Kocioł pełnej a ekogroszek

Wymień się swoimi doświadczeniami.
ODPOWIEDZ
Bssadzi

Post autor: Bssadzi » pn lut 13, 2017 10:33 pm

Witam, Piszę z zapytaniem jak to jest z kotłami na pellet. Posiadają palniki podobne do rynnowych, a więc powinien się na nich spalać również ekogroszek a może się mylę. Mi osobiście podobają się kotły kompaktowe Kostrzewa mini bio, defro bio slim. Więc zwracam się do was z zapytaniem jak to z tymi kotłami jest. Co się stanie jeśli zasypalbym ekogroszkiem. Wiem że węgiel brudzi i zasyfia szybciej kociołek. Czy konstrukcja takiego kotła wytrzyma palenie groszkiem?
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Fito

Post autor: Fito » pn lut 13, 2017 10:50 pm

Z wielu powodów jest to niewskazane. Począwszy od konstrukcji a kończywszy na warunkach gwarancji. To tak jakbyś kupił diesla i łał do niego benzynę... Daleko nie zajedziesz
MiniBio 10kW. 125m2 + garaż 20m2 + kotłownia 8m2. Parter podłogowe, piętro grzejniki. CWU 150l

fotlot

Post autor: fotlot » wt lut 14, 2017 8:54 am

Bssadzi pisze:Witam, Piszę z zapytaniem jak to jest z kotłami na pellet. Posiadają palniki podobne do rynnowych, a więc powinien się na nich spalać również ekogroszek a może się mylę. Mi osobiście podobają się kotły kompaktowe Kostrzewa mini bio, defro bio slim. Więc zwracam się do was z zapytaniem jak to z tymi kotłami jest. Co się stanie jeśli zasypalbym ekogroszkiem. Wiem że węgiel brudzi i zasyfia szybciej kociołek. Czy konstrukcja takiego kotła wytrzyma palenie groszkiem? Z góry dziękuję i pozdrawiam
A po co tak kombinować. Kotły z serii Kostrzewa stworzone są do spalania bio masy a nie kopalin. Chcesz mieć satysfakcję z palenia groszku weglowego (bo eco to on nie jest) zastosuj dedykowany kocioł.
Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l, pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

laptop

Post autor: laptop » wt lut 14, 2017 9:35 am

Bssadzi pisze:Co się stanie jeśli zasypałbym eko groszkiem.
Ślimak do pelletu groszku nie popchnie i na tym kończy się początek pracy. W drugą stronę to już lepiej, kocioł do groszku, a zasypać pelletem. Osobiście nie jestem zwolennikiem kombinatorstwa. Jak coś jest uniwersalne to wiadomo... Silnik benzynowy, więc lejemy PB, a paliwo zastępcze to ewentualnie gaz.
PellasX revo mini 8-35kW, S.control + ecoSTER TOUCH + moduł bufora/mieszaczy. Do ogrzania 126m2 i 56m2 garaż+kotłownia, cwu 150l

marecki

Post autor: marecki » wt lut 14, 2017 10:19 am

Bssadzi pisze:Kocioł pełnej a ekogroszek
?? Można to przetłumaczyć? A w odpowiedzi, wystarczy zobaczyć u ekogroszkowców jakie są tam motoreduktory i silniki, ślimaki, w ogóle cały ten podajnik. Jaka jest różnica w gabraytach, zrywanie zawleczki. O czym tu rozmowa, to nie ma prawa nawet ruszyć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O., Palniki - spalanie”