tryb auto mini bio

endriu.st7

tryb auto mini bio

Post autor: endriu.st7 » czw kwie 20, 2017 10:17 pm

witam jestem posiadaczem kotła mini bio posiadam moduł can który steruje dwoma obwodami ogrzewania jeden ob to rozdzielacz ogrzewania podłogowego drugi ob tez rozdzielacz ogrzewania podłogowego posiadam 2 czujnik temp . pokojowej parter i piętro oraz 2 czujniki temp na rozdzielaczach niestety nie działa mi tryb AUTO w monecie gdy temp w pokojach zostanie osiągnięta wyłączają się pompy na rozdzielaczach a piec dalej pracuje aż przekracza temp max i się wyłącza wszystkie komponenty podłączone sa do modułu CAN na obwody 3 i 4, obwody 1 i 2 mam wyłączone rozdzielacze wyposażone są w zawory trojdrogowe z siłownikami może ktoś z państwa miał podobny problem

darecki

tryb auto mini bio

Post autor: darecki » pt kwie 21, 2017 12:07 am

endriu.st7 pisze:... w monecie gdy temp w pokojach zostanie osiągnięta wyłączają się pompy na rozdzielaczach a piec dalej pracuje aż przekracza temp max i się wyłącza...
A z instrukcją dołączoną do kotła kolega się zapoznał? Jeśli parametr w menu "Ogrzewanie" -> "Serwis" -> "Stała pompa"... ustawiony jest na "Nie", to... po osiągnięciu temperatury zadanej w pomieszczeniu pompa jest wyłączana. Jeśli ten parametr, ustawiony jest na "Tak"... to, pompa powinna pracować także po osiągnięciu temp. zadanej w pomieszczeniu, natomiast powinna zostać obniżana temp. C.O. skoro zastosowano czujnik C.O. i czujnik pokojowy. Prawidłowa konfiguracja, to jest podstawa prawidłowego działania... dlatego pozostałe parametry, też powinny zostać poprawnie skonfigurowane. P.S. W przypadku ogrzewania podłogowego, warto jest zainstalować także czujnik temp. zewnętrznej, dla jeszcze lepszego zarządzanie temp. zasilania obwodów grzewczych.
Zestaw Pellets 100-16 kW z palnikiem Platinum Bio v02 + regulator IgneoTouch z modułem BIG oraz Lambda + VideRoom i VideNet. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N. Komin zakończony regulatorem ciągu SmartFlow. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów). Bojler 140 litrów z zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

endriu.st7

tryb auto mini bio

Post autor: endriu.st7 » pt kwie 21, 2017 12:57 am

ok w takim razie zmienię parametr ale czy w trybie auto piec nie powinien się wyłączać gdy temp zadana w pomieszczenie zostanie osiągnięta

darecki

tryb auto mini bio

Post autor: darecki » pt kwie 21, 2017 9:38 pm

Wiem czego potrzebujesz... oczywiście, poza gramatyką i interpunkcją, których to reguł nie stosujesz w ogóle...

BUFOR... jest rozwiązaniem większości Twoich problemów, związanych z pracą instalacji grzewczej.

P.S.
W opisie Twojej instalacji nie ma nawet słowa, na temat ochrony powrotu, która w przypadku posiadania dwóch podłogowych obwodów grzewczych, jest koniecznością...
Może... tak choćby w celu "rozwiania" wątpliwości, opiszesz jak jest u Ciebie realizowane podniesienie temp. czynnika powracającego z obwodów grzewczych do kotła?
Zestaw Pellets 100-16 kW z palnikiem Platinum Bio v02 + regulator IgneoTouch z modułem BIG oraz Lambda + VideRoom i VideNet. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N. Komin zakończony regulatorem ciągu SmartFlow. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów). Bojler 140 litrów z zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

polo332

tryb auto mini bio

Post autor: polo332 » ndz wrz 17, 2017 8:53 pm

Jestem posiadaczem kotła mini bio 10kw mam dwa obwody do ogrzania ciepła woda i mieszkanie 130 m2 posiadam czujnik pokojowy .Na jakim trybie będzie lepiej pracował kocioł ciągłym czy automatycznym?n

darecki

tryb auto mini bio

Post autor: darecki » pn wrz 18, 2017 2:03 am

Napisanie, że posiada się... "dwa obwody do ogrzania ciepła woda i mieszkanie 130 m2 posiadam czujnik pokojowy"... to trochę mało.

