Jaki pellet 6mm vs 8mm

ODPOWIEDZ
tomaszzakopane

Jaki pellet 6mm vs 8mm

Post autor: tomaszzakopane » wt mar 01, 2016 5:44 pm

Jak w temacie jakim peletem palicie 6mm czy 8mm pytam bo serwisant kostrzewy doradzał tylko 6 mm dlaczego ? nie uzasadnił
dlatego chciałbym poznać wasze opinie

tomaszzakopane

Jaki pellet 6mm vs 8mm

Post autor: tomaszzakopane » wt mar 01, 2016 6:13 pm

Może ktoś palił takim i takim czy jest różnica w spalaniu itp.

wtatko

Jaki pellet 6mm vs 8mm

Post autor: wtatko » wt mar 01, 2016 6:26 pm

paliłem jednym i drugim z 8mm był to barlinek F1 - rewelka ale ta cena :( również lawą jak i noname ze Zgierza (535pellet) porównywalne a i ten wynalazek z Allegro: ale szału nie ma, a z 6mm było kilka worków z Błaszek oraz biomasa partner ale jakoś mnie nie porwały (w obu przypadkach spieki) wiem że to nie kwestia rozmiaru (bo ten ma znaczenie :) zapytaj kobiety hi hi hi) ale jakoś tak się zbiegło że ta szóstka jakoś nie wypaliła choć przerobiłem kilka worków olimpu i było OK

w spalaniu hmm... musisz przeważyć zmienić podawanie aby uzyskać właściwą moc palnika i jazda się grzeje :) a kwestia jakości spalania to w dużej mierze surowiec z którego powstał ów pellet
przerobiony olejak Stamar PRYMUS z palnikiem xmini 26 konkurencji, pow.150m2, zasobnik cwu 300l, 7-osób na stałe garażujących :)
i wszystkie możliwe bajery do obsługi z sieci ;)

marecki

Jaki pellet 6mm vs 8mm

Post autor: marecki » śr mar 02, 2016 6:01 pm

8mm i w palnikach platinium bio 2 "strzela" podajnik. Czasami źle podejdzie kawałek peletu pod ślimak w palniku i będzie ciekawy odgłos. Miałem tak na barlinku 8mm i jeden noname z supermarketu. w 6mm tego nie miałem. 8mm wydaje mi się, że rzadziej widziałem kawałki żarzącego peletu w popiele (minibio). 6mm noname jest u mnie bardziej pokruszony, 8mm mniej. Więcej grzechów nie pamiętam...

Pitekk

Jaki pellet 6mm vs 8mm

Post autor: Pitekk » pt maja 27, 2016 12:46 pm

Zakładając, że pytanie dotyczy małych przydomowych kotłowni, więc zdecydowanie 6mm. Lepiej pracuje w podajniku. Tu możesz poczytać o tym jaki pellet wybrać http://biomasapoig.pl/pelet-cena/ dużo cennych informacji. Darmowa wiedza, która może nam uprościć życie.

fotlot

Jaki pellet 6mm vs 8mm

Post autor: fotlot » ndz gru 11, 2016 5:31 pm

Też na to zwróciłem uwagę , że pellet sobie leży pod ślimakiem gdy się mało go sypie. Serwisant mówi " jak chcesz Pan, to mogę rozpiłować fasolki i opuścić ten ślimak tak aby zabierał bez łaski. Jest to jakiś pomysł.
Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l, pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

marecki

Jaki pellet 6mm vs 8mm

Post autor: marecki » pn gru 12, 2016 5:50 am

Mam 3 rodzaje peletu 6mm, mercedesa czyli LAVA (kilka worków), ruski ciemny ponad tonę prawdopodobnie liściasty i dzisiejszy jasny 100kg z intensywnym zapachem żywicy. Tlen na nowym 6mm jest zdecydowanie stabilniejszy w zakresie 8-10%, z tym, że ten ciemniejszy ma chyba więcej "fazy". Bo na ciemnym 6mm tlen potrafi spaść czasami poniżej 7-5% przy tych samych ustawieniach (paliwo test zrobione). Na nowym jasnym noname ruszt nie był bardziej czysty jak z fabryki. Czyli kostrzewa nie kłamała, ruszt się czyści. Obserwując wyświetlacz dochodzę do wniosku, że jest mała zależność między: jasność vs. tlen, głównie przy wyższych wartościach jasności. Ale niska zawartość tlenu to na 100% konkretna faza na ruszcie i szybki wzrost temp kotła.

Ten ciemny ruski 8mm też daje ciepło (chociaż rozbieżności tlenu od - do są większe) ale ma spiek wielkości everestu a już na pewno nie mniejszy jak śnieżki. Kupiłem tzw gówn... ze spiekiem z piachu w prezencie ale cóż, jeszcze 3 tony mi zostało. W krótkim nowym palniku 8mm wydaje odgłosy jak pisałem wcześniej. Żeby wydać werdykt po wypaleniu zbiornika wrzucę jeszcze 6 worków barlinka 8mm. Pamiętam, że barlinek był bardziej "zbity" więc i odgłosy MB wydawał ciekawsze.

marecki

Jaki pellet 6mm vs 8mm

Post autor: marecki » wt gru 13, 2016 9:12 am

Darecki lepiej zrobi jak nic nie odpowie, a Ty jak nic już więcej w tym stylu nie napiszesz.

krzyzak malbork

Jaki pellet 6mm vs 8mm

Post autor: krzyzak malbork » śr sty 11, 2017 10:59 pm

Ja u tescia do tej pory uzywalem 8mm palił sie pieknie palnik po wygaszeniu wygladał dosłownie jak bym go dopiero zamontował.
Przy nastepnej dostawie przywiózł mi 6 mm bo mowił ze 8 nie idzie i juz nie bedzie miał. Ze 6 sie lepiej układa w slimaku i takie tam.Ale juz po wygaszeniu palnik nie jest juz taki czysciutki a pelet jest od tego samego producenta i z tego samego surowca. I o o tu chodzi ? :)
VIESSMANN VITOROND 200 + Platinum Bio 16KW. Powierzchnia domu 300m2 całkowita. Grzejniki + dwie pętle podłogówki. CWU 160L+ kominek z płaszczem wodnym

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O. - Mini Bio”