Czy ktoś testował pellet EcoGold?

Czekamy na Twoje uwagi dotyczące jakości paliwa.
jarman

Post autor: jarman » pt wrz 20, 2013 10:52 am

Witam,

Zeszły sezon grzałem tylko pelletem Lava i super się sprawdzał. Mam piec Mini Bio Lux 20KW (skręcony na sterowniku prawie o połowę, okazał się za mocny na mój dom).

W tym roku miałem okazję kupić dużo taniej pellet EcoGold. Mam tego 2t, ale jeszcze nie odpalałem pieca. Może ktoś z szanownych forumowiczów/ek zetknął się z tym paliwem. Mój doświadczony znajomy bardzo zachwalał. Ponoć Mini Bio są bardzo wymagające jeżeli chodzi o jakość paliwa. Mam nadzieję, że poczynione oszczędności nie odbiją się czkawką w postaci częstego czyszczenia pieca, usuwania spieków, itp.

Pozdrowienia
Piotr

parrot

Post autor: parrot » śr paź 02, 2013 11:04 am

Tak - dałem się namówić na jeden worek na próbę. Porażka. Spiek wyjęty z tacki ( Platinum BIO) po jednej godzinie pracy ważył ok. 100g (zważyłem :) ) Do wypalenia worka wyjąłem jeszcze trzy takie. Tacka wymagała gruntownego czyszczenia (po jednym worku!).

GT

Post autor: GT » śr paź 02, 2013 11:31 am

Potwierdzam, ten pellet nadaje się do kuwety dla kota a nie do minibio.

Alan

Post autor: Alan » pn paź 07, 2013 1:56 pm

Również testowałam eco gold i muszę napisać, że jestem zadowolony. Co prawda musiałem przestawić piec na mniejszy nadmuch, bo pellet jest mocno energetyczny. Spieków nie było, ale muszą jeszcze popracować. Mam zamówioną dostawę, ale z tego co powiedział mi dystrybutor to mają przerwę technologiczną, bo niby coś tam ulepszają.

Andrzej Wr.

Post autor: Andrzej Wr. » pn paź 07, 2013 5:51 pm

Testowałem i jest ok, a z pewnością lepszy od tych z Castoramy.

hannna

Post autor: hannna » pn paź 28, 2013 8:37 pm

Lava jest najlepszym pelletem, jaki stosowałam do ogrzewania swojego domu, niedobrze z niego rezygnować. Może jeszcze Olimp jest niezły, to są pellety dobrej jakości, ale z innymi pelletami zawsze miałam jakieś problemy...

arszenick

Post autor: arszenick » pn lis 25, 2013 4:14 pm

Eco gold Premium to jest najwieksza porażka jaką miałem (i mam jeszcze ze 3 T) w kotłowni. Zostalem namówiony słowami dystrybutora : lepszy od lawy a niektórzy twierdzą ze od olimpu a do tego problem z dostepnością lavy zrobił swoje. Spieki masakryczne - po 2 workach trzeba czyścić do tego popiołu pełno. Do tego worki porozrywane. Nic tu ustawienie nie zmieni w palniku ponieważ patrząc na pellet widać gołym okiem że jest zrobiony między innymi ze śmieci (kawałki plastiku o różnych kolorach) i czegoś mineralnego (tynk, zaprawa?), kamienie... Reklamowałem ale się nie palą do reakcji. Dla zainteresowanych z satysfakcją wyślę zdjęcia...

Rocky

Post autor: Rocky » pt gru 06, 2013 2:30 pm

Testowałem go i zdecydowanie nie polecam... jeden z gorszym jakie miałem okazję w życiu kupić...

Alan

Post autor: Alan » śr gru 11, 2013 2:52 pm

Obserwuje wszystkie fora i widzę nagonkę na producentów peletu, ale nikt nie pisze, że producenci pieców tacy jak Kostrzewa produkują beznadziejne piece, które nadają się tylko do palenia super peletami takimi, jak lava, a na rynku mamy głównie pelety z trociny nieokorowanej. Ja kupiłem sobie piec z ruchomymi rusztami i nie mam żadnych problemów paląc ecogoldem.
A gość na forum "arszenick" to pisze takie bzdury, że albo celowo obraża producenta pelletu ecogold, albo jest wyjątkowo głupi. Zapoznaj się koleś z metodą produkcji peletu,bo to białe to pewnie kormiks , który służy do zagęszczania, a najlepiej jedź do jakiejś peleciarni, bo ja tak zrobiłem i dużo się dowiedziałem.
Ludzie kupujcie dobre piece!!!! A będziecie palić każdym rodzajem peletu.

Alan

Post autor: Alan » śr gru 11, 2013 2:56 pm

Ja kupuję pelet ecogold od dystrybutora, który sprzedaje go na rynek niemiecki i duński i powiedział, że tam mają dobre piece do palenia każdego rodzaju biomasy. Odradził mi zakup pieca Kostrzewy, bo bym musiał szukać tylko lavy i olimpu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dostawcy, Jakość, Ceny paliw”