Ustawienia kotła na czas dłuższej nieobecności

ODPOWIEDZ
art

Post autor: art » czw gru 18, 2014 6:38 pm

Jak ustawiacie piec na okres dłuższej nieobecności (tydzień lub dwa), by to było jak najbardziej ekonomicznie opłacalne?
Do tej pory ustawiałem na ekonomiczną 10 stopni, ale piec włączał się co kilka, kilkanaście godzin by sam się dogrzać. Przed przyjazdem zaprzyjaźniona osoba przełączała na komfortową, tak by pomieszczenia się nagrzały.
MB L 10 kW (ver. 1), 90 m2

marecki

Post autor: marecki » czw gru 18, 2014 10:26 pm

Osobiście z peletem nie firmowym noname jestem w stanie zostawić mini bio na tydzień, no może 8 dni. Po tym czasie środek wypełni się popiołem delikatnie przekraczającym wysokość palnika. Z peletu firmowego na testach miałem mniej popiołu więc pewnie te 2 tyg zielone małe coś by pracowało. System palenia u mnie to nonstop 24h, nie mam czujników, więc temp kwadratu reguluję zaworem 4d raz na jakiś czas zależnie od potrzeb. Praca kotła to "modulacja fl2". Temp w domu normalna 19-20. Wychłodzić chałupy nie bardzo jest sens, przynajmniej w moim przypadku (ściany 3 warstwowe, lane stropy, dużo podłogówki, ogólnie ogromna bezwładność). Bo "podnieść" ją potem do 20 stopni kosztowało by sporo peletu.

Stefan123

Post autor: Stefan123 » pn gru 22, 2014 12:59 am

Ja jak wybywam z domu to ustawiam temp. na 16 stopni (czujnik w pokoju). Jak jest zima i trochę słońca to piec spala minimalne ilości pelletu, max 6 kg/doba, Jak się wraca ustawia normalną temperaturę, trochę peletu zejdzie nim się osiągnie wymaganą temperaturę, lecz jeżeli ma się np. kominek to można wspomóc proces.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O. - Mini Bio”