Zsuwający się pellet w rurze podajnika

ODPOWIEDZ
chelsea

Post autor: chelsea » ndz sty 19, 2014 11:35 pm

Witam. Czy ktoś miał przypadek zsuwania się peletu w rurze podajnika? Zdarza mi się to na tyle często, że już mnie to denerwuje. Paliwo nie dociera do palnika, palnik wygasa, próbuje się uruchomić 5 razy i sterownik podaje komendę " brak ognia / opału". Co może być przyczyną obsuwania się peletu, myślałem, że gromadzący się w rurze pył z peletu, ale chyba to nie to. PZDR

waldek69

Post autor: waldek69 » pn sty 20, 2014 12:13 am

Zbiornik na pellet fabryczny czy własnej roboty? Może być zły kąt pod jakim rura wchodzi do pojemnika. Na początku po zamontowaniu miałem też problem z zza głęboko wchodzącą rurą. Przedłużyłem ją rurką hydrauliczną ścinając górę aby mogła pobierać pellet. Przy pobieraniu rura powinna robić to całą swoją objętością.

karcit

Post autor: karcit » pn sty 20, 2014 12:48 am

Inna rzecz jeszcze, w gardzieli zbiornika (na samym dole leja) zbiera się pył, który nie dopuszcza pelletu do ślimaka. U siebie tak miałem. Po wyczyszczeniu wszystko wróciło do normy.
ROCA Laia Confort GTA 30 + PB1 16 kW v2

Stefan123

Post autor: Stefan123 » śr sty 22, 2014 2:58 pm

Ja tak miałem raz. Czyściłem dokładnie dół zbiornika z tego pyłu trocinowego i nie włożyłem do końca rury w zbiornik. Nie dał rady pobrać pelletu. Dopchałem na maksa rurę i zaczął pobierać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Palnik - Platinum Bio 1”