Czyszczenie rury podajnika w Twin Bio

ODPOWIEDZ
NewLogin

Post autor: NewLogin » wt paź 18, 2016 12:01 pm

Pytanie jak w temacie.

Czy czyścić samodzielnie rurę podajnika z pyłu pelletowego?
Jeśli tak to jak często i w jaki sposób? Na co zwrócić uwagę?

doradca kostrzewa

Post autor: doradca kostrzewa » śr paź 19, 2016 10:14 am

Pod zbiornikiem masz blachę przez , którą wyczyścisz rurę podającą . Proponuję po spaleniu około tony pelletu i opróżnieniu zbiornika do zera wyciągnąć tą zaślepkę na dole zsypu. W ten sposób wyczyścisz rurę i zsyp z trocin, które pozostały po pellecie.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewa

NewLogin

Post autor: NewLogin » pt paź 21, 2016 9:57 am

Dziękuję bardzo za pomoc. Zaślepkę namierzyłem. Będę obserwował przyrost pyłu..Doszedł więc kolejny element do oczyszczania :) ale dobrze że rura jest przeźroczysta więc przynajmniej widać ile tego pyłu od mielenia się zbiera..

NewLogin

Post autor: NewLogin » wt paź 25, 2016 11:21 pm

A czy jesteś mi w stanie dopomóc w sprawie siłownika do zaworu czterodrożnego... zadałem pytanie w innym wątku, ale nie mam odpowiedzi.. Mam w domu jeden obwód CO + grzanie wody użytkowej + bufor. Za kotłem 1 zawór czterodrożny marki Afriso. Chciałbym zamontować do niego siłownik tej samej firmy żeby w pełni zautomatyzować pracę kotła w sezonie zimowym. Czy sterownik Platinum Bio obsłuży mi w pełni pracę tego siłownika? Czy raczej nie jest to zalecane lub coś jeszcze muszę zamontować ...

doradca kostrzewa

Post autor: doradca kostrzewa » śr paź 26, 2016 1:08 pm

Podstawowa automatyka nie obsługuje zaworu mieszającego. Musiałbyś dokupić dodatkowy moduł do jego obsługi. Do modułu dodatkowo należy dołączyć czujnik c.o oraz czujnik temp. zewnętrznej. W ten sposób zawór czterodrogowy będzie w pełni zautomatyzowany.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Palnik - Platinum Bio 1”