Twin Bio12kW Proszę o opinie

micmar35

Post autor: micmar35 » pt mar 04, 2016 6:17 pm

Twin Bio12kW Proszę o opinie, spalanie, awaryjność????

LukaszB

Post autor: LukaszB » ndz paź 16, 2016 9:11 am

Ja od wczoraj użytkuję Twin Bio Luxury 16kW. Z wad mogę już napisać:

- głośna praca podajników do pelletu (tego na zewnątrz jak i tego w palniku) - nie mam jeszcze drzwi do kotłowni to w nocy nie bardzo da się spać w domu
- mimo, że jest to wersja Luxury nie ma w zestawie sondy Lambda, która kosztuje ponad 2tys. zł

A zalety, to:
- obsługa trzech mieszaczy
- panel dotykowy (bardzo wygodny i łatwy w obsłudze), czyli generalnie sterownik Pluma zamiast Estymy
- regulacja zaworów 4D z pieca

Póki co nic więcej nie mogę napisać - muszę trochę go powykorzystywać.

fotlot

Post autor: fotlot » ndz paź 16, 2016 2:11 pm

Święte słowa Darecki, święte słowa.

....mógłbym coś napisać na temat mieszkania przy nasypie kolejowym. Trzy tory, ruch od 4.30 do 01.30.
ale to przeszłość, choć nasyp z torami został, mnie już tam nie ma. :)
Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l, pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

marecki

Post autor: marecki » ndz paź 16, 2016 2:37 pm

Coś w tym jest, tzn z tym hałasem bo mi też nie przeszkadza w MB ale nie szanujecie opinii kolegi, darecki jak zwykle wie lepiej i musi to skrytykować. Mylę się?

marecki

Post autor: marecki » ndz paź 16, 2016 3:46 pm

Dobra szczegół, nie zrozumiesz tego, luz :)

Co do hałasu można to uznać nawet za zaletę, serio bo ja tak mam :) Wieki, lata temu, kiedy w początkowych agencjach w ochronie b.dobrze płacili, do tego z licencją ludzi było jak na lekarstwo... pracowałem w wawce w jednej z większych drukarni. Jak to w ochronie, trzeba było się nauczyć spać. A przy wielkich klimatyzatorach/ wentylatorach itd. był problem. Tak się człowiek do tego jednostajnego szumu/dźwięku przyzwyczaił, że dzisiaj jak sąsiad szaleje na 0,5ha z ręczną kosiarką ja mogę spać jak zabity. Odkurzacz to dawka środka usypiającego. MiniBio mógłby być głośniejszy :D

Sorry za offtop nie mogłem się powstrzymać, każdy ma swoją historię ...

LukaszB

Post autor: LukaszB » ndz paź 16, 2016 4:42 pm

Coś chyba temat schodzi na boczny tor.

Reasumując - tak, hałas, który aktualnie dobiega z kotłowni mnie bardzo drażni. Oczywiście można się przyzwyczaić, ale ja jestem człowiekiem ceniącym sobie ciszę. Napisałem o tym, bo nikt mi wcześniej nie wspominał o tym, że piece na pellet tak hałasują (albo może tylko palnik VG jest taki?)

Znajomy ma kocioł innego producenta w wersji kompaktowej i tam siłowników prawie nie słychać tak samo jak wpadającego pelletu do palnika. Dla mnie jest to wada, a wydaje mi się, że Panowie byliby zadowoleni, nawet gdyby był jeszcze głośniejszy, bo: "człowiek się przyzwyczai, no i ma ciepło w domu co jest najważniejsze".

No niestety ale Twin Bio Luxury 16kW z palnikiem VG jest nawet dużo głośniejszy od pieca na ekogroszek z podajnikiem i trzeba zainwestować do kotłowni w dobre drzwi o dobrej akustyce. Wydaje mi się, że potencjalni klienci powinni wiedzieć o takiej... właściwości pieca.

