Sterownie Lambda- niedopał

as1978

Post autor: as1978 » czw sty 22, 2015 9:41 pm

Jeżeli jesteś po gwarancji, to tym bardziej proponuję skontaktować się bezpośrednio z Estymą. Ja, co prawda w okresie gwarancji, miałem problem z regulatorem, wysłałem go prosto do Estymy, naprawili i przysłali z powrotem, wszystko miło, kulturalnie i sprawnie.

doradca kostrzewa

Post autor: doradca kostrzewa » pt lut 06, 2015 11:53 am

Woor jeżeli masz problem z sondą podeślij ją do działu serwisu Kostrzewa. Zostanie sprawdzona i jeżeli będzie coś nie tak zostaniesz poinformowany o kosztach naprawy.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewy

as1978

Post autor: as1978 » sob lut 07, 2015 9:52 pm

Nadzwyczajny pomysł, tylko brakuje "nie mamy powodów wątpić, że problem wystąpił w okresie gwarancji, przyślij sondę zostanie naprawiona nieodpłatnie"

Dziękuję doradcy z takie rady, to chyba najbardziej oczywiste działanie ze wszystkich możliwych - chyba,że Kostrzewa "normalnie" kasuje za ustalenie na czym polega problem i wycenę kosztów naprawy.

doradca kostrzewa

Post autor: doradca kostrzewa » ndz lut 08, 2015 7:57 pm

Jeżeli problem z sonda lub modułem wystąpi w czasie gwarancyjnym to nie musisz tego odsyłać do serwisu. Wystarczy zgłosić problem,a serwis przyjedzie do Ciebie na miejsce. Dla przypomnienia na moduł sondy są dwa lata gwarancji ,a na sondę 12 miesięcy.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewa

marecki

Post autor: marecki » ndz lut 08, 2015 8:43 pm

Dla starych "wyjadaczy" palących kilka sezonów sonda jest już sądzę mało potrzebna. Osobiście kilka razy ją wyłączałem i powietrze b.ładnie reguluje się w sposób liniowy bez sondy. Dokładnie wiem przy jakim podawaniu ile ma być wiatru.

Chociaż nie ukrywam, że przy zmianie np. rodzaju peletu sonda przyda się i to bardzo ;) I tak wpadł mi pomysł do głowy, że ją wymontuje i wykorzystam przy zmianie paliwa.

p.s. do kolegi as1978: sądzę, że doradca wyczerpał temat gwarancji. Gwarancja jest sprawą oczywistą, kończy się i płacisz. Przecież to oczywiste bo kostrzewa to nie firma charytatywna.

as1978

Post autor: as1978 » ndz lut 08, 2015 9:33 pm

Kolega Woor miał problem z sondą od początku, sonda zaniża odczyty dlatego nie miał problemów ze spalaniem i nie zauważył nic niepokojącego, zatem można by się spierać de facto czy roszczenia z gwarancji zachował- usterka wystąpiła w okresie gwarancji, zgłosił ją też niezwłocznie, aczkolwiek po terminie gwarancji z tego specyficznego powodu, że wcześniej nieprawidłową pracę lambdy, uważał za normę - serwisant też go jakoś nie uświadomił .......pewnie dlatego, że miał analizator i nie sprawdzał wskazań jego sondy.

Gwarancja, może i może mieć tylko 12 miesięcy - na sondę, ale nie ma w tym kraju przynajmniej dla konsumenta takiej opcji, aby upływ gwarancji wyłączał odpowiedzialność sprzedawcy za wady, gdyż na wszystko jest 24 miesiące z tzw. niezgodności z umową.

Warto sondę mieć, aby nie dmuchać za dużo, niedomiar tlenu widać na oko, zbyt duży nadmiar już jednak nie za bardzo.

Normalka, że Kostrzewa to nie firma charytatywna, ale sytuacje są różne, wiec skoro Doradca stwierdził, że się wypowie, to mogło, to być coś konstruktywnego, a nie zdanie typu "sorry stary termin Ci się skończył, przyślij sond i bądź gotowy zapłacić za naprawę, skoro zorientowałeś sie za późno, live is brutal and full of zasadzkas..."

as1978

Post autor: as1978 » ndz lut 08, 2015 9:38 pm

A może nie podoba się mój pomysł, aby kolega Woor skontaktował się z Estymą bezpośrednio........

Woor

Post autor: Woor » pn lut 09, 2015 8:38 am

Witam i dzięki za komentarze.

Dla utrudnienia sprawy powiem, że mieszkam i eksploatuję piec na Litwie, a miejscowy serwis Kostrzewy to niby autoryzowana firma, ale mimo wszystko żyją swoim życiem. Spróbuję do nich zagadać, może przynajmniej sprawdziliby, czy problem faktycznie pochodzi od sondy, czy też to jest wina np. modułu CAN. (już kiedyż pisałem, że miałem błędne wskazania czujnika ognia, i to była wina modułu CAN, nie zaś samego czujnika). Jeżeli to nie pomoże, spróbuję się skontaktować bezpośrednio z Estymą, ale może jakoś na wiosnę, bo z perspektywy mrozów (dziś z rana -10 w Wilnie) nie chce mi się niczego zmieniać :)

as1978 - pisałeś, że niedomiar tlenu widać na oko - czy mógłbyś określić, co masz na myśli?

Pozdr.,

Wojtek

marecki

Post autor: marecki » pn lut 09, 2015 3:32 pm

Bedziesz miał czarną brudzącą sadzę na ściankach kotła.

Woor

Post autor: Woor » pn lut 09, 2015 3:34 pm

Dzięki, to niczego takiego u siebie nie mam, tylko popiół i lekki kurz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Palnik - Platinum Bio 1”