11 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO WYBRAĆ KOSTRZEWĘ

Majs

Post autor: Majs » czw kwie 28, 2016 5:34 pm

PiotrekB pisze:Nie zamówię, stracę gwarancje
Dokładnie, zanim zdążysz cokolwiek opowiedzieć w serwisie pada pytanie o przegląd roczny. Zamów przegląd, po tym co się dziś dowiedziałem za niedługo przybędzie "narzekaczy" na forum.

wladok

Post autor: wladok » ndz wrz 24, 2017 8:17 am

Co do serwisantów ,to prawda że kazdy inne ma podejście i każdy po swojemu ustawia,więc czy jest jakas reguła ustawienia ?Skoro przyjezdza serwisant z Firmy Kostrzewa i ustawia naczej jak serwisant
autoryzowany przez Kostzewęi jest też nie tak.
Do dzisiaj ma problem z ogrzewaniem ,już nie wiem jakie mam parametry ustawić.
Twin bio luxury 12 kw,zainstalowany grudzień 2016

wladok

Post autor: wladok » ndz paź 22, 2017 11:05 am

U mnie pewnie też jest nie tak z instalacją,dlatego mam problem z ustawieniem temperatur w pomieszczeniach.
Mam jeden zawór 4-drog. z pompą która zasila listwę do grzejników na pietrze ,oraz zasila rozdzielacz
Parandelli z pompą i zaworm do podłogówki na parterze 5 pętli.
Kocioł sterowany pogodówką, na parterze jest czujnik temp.wlącz -wyłącz,który wyłącza 4-drog z pompą i kocioł.Zeby grzały mi grzejniki muszę ustawiac wysoką krzywą własnie tego 4-drog mieszacza nawet do 1,8,ale podłogówkę muszę ustawiać zaworem przy pompie na rozdzielaczu Parandelli.
Piec drogi z wieloma mozliwosciam ,a muszę ręcznie to kombinowac i nigdy nie jest temperatura odpowiednia.
Schemat i opis instalacji na https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/22793-nowa-instalacja-co-i-cwu/

wladok

Post autor: wladok » czw gru 21, 2017 11:58 am

Dzięki za wyczerpujacą wypowiedz,tak też sądziełem ze jest coś nie tak,ale instalator Termo Test twierdzi że jest dobrze i nie poczuwa sie do tego żeby to naprawić.

wladok

Post autor: wladok » śr sty 10, 2018 6:36 pm

Kocioł jest sterowny pogodówką,a na parterze gdzie jest podłogówka na scianie jest wyłącznik termiczny włącz-wyłącz który wyłącz kocioł i pompe jak temeratura na parterze zostanie osiągnięta któą ustawię.

Narysowałem schemat tego podłączenia kotła,czy to ma dobrze działać -jak go ustawić ,żeby grzejniki na piętrze grzały -trzymały temperaturęa i podłogówka trzymała swoją temperaturę na parterze.
Co tu trzeba przerobić???

https://imageshack.com/a/img924/4428/VBMVgm.jpg

https://imageshack.com/a/img924/5818/2ZTO4N.jpg

marecki

Post autor: marecki » czw sty 11, 2018 11:32 am

Żeby był trochę aktywniejszy moderator na tym forum to sprawnie wydzielił by post do nowego wątku i po temacie.

wladok tak jak pisze poprzednik, przepisz jeszcze raz ten post i załóż nowy wątek w innym dziale, bo instalacje masz z serii tzw. radosnej twórczości hydraulika.

wladok

Post autor: wladok » czw sty 11, 2018 2:56 pm

Przeniesiono do : Kocioł co twin bio luxury,co do działania to jakoś to działa,ale zapłaciłem za kocioł do którego można podłączyć kilka obwodów z osobna ,a nie biegać i ustawiać ręcznie ,przy róznych temp. na zewnątrz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „11 powodów dla których warto wybrać KOSTRZEWĘ”