Sterownie Lambda- niedopał

as1978

Post autor: as1978 » sob gru 13, 2014 10:10 pm

Znalazłem, nie przepala Ci się ten sznur?

marecki

Post autor: marecki » sob gru 13, 2014 10:19 pm

Niema prawa to sznur azbestowy, kupiłem go w hudraulicznym, grosze. Efekt jest taki, że cała góra palnika usypana jest popiołem.

vader

Post autor: vader » wt gru 30, 2014 9:59 am

super sprawa z tym uszczelnianiem wkładu palnika.Marecki powinieneś dostać medal :)

marecki

Post autor: marecki » wt gru 30, 2014 8:46 pm

vader pisze:super sprawa z tym uszczelnianiem wkładu palnika.Marecki powinieneś dostać medal :)
Czyli nie ty pierwszy widzę zadowolony. Ten szamot w całym kotle powoduje większą bezwładność układu. Na nast sezon wyjmę go i zobaczę efekty. Ale ten mały niepozorny i prawidłowo zmocowany szamot nad ogniem robi zupełnie inne minibio.

as1978

Post autor: as1978 » wt gru 30, 2014 10:38 pm

też jestem za medalem dla mareckiego za to uszczelnienie :-)

as1978

Post autor: as1978 » wt gru 30, 2014 11:08 pm

Ogółem chyba czas na podsumowanie, jest rozwiąznie: wkład ceramiczny, uszczelnienie wkładu, (a przy okazji warto sprawdzić drzwi kotła, aby nie było lewego powietrza), zwiększenie obrotów dmuchawy, przymknięcie czopucha (u mnie do 3/4) i ....przymknięcie przesłony na wentylatorze o ok. 1/3, (od pełnego otwarcia).

Myślę, że to wkład i uszczelnienie mareckiego jest kluczem, dla uzyskania dobrego spalania (ekonomicznego - bo uszczelnienie jest kluczowe, aby zmiejszyć stratę niezupełnego spalania ).

Podawanie 9,6, co daje 8,2 kg na godzinę, powietrze maks przy mocy 100 % ustawione na 20, moc ok 17 KW, tlen utrzymuje się w granicach 7,8 % z wahaniami między 7,5 do 8,5% widać pracę lambdy tj. że steruje nadmuchem w granica od 12 do 24, "biały nalot", niemal brak niedopału,( istniejący jest efektem zdmuchiwania niespalonych cząstek peletu w czasie "czyszczenia" ) ..... po prostu bajka,

a już myślałem, że to nie możliwe, żeby ustawić palnik tak, aby działało jak w książce piszą i aby miał książkową zawartość tlenu w spalinach, aczkolwiek modyfikacje, o których rozmawiamy okazały się pomocne, aby to osiągnąć.

Dziękuję wszystkim za pomoc, a szczególnie mareckiemu

marecki

Post autor: marecki » wt sty 06, 2015 6:05 pm

Też jestem zadowolony, że nie tylko u mnie minibio działa poprawnie. Zmodernizowałbym palnik bardziej, mam juz pomysł na czyszczenie palnika ze spieku np. piachu po wygaszeniu. Bardzo proste rozwiązanie ze znikomą ilością ruchomych elementów. Zupełnie inna koncepcja jak np. konkurencji czy pomysłu naszego kolegi z forum (śmigło). Koncepcja, która nie psuła by i nie ingerowała w płomień w czasie pracy palnika. Tylko "pomysł" wymagałby znacznej ingerencji w sam palnik a drugiego nie mam "na zapas". Jeszcze 3 lata gwarancji i to zrobię ;)

as1978

Post autor: as1978 » wt sty 06, 2015 10:56 pm

Ja obecnie pracuję nad rurą (osłoną )na palnik, taką jaką ma platinium bio 2 i ceramicznym wkładem do niej, zobaczymy czy wyjdzie i czy będzie to dawało zamierzony przeze mnie efekt. Może nie być zmian, ale z drugiej strony, zaintrygowała mnie kwestia gwałtownego spadku tlenu w spalinach po prowizorycznym założeniu rury stalowej na palnik po jego modyfikacji za pomocą wkładu i uszczelnienia. Efekt o tyle ciekawy, że wskazuje na dalsze dopalanie się tlenu w spalinach -bo przecież mając już książkowe 8 %, nic nie zmieniałem, a po nałożeniu ruru tlen schodzi do 6 %, (po czym na skutek zwiększania nadmuchu przez lambdę warca po jakimś czasie do 8 %.)

wtatko

Post autor: wtatko » sob sty 10, 2015 6:34 pm

Vader TY, jako jedyny widziałeś mój wątek i szlag go trafił i w zasadzie pozostaje mi się pożegnać z forum i życzyć moderatorowi tego samego..... (brak ci odwagi)
pozdrawiam
ŻEGNAM
przerobiony olejak Stamar PRYMUS z palnikiem xmini 26 konkurencji, pow.150m2, zasobnik cwu 300l, 7-osób na stałe garażujących :)
i wszystkie możliwe bajery do obsługi z sieci ;)

wtatko

Post autor: wtatko » sob sty 10, 2015 6:37 pm

TE MODERATOR !!! usuń PROSZĘ moje konto - chyba że na to CIĘ nie stać :D :D :D
przerobiony olejak Stamar PRYMUS z palnikiem xmini 26 konkurencji, pow.150m2, zasobnik cwu 300l, 7-osób na stałe garażujących :)
i wszystkie możliwe bajery do obsługi z sieci ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Palnik - Platinum Bio 1”