na to też jest prosty sposób, którego nie będę tu opisywał bo nie polecam instalacji z jedną pompą :)
Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

Andrzej47op

CWU

Post autor: Andrzej47op » śr wrz 20, 2017 12:04 am

Człowieku. Czy Ty musisz się czepiać każdego słowa? Dosłownie menda społeczna i tyle. Twojego czepiania się o każdą pierdole maja wszyscy dość. Ktokolwiek i cokolwiek ktoś nie napisze, to ty wyjeżdżasz że swoimi mądrościami. MASAKRA. ke4rmh
Super mini bio z popielnikiem :D

besix

CWU

Post autor: besix » śr wrz 20, 2017 10:36 am

To czy zapewni, czy nie zapewni grzanie CWU w lecie, to bym zostawił, bo mogę się o to pokłócić i udowodnić, że odpowiedni bypass z dwoma zaworami odcinającymi załatwi sprawę , ale pytanie było czy da radę i na takie odpowiedziałem a mądry darecki nie czyta ze zrozumieniem i nie umie odpowiadać, tylko krytykować.
Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

marecki

CWU

Post autor: marecki » śr wrz 20, 2017 10:32 pm

A ja się podpiszę pod tym co napisałeś, mogę ? :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Palnik - Platinum Bio 1”