Ogólna zasada jest taka.
Jeśli instalacja pozbawiona jest automatyki sterującej temp. zasilania obwodu grzewczego, to tryb "auto" nie ma tam zastosowania.
Natomiast tryb "ciągły" wymaga optymalnego doboru ustawień kotła oraz palnika... aby ta "ciągłość" trwała w miarę możliwości długo... w czym skutecznie może przeszkadzać... "posiadanie czujnika pokojowego".

Dużo więc zależy od tego, jak wygląda Twoja instalacja, której nie opisałeś... oraz od tego, co faktycznie chciałbyś uzyskać.

polo332

tryb auto mini bio

Post autor: polo332 » pn wrz 18, 2017 8:20 pm

obwód zamkniety dwie pompy zawór czterodrożny.chciałbym uzyskać zadaną temperaturę pokojową.

besix

tryb auto mini bio

Post autor: besix » pn wrz 18, 2017 9:24 pm

kolego polo332 ponieważ starasz się czegoś dowiedzieć od prymitywa dareckiego , to uprzedzam używaj nomenklatury ogólnie przyjętej do określania układów CO i CWU , bo określenie " obwód zamknięty" dotyczy raczej instalacji elektrycznych i za takie określanie układów CO zostaniesz potraktowany nie miło przez tego typa.
Co do Twojego pytania to jeśli dom jest dobrze ocieplony to w okresach z temp w okolicy zera , polecam tryb auto, a w czasie większych mrozów, lepszym i bardziej ekonomicznym jest tryb ciągły.
Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

marecki

tryb auto mini bio

Post autor: marecki » pn wrz 18, 2017 11:11 pm

Cały ten wątek powinien polecieć do kosza za brak szacunku.... autora wątku do innych forowiczów. Ja rozumiem, że nie jesteśmy na forum pana Miodka ale jakaś interpunkcja by się przydała. Dla śmiechu zaraz moge napisać dlaczego, może bardziej w sobotę jak się napijemy z sąsiadem :D
Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

darecki

tryb auto mini bio

Post autor: darecki » pn wrz 18, 2017 11:55 pm

besix pisze:... Co do Twojego pytania to jeśli dom jest dobrze ocieplony to w okresach z temp w okolicy zera , polecam tryb auto, a w czasie większych mrozów, lepszym i bardziej ekonomicznym jest tryb ciągły.
Bardzo jestem ciekawy, jakie to zalety przemawiają za wykorzystywaniem trybu "auto"... w instalacji pozbawionej jakiejkolwiek automatyki sterującej obwodem grzewczym, w którym ochronę powrotu "zapewnia" jedynie zawór 4D... niewiadomej wielkości. Może kolega besix opisze te "zalety"... koledze polo332... oraz sposób działania jego instalacji w trybie "auto" skoro tak ten "tryb auto" poleca. Przecież kolega polo332 musi wiedzieć czego ma się po tym trybie spodziewać ;) P.S. Swoją drogą... jestem też ciekaw, dlaczego tylko... " w czasie większych mrozów, lepszym i bardziej ekonomicznym jest tryb ciągły" skoro niezależnie o temperatury zewnętrznej, kolega polo332 jedynie "chciałby uzyskać zadaną temperaturę pokojową." To można przecież "uzyskać" w każdym trybie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O. - Mini Bio”