Uszczelka ściany tylnej palnika (uszkodzona)

marecki

Post autor: marecki » wt sty 12, 2016 10:51 am

Tak wygląda uszczelka palnika. Serwisant przy przeglądzie w grudniu 2014r ją wymienił. Poprzednia również była uszkodzona. Była też z innej gumy. Spalone mam dopiero 4 tony więc niewiele jak na 3 sezon użytkowania. Co na to doradca? Czy uszczelka nie powinna być wklejona na silikon / klej?

https://photos.google.com/share/AF1QipNSgJ66YQSjqT5D8lNisD-u5aMPGKh5noHl5nQZ7IXGW0QuCxCctt1ib4l8llaLVw?key=UDRfM2YxM0pRWV9WY1Zfb2pkTnZfLUI2TTRUakRn

doradca kostrzewa

Post autor: doradca kostrzewa » wt sty 12, 2016 1:36 pm

Uszczelka najprawdopodobniej została źle zamontowana. Śruba , która łączy ślimak palnika z silnikiem rozerwała uszczelkę. Uszczelki nie kleimy na żaden silikon ,czy klej. Wystarczy dokładnie ją umieścić na ścianę tylną palnika.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewa

marecki

Post autor: marecki » wt sty 12, 2016 11:57 pm

Byłem przy montażu i winy nie ponosi tu serwisant. Jestem tego pewny w 100%. Z uwagą obserwowałem poszczególne elementy i kolejność montażu. Swoją drogą serwisant sympatyczny i z chęcią odpowiadał na pytania.

Więc nie bez powodu zapytałem o klej czy silikon. To ja ci doradco powiem jak było. Pod uszczelkę dostawał się pył z peletu (proces ten wspomagał wentylator niejako od dup.. strony to oczywiste). Uszczelka powinna być sztywniejsza lub wklejona, np. simering sądzę nie był by najlepszy. Idąc dalej, uszczelka zaczyna się wybrzuszać i być może zaczynają się tam dostawać większe kawałki peletu na co wskazuje zdarty czarny lakier między uszczelką (wokoło ślimaka widac nawet "kierunek" obrotu ze zdzierania lakieru, ileś czasu ta uszczelka wytrzymywała) i palnikiem. Resztę na koniec załatwił sam ślimak zrywając uszczelkę. "Trwało" to około 1,2 tony peletu, parę dni temu zauważyłem spalony kawałek gumy.

Na szczęście nic się nie stało, jednak brak jeszcze kawałeczka części uszczelki mógłby zakłócić proces spalania, dostawało by się np. lewe powietrze. Ja sobie poradzę (choć 65zł do tyłu plus przesyłka) a co ma powiedzieć użyszkodnik, który nie ma pojęcia nawet o istnieniu tego forum?

tomaszzakopane

Post autor: tomaszzakopane » ndz lut 14, 2016 6:07 pm

A czy ta uszkodzona uszczelke można zastąpić silikonem wysokoteperaturowym ?

marecki

Post autor: marecki » ndz lut 14, 2016 7:12 pm

No nie bardzo. Nie pozwoli na to konstrukcja a po drugie co w przypadku demontażu?

tomaszzakopane

Post autor: tomaszzakopane » ndz lut 14, 2016 10:03 pm

Ja mam długi palnik i tam wyglada to inaczej można taki silikon nożykiem odciąć prze ewentualnym demontażu :D

marecki

Post autor: marecki » pn lut 15, 2016 6:50 pm

Jak pisałęm wcześniej wklejenie uszczelki z jednej strony jest wręcz nawet pożądane, głównie przy ślimaku. Mam nowy palnik, widać to na zdjęciach. Uszczelka jest dosyć gruba. Wklejenie jej na 2 strony było by trochę bez sensu. Rozcinać to na takiej powierzchni nie było by proste (oczywiście zależnie od silikonu) przy każdym demontażu.

tomaszzakopane

Post autor: tomaszzakopane » pn lut 15, 2016 11:37 pm

Ale ja nie miałem na myśli wklejanie uszczelki z obydwu stron tylko uszczelnienie silikonem bez tej uszczelki

Okazuje się że długi palnik jest fabrycznie bez uszczelki tylko składany na silikonie już myślałem że poprzedni właściciel poszedł na skróty

MalinaEl

Post autor: MalinaEl » pt mar 18, 2016 9:46 pm

Jakiś czas temu opisywałem problemy cofaniem się płomienia i byłem bezradny mimo iż stosowałem się do Waszych rad.
Kilka dni temu był u mnie serwisant z Kostrzewy, akcja serwisowa MB 20kW LUX. Wymienił on mi m.in. tę uszczelkę i widzę, że ma ona ogromny wpływ na szczelność i właściwą pracę palnika. Przykłady, przed wymianą Tp była 45 a teraz musi długo pracować aby osiągnąć 30.
Po kilku dniach widzę że rzeczywiście dostaje się pod nią w okolicach mocowania ślimaka duża ilość pyłu, na razie tylko pyłu...
Wcześniej nie przywiązywałem do tego uwagi, ale teraz będę to bacznie obserwował. Nie jest to jeden z przypadków ale BŁĄD KONSTRUKCYJNY którego konstruktorzy wypasionego pieca nie chcą zauważyć. A więc w takim przypadku owa uszczelka mimo zapisów gwarancji będzie podlegać wymianie za darmo.

Powtórzę - po założeniu nowej uszczelki u mnie nie występuje cofanie się płomienia jak było wcześniej.
Mini Bio 20 kW Luxury

marecki

Post autor: marecki » sob mar 19, 2016 5:17 pm

Doradca owszem to czyta a wynika z tego niewiele. My jesteśmy natomoast jako beta testerzy drogiego przecież produktu. Oczywiście, że ta uszczelka jest nie dopracowana. Raz już ją sami wymienili.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O. - Mini Bio”