Kocioł nie dogrzewa CWU

ODPOWIEDZ
ziutek128

Kocioł nie dogrzewa CWU

Post autor: ziutek128 » pt sie 05, 2016 11:50 am

Witam, temp. zadana kotła mam 67, temp zadana CWU mam 63,a grzeje mi do 57 gdzie szukać błędu w ustawieniu sterownika?
bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam, ziutek128

ziutek128

Kocioł nie dogrzewa CWU

Post autor: ziutek128 » pt sie 05, 2016 3:04 pm

Na trybie auto nie miałem problemu, ale piec uruchamiał się 6 razy na dobę, i spalał mi więcej pelletu. Teraz odpalam go co 2 dni i wiem że jak nagrzeje mi wodę do 63st to w zupełności na 48h mi wystarczy. Tym samym oszczędzam paliwo ponieważ jak cały czas jest włączony to spala mi 6kg pelletu a jak odpalam go co 2 dni to do nagrzania wody zużywał 5,5kg.
dziś jednak nie wiem co się stało bo wody mi nie dogrzał :(
Proszę o dalsze sugestie

PS, Poproszę jeszcze o podanie mi wartości ustawień w menu CWU-Serwis- Głownie chodzi mi o delty

doradca kostrzewa

Kocioł nie dogrzewa CWU

Post autor: doradca kostrzewa » pn sie 08, 2016 2:56 pm

Proponuję podnieść w trybie serwisowym temp. max dla grzania cwu tak, aby była różnica między temp. zadana dla cwu ,a temp. max dla kotła była około 10 stopni. Dogrzej Ci w ten sposób wodę do temperatury zadanej. Ustaw sobie tryb czasowy dla grzania cwu . w wyznaczonych godzinach i nie będziesz miał problemu z częstym dogrzewaniem wody w ciągu dnia.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewa

doradca kostrzewa

Kocioł nie dogrzewa CWU

Post autor: doradca kostrzewa » wt sie 09, 2016 7:46 am

Pytanie ile osób korzysta z cwu i jakiej wielkości jest zbiornik na cwu? Nie sądzę że jest takie duże obciążenie, aby temperatura cwu spadła poniżej minimalnej temp.np 36 stopni. Jest to temperatura w której śmiało można się umyć. Mniej paliwa jest potrzebne do nagrzania wody do 36 stopni niż 63. Po za tym jest w sterowniku funkcja zagrzej teraz, która jednorazowo zagrzeje man wodę do temp max.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O. - Pellets 100”