Cofnięcie ognia

ravc

Cofnięcie ognia

Post autor: ravc » czw lut 19, 2015 2:34 pm

Mam pytanie zwłaszcza do doradcy Kostrzewy. Czy jeśli w kotle Mini Bio cofnie ogień i spali tą rurę elastyczną a przy okazji czujnik temperatury palnika, kondensatory i uszczelki to jest to objęte gwarancją?
Już nawet nie chodzi o tą rurę bo to część która się zużywa tylko o pozostałe elementy.

marecki

Cofnięcie ognia

Post autor: marecki » czw lut 19, 2015 6:46 pm

Z jakiego powodu cofnęło ogień? Czyżby zrobił się spiek? Albo duża ilość niespalonego peletu?

ravc

Cofnięcie ognia

Post autor: ravc » pt lut 20, 2015 12:04 am

Właśnie, że dużego spieku (co mnie zaskoczyło) nie było myślę że problemem bardziej było palenie mieszanką owsa i pelletu choć piec niby do owsa i ruszt do owsa też miałem. Co do ilości niespalonego pelletu ciężko stwierdzić bo automatyka poprzerzucała pellet jak już się paliło więc było go trochę.
Nawet serwisant nie wie jaka przyczyny tylko stwierdził że wina owsa najprawdopodobniej ale przecież ten piec jest przystosowany do spalania zboża...

doradca kostrzewa

Cofnięcie ognia

Post autor: doradca kostrzewa » pt lut 20, 2015 7:41 am

Problem z przegrzewaniem palnika może być powodem zalegania na ruszcie zgorzeliny po spalonym pelletcie lub tak jak w Twoim przypadku mieszance pelletu z owsem. Kolejną przyczyną jest brak ciągu kominowego lub zabrudzone płomienice wymiennika , które ograniczają swobodny przepływa spalin do komina. Sterownik zapamiętuje wszystkie alarmy jakie miały miejsce przed całkowitym wyłączeniem palnika. Będzie wtedy wiadomo , czy palnik już wcześniej wchodził w taki stan przegrzania. Należałoby sprawdzić ciąg kominowy, wyczyścić dokładnie kocioł i jeżeli na ruszcie palnika zalegała zgorzel to zmienić pellet. Mieszanka pelletu z owsem powinna wynosić 50/50. Usługa naprawy będzie odpłatna jeżeli nie będzie odpowiedniego ciągu kominowego, na palniku zalega zgorzel bądź płomienice są zabrudzone i ograniczają przepływ spalin.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewa

ravc

Cofnięcie ognia

Post autor: ravc » pt lut 20, 2015 8:22 am

Ciąg kominowy ok czasem nawet za duży dlatego zainstalowany regulator ciągu.
Piec czyszczony do awarii średnio co 3 dni (serwisant stwierdził, że piec jak nowy i nie ma się do czego przyczepić pod tym względem). Pellet Barlinek 8mm, mieszanka mniej więcej 50/50 ruszt do owsa.
Jedyne alarmy jakie wystąpiły to przegrzanie palnika i później przerwa palnika.
Oprócz tych części które wymieniłem dodatkowo podobno fotokomórka nadpalona ale działa bez zastrzeżeń więc nie kazałem wymieniać skoro musiałem za to płacić.
Pisze pan o usłudze naprawy że płatna w przypadku w/w zaniedbań a co z częściami jeśli zaniedbań nie ma?
Części płatne tak jak w moim przypadku a serwis za darmo dobrze rozumiem?

doradca kostrzewa

Cofnięcie ognia

Post autor: doradca kostrzewa » pt lut 20, 2015 10:07 am

Usługa również w tym przypadku jest odpłatna.

ravc

Cofnięcie ognia

Post autor: ravc » pt lut 20, 2015 10:47 am

doradca kostrzewa pisze:Usługa naprawy będzie odpłatna jeżeli nie będzie odpowiedniego ciągu kominowego, na palniku zalega zgorzel bądź płomienice są zabrudzone i ograniczają przepływ spalin. Pozdrawiam Doradca Kostrzewa
To nie rozumiem w końcu w jakim wypadku jest płatna w jakim nie. I co z częściami?

doradca kostrzewa

Cofnięcie ognia

Post autor: doradca kostrzewa » pn lut 23, 2015 7:57 am

Jeżeli nie będzie odpowiedniego ciągu kominowego , wymiennik będzie na tyle zabrudzony , że spaliny będą miały ograniczony przepływ lub na palniku będzie zalegała twarda zgorzel . W tych przypadkach usługa naprawy i wymiany części jest płatna.

ravc

Cofnięcie ognia

Post autor: ravc » pn lut 23, 2015 5:18 pm

OK przeboleję już to. Ale mam inne pytanie.
Po awarii już po 2 tygodniach ponownie pękła uszczelka (ta z tyłu ślimaka w palniku)... czy to normalne?
Widać od góry przy czyszczeni że połowa uszczelki wisi na ślimaku.
Czy to wada konstrukcyjna palnika?

Romuald-f

Cofnięcie ognia

Post autor: Romuald-f » pn lut 23, 2015 5:30 pm

Na innej stronie forum przedstawiłem wygląd uszczelki u mnie:
Zdjęcie 3 wygląd gumowej uszczelki, zastosowałem kryngelit wysokotemperaturowy - http://www.wrzucajfotki.pl/di-E2V0KII7.jpg
U mnie ta guma to po dwóch tygodniach eksploatacji się dyndała na ślimaku.

Taką rurę kupiłem na Allegro (3m za 26 zł.): http://www.wrzucajfotki.pl/di-6V4QENQT.jpg
U producenta uszczelka ta (20501011801) kosztuje 65 zł. Ale na zdjęciu nie wygląda aby była gumowa, chyba że się mylę.
Ps. arkusz kryngelitu (wyjdzie ok. 8 uszczelek) kosztował 30 zł.
Kocioł HydroTherm Stiebel Eltron OTS-20T + Platinum Bio 1 16KW. CO i CWU 160L. Powierzchnia domu (ocieplony) ok. 170m2. Same grzejniki Purmo. Instalacja zamknięta miedź, pompa, pojemność wody ok. 100L.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O. - Mini Bio”