Ustawienia itp.

ODPOWIEDZ
Numizm

Ustawienia itp.

Post autor: Numizm » pt lis 04, 2016 12:42 pm

Witam wszystkich forumowiczów!!
Od niecałego roku jestem posiadaczem pieca Kostrzewy Compact Bio Luxury 16KW. Do tego dwa bezprzewodowe regulatory temperatury. Jeden jest w pokoju, gdzie jest ogrzewanie podłogowe (czyli dół domu), drugi w pokoju z grzejnikami (góra domu). Jest jeszcze czujnik temperatury zewnętrznej. Dom jest o powierzchni ok 200m2, do tego piwnica ok 60m2. Ściana zewnętrzna bloczek Ytong 30cm + 18 cm wełny.
No i pojawia się problem. Serwisant autoryzowany, który sprzedał mi piec, według mnie jest kompletnie zielony z jego obsługi. Nawet podłączyć go nie umiał. Przy podłączaniu czujników temperatury też poległ, bo adresów nie poustawiał. Przejdźmy do sedna sprawy. Kupiłem pelet, teraz wiem że nie jest pierwszej jakości, ale też nie badziew. Po jednodniowym paleniu pojawia mi się alarm o przegrzaniu palnika. Tak jest za każdym razem. Piec nie radzi sobie z wydmuchiwaniem popiołu. Spieki powstają bardzo małe. Czy któryś z forumowiczów byłby wstanie mi wytłumaczyć, czy jest możliwość ustawienia piecyka (jakie parametry i czego) tak, aby dobrze współpracował z peletem gorszej jakości? Szczerze to jestem kompletnie zielonym użytkownikiem pieca, a serwisant raczej wiadomości mi nie przekaże. Do tego chciałbym się dowiedzieć o co chodzi z ustawieniami w piecu, czyli na co wpływa zmiana poszczególnego parametru. Nie mówię tu o zmianie temperatur obwodów;)
Jeszcze jedna kwestia. Mam jeszcze moduł komunikacji vide GSM. Na wyświetlaczu pokazuje jakieś temperatury T1 i T2. Obie wynoszą -50stopni. Doczytałem, że trzeba mieć czujniki temperatury, które podłącza się od dołu do urządzenia. Niestety u mnie tego nie ma... Czy jest możliwość, aby te ustrojstwo pokazywało temperaturę pomierzoną z czujników bezprzewodowych, które współpracują z piecem?
Bardzo proszę o cierpliwość i wyrozumiałość.

Pozdrawiam

Kamil

marecki

Ustawienia itp.

Post autor: marecki » pt lis 04, 2016 5:07 pm

Pytanie standardowe nr 1 na sam początek: nakładka szamotowa zmontowana poprawnie (uszczelniona) na palniku jest?

doradca kostrzewa

Ustawienia itp.

Post autor: doradca kostrzewa » pt lis 04, 2016 8:40 pm

Z opisu wynika że masz dwa obwody grzewcze, a podłączony czujnik temp. zewnętrznej świadczy o pracy kotła w programie pogodowym.Czy każdy z układu posiada zawór mieszający z siłownikiem i czujnikiem co?

Przy gorszej jakości pelletu będziesz musiał częściej czyścić palnik. W kotle Compact Bio powinien być stosowany tylko pellet klasy A1.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewa

Numizm

Ustawienia itp.

Post autor: Numizm » ndz lis 27, 2016 4:48 pm

Przepraszam, że do dopiero teraz odpowiadam. Otóż po rozmowie z hydraulikami, którzy podłączali kocioł, dowiedziałem się, że z kotła wychodzi jeden obwód do zaworu 4-drogowego, następnie rozgałęzia się do pompki na grzejniki i do mieszacza na podłogówkę. Dołączam zdjęcie.

. Link do zdjęcia: https://zapodaj.net/823355be0dedd.jpg.html.
Czujnik temperatury jest na powrocie do pieca...
Jeżeli chodzi o uszczelnienie nakładki szamotowej to w toku.

Numizm

Ustawienia itp.

Post autor: Numizm » pn lis 28, 2016 2:21 pm

To nieaktywne to jest obieg do nagrzewnicy w garażu, której jeszcze nie ma. Zawór 4D jak na zdjęciu.
https://zapodaj.net/8d8421b8fb250.jpg.html
Można trochę przybliżyć pojęcia "przeciąganie się wzajemne pomp" i w jakim celu zawory kulowe za zwrotniakami? Proszę o wyrozumiałość - kompletny laik ze mnie...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O. - Compact Bio Luxury”