Kocioł Twin Bio - NOWOŚĆ - informacje

ODPOWIEDZ
admin1

Kocioł Twin Bio - NOWOŚĆ - informacje

Post autor: admin1 » czw maja 11, 2017 10:30 am

Kocioł cechuje wysoka klasa w odniesieniu do jego konstrukcji, funkcjonalności, aspektów proekologicznych. Kocioł wyposażony został w OMS (operating monitoring system) - system nadzoru i obsługi kotła na paliwa stałe. Przeznaczony jest do spalania różnego rodzaju paliw: pelet, owies, drewno (załadunek ręczny).

Urządzenie składa się z czterech połączonych ze sobą elementów :

1. Korpusu kotła – wykonanego zgodnie z technologią 3xT (time, turbulator, temperature)
2. Sprawdzonego rozwiązania - palnika Platinum Bio – pozwalającego na automatyczne spalanie peletem i owsem.
3. Automatyki Platinum Bio ecoMAX 860P-S Simple z graficznym panelem operatorskim zainstalowanym we frontowej izolacji kotła. Ma ona za zadanie regulację pogodową jednego obiegu grzewczego + ciepłą wodą użytkową. W automatyce została zastosowana innowacyjna regulacja płomieniem i temperaturą Fuzzy Logic 2. generacji.
4. Dużego zbiornika paliwa o pojemności 290l. (z wizjerem-plexi ) wykonanego z blachy ocynkowanej, aby dodatkowo zabezpieczyć zbiornik przed korozją podczas pracy w trudnych warunkach.

Aby obsługa kotła była jeszcze bardziej wygodna i komfortowa urządzenie zostało wyposażone w system OMS (operating monitoring system) kontrolujący ilość paliwa w zbiorniku, a także ilość popiołu w popielniku. Dotychczas kotły na rynku nie były wyposażane w takie systemy i w gestii użytkownika było pamiętanie o zasypaniu zbiornika i wybraniu popiołu. System skonstruowany przez KOSTRZEWA mierzy i informuje z dużym wyprzedzeniem użytkownika o planowanych działaniach (czyli o zasypie paliwa i oczyszczeniu popielnika). Informacje są wyświetlane w postaci monitu na ekranie regulatora kotła i regulatora pokojowego . Rozwiązanie zastrzeżone w Urzędzie patentowym RP.


Zaprojektowany w technologii 3D CAD SolidWorks Premium oraz SolidWorks Flow Simulation.

Więcej informacji na stronie www: TWIN BIO - do 32kW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O. - Twin Bio”