PFL 25-dziwny parametr

ODPOWIEDZ
robson

PFL 25-dziwny parametr

Post autor: robson » czw mar 05, 2015 8:33 pm

Witam- od 2009r. użytkuję kocioł PFL 25KW, myślałem że już nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć przy tym kotle, a jednak ...., od ok. tygodnia palę drewnem, z różnym skutkiem oczywiście, ale zauważyłem dziwne pomiary parametru "Minimalna moc kotła", -otóż mam ustawioną na min. 35%, a jak się da na odczyt w opcji Palnik , to pokazuje 30%, na moment wyłącze i włącze z powrotem kocioł i pokazuje 60%, pochodzi jakiś czas i znowu moc kotła 30%, reset kotła i znowu 60%, -może ktoś z użytkowników miał podobny problem?????, czemu wskazuje 30%, skoro jest ustawione na min. 35%????, i czemu po resecie kotła od razu wskazuje 60%????,-może DORADCA KOSTRZEWY coś poradzi????, z góry dzięki za wszelkie sugestie.

robson

PFL 25-dziwny parametr

Post autor: robson » sob mar 07, 2015 7:54 am

robson pisze:Witam- od 2009r. użytkuję kocioł PFL 25KW, myślałem że już nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć przy tym kotle, a jednak ...., od ok. tygodnia palę drewnem, z różnym skutkiem oczywiście, ale zauważyłem dziwne pomiary parametru "Minimalna moc kotła", -otóż mam ustawioną na min. 35%, a jak się da na odczyt w opcji Palnik , to pokazuje 30%, na moment wyłącze i włącze z powrotem kocioł i pokazuje 60%, pochodzi jakiś czas i znowu moc kotła 30%, reset kotła i znowu 60%, -może ktoś z użytkowników miał podobny problem?????, czemu wskazuje 30%, skoro jest ustawione na min. 35%????, i czemu po resecie kotła od razu wskazuje 60%????,-może DORADCA KOSTRZEWY coś poradzi????, z góry dzięki za wszelkie sugestie.
I nikt nic nie podpowie????, doradca też nic?????

doradca kostrzewa

PFL 25-dziwny parametr

Post autor: doradca kostrzewa » wt mar 10, 2015 8:12 am

Za każdym razem kocioł startuje z mocą 60 %. Dopiero po pewnym czasie zmniejsza lub zwiększa swoja moc. Proponuje ustawić mini. moc palnika na 40%. Im bliżej temp. zadanej kotła tym moc jest mniejsza.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewa

robson

PFL 25-dziwny parametr

Post autor: robson » wt mar 10, 2015 7:33 pm

doradca kostrzewa pisze:Za każdym razem kocioł startuje z mocą 60 %. Dopiero po pewnym czasie zmniejsza lub zwiększa swoja moc. Proponuje ustawić mini. moc palnika na 40%. Im bliżej temp. zadanej kotła tym moc jest mniejsza. Pozdrawiam Doradca Kostrzewa
Dziękuję za odpowiedz, przestawię moc palnika, tak jak pan sugeruje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O. - Pellets Fuzzy Logic 2”