Michal 1243

Post autor: Michal 1243 » ndz paź 16, 2016 6:03 pm

darecki pisze:
LukaszB pisze:... Napisałem o tym, bo nikt mi wcześniej nie wspominał o tym, że piece na pellet tak hałasują (albo może tylko palnik VG jest taki?) ...trzeba zainwestować do kotłowni w dobre drzwi o dobrej akustyce...
A co do drzwi... to była moja propozycja, pamiętaj :D
Do autora : Kup najlepsze akustyczne drzwi, a jak będzie hałas, to Dareckigo do sądu, bo to była jego propozycja. PAMIĘTAJ :D

trajanus

Post autor: trajanus » pn paź 17, 2016 10:11 am

Darecki, nasze opinie wcale nie sa odmienne.
Napisalem ze ten piec chodzi glosniej nic CBL ktory uzywalem przez ostatni rok.

Porownalem go jednak do pieca u sasiadow ktorzy pala groszkiem - slychac u nich chrupotanie kiedy jest przesuwany w slimaku ekogroszek .

W piecu TBL VG nie slychac ekogroszku bo palimy pelletem, jednak silnik w samym palniku jest bardziej slyszalny - UWAGA , napisalem bardziej slyszalny a nie glosniejszy z jednego powodu.
Otoz jest on na wierzchu a w CBL byl schowany pod dodatkowa obudowa bo to byl compact.

I jeszcze drugi temat : napisales ze brak sondy nic nie kosztuje , skad ten wniosek ???

Palacz12345

Post autor: Palacz12345 » wt lis 01, 2016 10:19 am

Od kilku dni również palę w TWIN BIO LUXURY 16kw VG i potwierdzam podajnik w palniku pracuje głośno, podajnika zewnętrznego prawie nie słychać, gównie słychać tylko spadający pellet i pracę podajnika w palniku.

marecki

Post autor: marecki » śr lis 02, 2016 10:44 am

darecki pisze:A uprzedzając ewentualne argumenty o oszczędnościach na opale, których zasługą miałoby niby być zastosowanie sondy, to nie znam jednoznacznych opinii, potwierdzających takowe zmniejszenie zużycia pelletu po zastosowaniu sondy Lambda... A znam za to opinie... i to opinie ludzi zajmujących się instalowaniem kotłów, że ta sonda, to tak naprawdę jest tylko sposobem na wyciągania większej kasy za zestawy w nią wyposażone... Jedyne co daje... to lepszą kontrolę procesu spalania przez monitorowanie ilości tlenu w spalinach i automatyczne dostosowanie wartości nadmuchu powietrza. który to nadmuch decyduje o ilości powietrza wykorzystywanego w procesie spalania.
Nic z tego, sam sobie zaprzeczasz. Skoro potrafię kontrolować (to sterowanie to trochę na wyrost w reklamach) ilość tlenu to mam pewność, że proces spalania przebiega prawidłowo. Nie ma mowy o niedopale lub stracie kominowej. A prosty przykład w harkowym wątku, 10 strona, kolega o dziwo wkleja wynik testu z zawartością tlenu. Być może to wyjaśnia zużyty pelet a ile by go mniej spalił mając sondę? Mając taki wynik wątek mógłby się skończyć na 1 stronie. Kolejny przykład z ostatnich dni i własnych obserwacji. Czyli zmiana peletu. Co raz patrzę na wyświetlacz i... coś jest nie tak, tlenu za dużo, jasność zbyt mała. Z paliwa test wyszło, że trzeba zwiększyć ilość paliwa w stosunku do wiatru (albo tylko zmniejszyć wiatr). Mała korekta wszystko wraca do normy. Moje zdanie n/t sondy jest takie, że gdyby montowana była default'owo to sporo wątków na tym forum by nie było. Druga sprawa, jest zbyt droga. Firma K powinna to przemyśleć, standardowa sonda rozwiązała by sporo problemów. Także mocno na wyrost ale można równie dobrze powiedzieć, że nie posiadanie sondy... kosztuje :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O. - Twin Bio”