Ustawienie powietrza a regulacja przesłony w wentylatorze

tomaszzakopane

Post autor: tomaszzakopane » śr mar 30, 2016 5:21 pm

Pierwsze kilka dni palenia i już widzę że mam problem z ustawieniem powietrza z obserwacji wnioskuje że jest go za dużo mimo tego ze w sterowniku jest max 15
zdmuchuje mi niedopalony pellet z palnika a już szczególnie jak jest założona nakładka szamotowa
przesłonę otwartą na 2 cm i wtedy fotokomórka widzi dosyć mały płomień tak około 100 130 a jak domknę przesłonę tak że zostaje około 1 cm nawet mniej płomień jest znacznie wiekszy i dochodzi do ponad 200 przy tej samej mocy palnika i pellet nie jest zdmuchiwany
Czyżbym miał za duży ciąg w kominie?
boje się ze przy tak zasłoniętej przesłonie będą się robić spieki na palniku
:o

doradca kostrzewa

Post autor: doradca kostrzewa » czw mar 31, 2016 12:09 pm

Z którego roku masz ten palnik? I jaką masz obecnie wersje oprogramowania. W wersji softu S1.26 P1.28 K3.33 R1.19 przysłona na wentylatorze powinna być całkowicie otwarta. Przysłony na wentylatorze są tylko w palniku V01 ( szara lub zielona obudowa palnika). W palnikach z białą obudową nie ma żadnej przysłony na wentylatorze. Możesz zmniejszyć dmuchawę podczas palenia. Są przypadki, że dmuchawę ustawia się przy 100% na 6-7.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewa

tomaszzakopane

Post autor: tomaszzakopane » czw mar 31, 2016 1:44 pm

Palnik długi zielony
System grzewczy 1.26
Palenisko 1.28
Customizacja 3.63
Rdzeń 1.19

Powietrze ustawione na max 10 min 2
Przeslona odsłonięta na 1 cm lub nawet mniej
I to wydaje się za duzo ale boję się że jak zamknę bardziej to nie będzie czyscilo palnika

Robicie 1 soft do obydwu rodzajów palników? to nic dziwnego że są problemy

gdzieś ktoś już pisał że w nowej wersjii oprogramowania dmuchawa pracuje znacznie mocniej niż na starszych

wydaje się za gdy ustawiona jest na 10 to pracuje jak by była na 50

po co tak wysokie ustawienia dlaczego dmuchawka nie ma płynnej regulacji w zakresie od 1 do 100?
gdzie przy 1 powinna ledwo pracować a nie jak jest teraz nie płynnej regulacji szczególnie w dolnym zakresie

doradca kostrzewa

Post autor: doradca kostrzewa » pt kwie 01, 2016 12:54 pm

Może masz sklejone styki na wyjściu dmuchawy i dlatego nie masz pełnej regulacji, bądź źle został wgrany soft i masz błąd w programie. Proponuje wgrać na nowo program.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewa

tomaszzakopane

Post autor: tomaszzakopane » pt paź 07, 2016 11:33 pm

Szanowny Panie doradco otóż juz wiem na czym polega problem z ta wasza dmuchawą otóż gdy tylko napotka na nawet niewielki opór dmuchawa znacznie przyspiesza i praktycznie regulacja staje się na tyle mała ze wydaje się iż jej nie ma . Dmuchawa po odkreceniu od pieca pracuje pięknie obroty na 1% są naprawdę niewielkie ale gdy tylko przyłoże ja ponownie do palnika obroty natychmiast wzrastają mimo iż jest w dalszym ciągu ustawiona na 1. Uprzedze następne pytanie palnik nie jest nigdzie przytkany komin ma 12 metrów

tomaszzakopane

Post autor: tomaszzakopane » sob paź 08, 2016 12:59 pm

Taki inteligentny jesteś a nie zrozumiałeś dwóch pierwszych wyrazów. Nie jesteś doradcą a tym bardziej szanownym jesteś za to jak karaluch wszędzie się wpierdalasz tam gdzie cie nie chcą i trudno cie wytepic bo się ukrywasz gdzies za ekranem swojego monitora. Pluja tu na ciebie ty twierdzisz ze deszcz pada , proszą cie abyś się nie wypowiadał ale nie twoje wypociny sa w każdym wątku. Widać że jesteś przyzwyczajony do takiego traktowania bo każdy normalny człowiek mający choćby trochę godności honoru (pewnie nie masz pojecia co to jest )nie pozwolił by aby go tak traktowano i poszukal innego towarzystwa gdzie by go w końcu zaakceptowali. Wiem łatwiej by ci było trafić 6 w totka ale jeśli nie będziesz próbował to nie znajdziesz .

tomaszzakopane

Post autor: tomaszzakopane » sob paź 08, 2016 1:38 pm

To gnida znów blysnela ciąg kominowy rozpędza dmuchawe :lol: czyli idąc tokiem myślenia tej wszy dmuchawa jest po to by wyhamować ciąg .
Czy mógłbyś się łaskawie nie wpierdalać nie dosyć ze tępy jestes to nie wychowany nie nauczyli cie w szkole ze nie proszony nie zabierasz głosu

Dlaczego tu nie ma moderatora ten karaluch rozpieprzy każdy wątek

tomaszzakopane

Post autor: tomaszzakopane » sob paź 08, 2016 2:34 pm

Do tej pory byłem przeciwny aborcji ale zaczynam zmieniać zdanie
Powtarzam ci karaluchu odpierdol się
Niedotlenienie to ty przy porodzie miałeś i skutki teraz tu widzimy ze nie potrafisz zrozumieć prostych słów odpierdol się
I nie tylko ja je do ciebie kieruje ale i inni plują na ciebie obrzucaja cie blotem a ty nie dalej nie kumasz

marecki

Post autor: marecki » sob paź 08, 2016 3:00 pm

Tomek, przy szamocie będzie zdmuchiwało (chociaż przy 8mm pellecie mniej w porównaniu do 6mm). To raz a dwa w/w wymienionych postach jest prawda: ciąg kominowy bez problemu rozpędza dmuchawę, szczególnie Twoje 12m komina, tam jest konkretny ciąg. U mnie do podawania w okolicy 2.0 lub ciut więcej wiatr stoi na zero. Mimo to dmuchawa się kręci, to zupełnie naturalne.

marecki

Post autor: marecki » sob paź 08, 2016 3:16 pm

Kiedyś postawisz mi piwo abyśmy se po mordzie nie dali :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O. - Mini Bio”