Kocioł EEI Pellets 16 - 32kW - informacje

ODPOWIEDZ
admin1

Kocioł EEI Pellets 16 - 32kW - informacje

Post autor: admin1 » pn mar 27, 2017 10:52 am

EEI Pellets 16 - 32kW


Modele: 16kW, 24kW, 32kW


EEI Pellets 16 - 32kW - Pierwszy w Polsce kocioł na pelet zmieniający swoje wymiary za pośrednictwem innowacyjnego palnika VG z serii Platinum Bio. Spala każdy rodzaj peletu drzewnego (klasa: A1, A2, B - cena już za ok. 600zł/tona ).


VG - zmienna geometria (variable geometry). Urządzenie automatycznie dostosowuje się do zapotrzebowania cieplnego budynku zmniejszając lub zwiększając swoje wymiary.


OMS - (operating monitoring system). System nadzoru i obsługi kotła na paliwa stałe.Legitymuje się certyfikatem ECODESIGN (EKOPROJEKT), klasą energetyczną A+ oraz efektywnością energetyczną i normami emisji zanieczyszczeń określonymi w środkach wykonawczych do dyrektywy 2009/125/WE z dnia 21 października 2009 i ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (UE) 2015/1189.Dlaczego warto wybrać EEI Pellets 16 - 32kW?


*** 40 lat - Firma KOSTRZEWA posiada niemal 40-letnie doświadczenie w produkcji urzadzeń do spalania biomasy; korzystamy przy projektowaniu z naszych sprawdzonych rozwiązań i bazujemy na zdobytym doświadczeniu.


*** R & D ( Research and Development ) - kocioł EEI Pellets 16 - 32kW zostały opracowany przez nasz dział Badań i Rozwoju . Na początku każde projektowane urządzenie przechodzi przez specjalistyczny programy do analizy przepływów oraz wytrzymałości i naprężeń by w kolejnym etapie trafić do laboratorium, w którym poddawany jest długotrwałym testom wytrzymałościowym. Urządzenie sprawdzane jest także pod kątem emisyjności i sprawności. W naszym laboratorium możemy badać urządzenia do 750 kW.*** serwis - firma KOSTRZEWA posiada w całej Polsce ponad 130 wykwalifikowanych autoryzowanych serwisantów, którzy świadczą usługi serwisowe gwarancyjne i pogwarancyjne.


*** wygoda i oszczędność - już nie trzeba się martwić jaki rodzaj peletu kupić i od jakiego producenta! EEI Pellets 16 - 32kW spala bowiem najtańsze (cena ok. 600zł/tona za pelet klasy B) i najbardziej zanieczyszczone piaskiem pelety drzewne (klasa: A1, A2, B). Urządzenia spalając zanieczyszczone pelety nie wymaga czasowego wygaszania palnika aby go oczyścić z zalegającego żużlu (szlaki) . Czyszczenie palnika następuje w trybie ciągłej pracy. Rozwiązanie zastrzeżone w Urzędzie Patentowym RP.


*** komfort - aby obsługa kotła była jeszcze bardziej wygodna i komfortowa urządzenie zostało wyposażone w system kontrolujący ilość paliwa w zbiorniku, a także ilość popiołu w popielniku. Dotychczas kotły na rynku nie były wyposażane w takie systemy i w gestii użytkownika było pamiętanie o zasypaniu zbiornika i wybraniu popiołu. System skonstruowany przez KOSTRZEWA mierzy i informuje z dużym wyprzedzeniem użytkownika o planowanych działaniach (czyli o zasypie paliwa i oczyszczeniu popielnika). Informacje są wyświetlane w postaci monitu na ekranie regulatora kotła i regulatora pokojowego . Rozwiązanie zastrzeżone w Urzędzie patentowym RP.


*** bezpieczeństwo – diagnostyka całego urządzenia. Kocioł EEI Pellets 16 - 32kW jest wyposażony w system kontrolujący stan czystości kotła i palnika. W sytuacji gdy dojdzie do regulatora informacja o zagrożeniu poprawnego działania – urządzenie zostanie wyłączone, a informacja przedstawione na ekranie regulatora kotła lub regulatora pokojowego w postaci monitu.


*** niska emisja zanieczyszczeń do atmosfery - konstrukcja urządzenia pozwala na ograniczenie szkodliwych spalin do atmosfery ( CO, NOx, OGC ) oraz pyłów. Kocioł posiada certyfikat ECODESIGN (EKOPROJEKT). Dyrektywa Ecodesign – od 2020 r. obligatoryjna dla producentów urządzeń związanych z energią, w tym urządzeń grzewczych – wprowadza szereg surowych wymagań m.in. dotyczących poziomu efektywności energetycznej, a także poziomu emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Wszystkie istotne dla ochrony środowiska wymogi zostały sprecyzowane w środkach wykonawczych do dyrektywy 2009/125/WE z dnia 21 października 2009 r. Certyfikat potwierdza, że urządzenie „prześcignęło” produkty spełniające wymogi tzw. 5 klasy według normy PN EN 303-5:2012. Certyfikatu potwierdzającego zgodność z wytycznymi Dyrektywy Ekodesign wymaga Unia Europejska dofinansowując modernizacje systemów grzewczych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.


*** reguluje całym systemem grzewczym budynku - umożliwia podłączenie kilku niezależnych obwodów grzewczych w budynku i ustawienie różnych temperatur w pomieszczeniach w trybie ręcznym lub pogodowym. Reguluje pracą wymiennika ciepłej wody użytkowej.


*** moduł INTERNET - wszystkie funkcje urządzenia i systemu grzewczego budynku można nadzorować przez komputer lub telefon (opcja).


*** spełnia klasę A+ efektywności energetycznej - najwyższa możliwa klasa dla urządzęń niebędących urządzeniami kondensacyjnymi.


*** niezawodność - przed wprowadzeniem do oferty sprzedaży testowane 24 miesiące w laboratorium firmowym na wszystkich rodzajach peletu drzewnego.Więcej informacji na stronie: EEI Pellets 16 - 32kW

tcyprian
Posty: 5
Rejestracja: pt lis 27, 2009 12:49 am

Re: Kocioł EEI Pellets 16 - 32kW - informacje

Post autor: tcyprian » pt lis 09, 2018 3:52 pm

Witam, jakie jest dobowe zużycie pelletu dla EEI Pellets 16 przy mocy minimalnej, a jakie przy maksymalnej ???

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O. - EEI Pellets”