Modul-rozszerzeniowy-CAN-I-O-MC-1

MACIEJ

Post autor: MACIEJ » ndz gru 04, 2016 12:51 pm

witam.
krotki opis instalacji.
kociol mialowy 24kw z zamontowanym palnikiem platinum bio 24kw jedna pompa na wyjsciu, do tego kominek z plaszczem wodnym calosc podlaczona pod bufor kombinowany galmet typ sgw(s)k. calosc ogrzewa powierzchnie 170m w calosci ogrzewanie podlogowe dom parterowy mur ceramika 24cm (ocieplenie w przyszlym roku styropian 15cm), kazde pomieszczenie z osobnym czujnikiem temp. sterowane silownikami na rozdzielaczu z zaworem mieszajacym. plus cwu w zbiorniku buforowym.
obecnie spalam ok 1200kg pelletu na miesiac.

nie dokonca podoba mi sie praca palnika. chodzi 24godz na dobe. z moca ok10-13kw (podawanie 6.5 paliwo test 9kg). z tym ze pompa obiegowa musi byc wlaczona na stale poprzez wl testu pompy. planuje zakup modulu can i stad moj post co jeszcze bedzie mi potrzebne aby modz wykorzystac fakt posiadania buforu. jakies pompy?zawory czujniki? jak powinna byc wykonana istalacja oraz jak podlaczona i skonfigurowana

MACIEJ

Post autor: MACIEJ » pn gru 05, 2016 10:27 am

a co powinienem zrobic dolozyc i jak wszystko podlaczyc aby moc w 100% wykorzystac fakt bufora.
zakladam ze sam fakt dolozenia modulu can nie wystarczy. do modulu potrzebne beda dwa czujniki temp i cos jeszcze ? oraz drugie pytanie czy jest jakas alternatywa tansza modulu sondy lambda? rozmawialem z moim dostawca pelletu i mowil mi ze on ma zamontowana sonde z audi a4 tyle ze sterownik jest innej firmy i nie wymaga dodatkowych modulow bo juz posiada wszystkie potrzebne w standardzie.

jest jeszcze taka zakladka w cwu deltam temp min (minimalna roznica temp miedzy zrodlem a cwu przy ktorej moga pracowac pompy) ustawione jest na 5stop

dodam jeszcze ustawienia cwu 65stop plus 10 stop histerezy
piecyk idzie z prawie 22 kw ;)

MACIEJ

Post autor: MACIEJ » śr gru 07, 2016 12:07 pm

piecyk przestawiony ustawione wedlug twoich zalecen i zonk. wychodzi rosa na spodzie kotla. za mala temp powrotu brak zaworu mieszajacego na powrocie...

no coz powrot do pierwotnych ustawien temp powrotu wzrosla do 50 stop tyle ze pompa caly czas zalaczona.

a jesli chce dokupic modol can co jeszcze bedzie mi potrzebne oprocz modulu??

fotlot

Post autor: fotlot » śr gru 07, 2016 2:16 pm

Nie wiem co wykonawca instalacji wsadził ci oprócz palnika(bo instalacja już była skopana wcześniej), ale widać brak ochrony powrotu, co skutkuje niską temperaturą powracającej cieczy. Zadbaj o ochronę, sposobów jest kilka i nie ogranicza się tylko i wyłącznie do mieszacza 3D. Bo jeszcze pompa kotłowa aż się prosi.Najlepiej jakbyś narysował swój układ , może jeszcze coś jest do poprawki.
Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l, pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

fotlot

Post autor: fotlot » śr gru 07, 2016 6:46 pm

Ale to wszystko chodzi na jednej pompie?
Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l, pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

MACIEJ

Post autor: MACIEJ » pn gru 12, 2016 4:33 pm

witam jak znajde chwile sprobuje naszkicowac mniej wiecej schemat instalacji
co do pompy to jedna jest za podlaczona do kotla co na wyjsciu i podaje wode do bufora
a druga jest na rozdzielaczu (jesli tak to sie nazywa) od podlogowki z silownikami oraz zaworem mieszajacym (max temp jaka moze wychodzic na podloge to 55stop) przy calkowicie otwartym zaworze

co do instalacji to tak to juz jest jak sie czlowiek nie zna a zaufa "specjalistom"

suchy998

Post autor: suchy998 » śr gru 14, 2016 6:46 pm

Sterowanie siłownikiem pętli podłogowej jest rozwiązaniem jednym z gorszych, tak to można sterować grzejnik. Najlepszym rozwiązaniem jest przepływomierz i sterowanie pogodowe temperaturą, a po osiągnięciu temp w pomieszczeniu obniżenie temperatury podłogi.
Pellasx revo mini, ster. PLUM S.control+moduł mieszaczy+ panel pokojowy, defro optima 20kw. Do ogrzania 200m2 i 50m garaż+kotłownia, cwu 500l

MACIEJ

Post autor: MACIEJ » pt gru 16, 2016 4:40 pm

bufor
http://i66.tinypic.com/jajtcn.jpg

kociol
http://i66.tinypic.com/2epij44.jpg

listwa z podlogowka
http://i67.tinypic.com/15rgv8o.jpg

czujniki pokojowe (w kazdym pomieszczeniu jeden)
http://i66.tinypic.com/nvcbgw.jpg

dzis postaram sie wstawic schemat instalacji.

pytanie 1 dla czego sterowanie silownikami podlogowki jest zlym rozwiazaniem??
pytanie 2 nie do konca rozumie zalozenie czujnika temp zew? co to mi da w polaczeniu z buforem? jak bedzie cieplej to piec bedzie mniej-nizej ladowal bufor? a gdy przyjda mrozy podniesie sie temp ladowania bufora?
pytanie 3 gdzie musialbym zalozyc przeplywomierz i jak by to dzialalo? rozumiem ze w takim wypadku wszystkie silowniki musialyby poleciec tak samo jak czujniki temp w pomieszczeniach?

powiem tak kazdy jest madry po fakcie. nic na to nie poradze ze nie jestem hydraulikiem itd. a co ciekawsze mialem dwie oferty z roznych firm i bylo bardzo podobne rozwiazanie. no coz. teraz musze cos z tym zrobic zeby nie wydac fortuny a dzialalo w miare prawidlowo. na pierwszy ogien idzie zabezpieczenie temp powrotu. dzieki temu odejdzie mi jeden problem z dzialajaca caly czas pompa obiegowa (piec co bufor) dodam iz dzieki temu na powrocie temp min jest ok 50stop.

suchy998

Post autor: suchy998 » pt gru 16, 2016 4:56 pm

Nie każdy jest mądry po fakcie, poprostu pytałeś nie tam gdzie trzeba.
Ja też nie jestem hydraulikam , ale kilka rzeczy przetestowałem w tym sterowanie pętli siłownikiem.

Podłogówka ma dużą bezwładność dlatego lepiej ją zasilać cały czas odpowiednią temperaturą[do tego służy pogodówka] niż z przerwami, jak to jest przy siłowniku
Pellasx revo mini, ster. PLUM S.control+moduł mieszaczy+ panel pokojowy, defro optima 20kw. Do ogrzania 200m2 i 50m garaż+kotłownia, cwu 500l

MACIEJ

Post autor: MACIEJ » pt gru 16, 2016 5:07 pm

co do podlogowki to ilu sie osob pytalem tyle bylo opini. wiec ciezko bylo powiedziec ktora opcja jest najlepsza a nie mialem jak wczesniej przetestowac wariantow...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Palnik - Platinum Bio 1”