Mini bio 10 KW Luxury - sonda lambda

ODPOWIEDZ
zamich85

Post autor: zamich85 » ndz gru 22, 2013 11:06 pm

Witam.

Po długiej walce dzięki lekturze z tego forum udało mi się dojść powoli do ładu z piecem. Bardzo dużo pomogło uszczelnienie u góry nakładki szamotowej i poprawne jej zamocowanie. (Co nie było opisane i zobrazowane w instrukcji obsługi).

Nigdzie nie mogę się doszukać, jakie powinny być poprawne wartość dla TLEN MOC MIN i MAX przy sterowaniu sondą lambda. Przy ustawieniu sterowanie sondą lambda zauważyłem, że sterownik sam sobie reguluje moc dmuchawy nie zważając na zadane mu ustawienia POWIETRZE MIN i MAX. Dziwi mnie fakt, że piec w wersji luxury a domyślnie miał wyłączone sterowanie sondą i ustawienia jak do zwykłego 20kW a nie do 10kW. Znalazłem na forum współczynnik lambdy dla peletu, lecz jest to dla analizatora spalin, lecz jak przełożyć te dane dla sterownika pieca?.
Dlatego proszę serwis Kostrzewy lub kogoś z forumowiczy o podanie danych do ustawienia sterownika.

marecki

Post autor: marecki » pn gru 23, 2013 1:11 am

Problem z nakładka szamotową tez miałem, jest opis tu na forum jak ją "potraktowałem". http://www.youtube.com/watch?v=xHAuZ0Nbg-w tu masz na filmiku jak to jest u mnie ustawione. Poza tym ustawienia powietrze min max ma znaczenie jeśli chodzi o wiatr. Sonda to koryguje co jest dosyć logiczne. W końcu po to ona jest.
Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

zamich85

Post autor: zamich85 » pn gru 23, 2013 5:07 pm

marecki twój patent na nakłdkę szamotową uratował mi życie. Co do staerowania sondą to wiatr max miałem ustawiony na 18 a sterownik sobie ustawił wczasie pracy na 28. Dlatego sądzę że przy włączonej funkcji : sterowanie sondą sterownik pomija stałe nastawy tylko reguluje powietrzem wedle spalin.

marecki

Post autor: marecki » wt gru 24, 2013 3:15 pm

Dziwię się firmie kostrzewa, że pominęła dopracowanie tak ważnego elementu jakim jest ta nakładka szamotowa. Na początku myślałem, że jest to coś w rodzaju powietrza wtórnego do dopalania gazów ale to nie to. Bo ogólnie konstrukcja i działanie bardzo mi się podoba (zresztą nie tylko mi). No ale cóż, Polak potrafi a majsterkować lubię. Ja mam w tym momencie ustawione 4,6 - 14 - 36 i sonda to koryguje. Zobacz sam, zmiana tych ustawień w czasie pracy palnika ma znaczenie i wartości na podglądzie zmieniają się. Tylko po każdej zmianie ustawień powietrza trzeba poczekać spory czas. Komputer widać zbiera "dane", i jakoś to oblicza. Serwisant przy pierwszym odpaleniu ustawił mi zdecydowanie mniejsze wartości, ponad 2x mniejsze, i robił się delikatny spiek z popiołu (szamot już "uszczelniłem" na samym początku). Na dzień dzisiejszy już nic nie przestawiam bo działa idealnie, zajęty jestem natomiast tuningowaniem kominka z płaszczem (zawór 4 drożny, szamot, deflektor i powietrze wtórne) bo palenie peletem za tanie nie jest niestety ;)
Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O. - Mini Bio Luxury”