szukam producenta pelletu ze zdj

Czekamy na Twoje uwagi dotyczące jakości paliwa.
akukut

Post autor: akukut » pt mar 09, 2018 9:11 am

Też jestem zdania, że najlepiej brać na próbę 100-200 kg i wtedy decydować, czy iść w zaopatrzenie na cały sezon z danego źródła. jeśli zdążę i będę wiedział jak, to dzisiaj lub jutro wkleję zdjęcia spieku. Według mnie to nie piach, to były jasnożółte nacieki chyba z jakiegoś kleju. Szkoda że nie zachowałem sobie najlepszego "rodzynka".
MiniBio10kW, brak bufora, brak pogodówki, czujnik pokojowy, kaloryfery z termostatami, podłogówka~30m2. Dom ~130m2 + garaż z 1 grzejnikiem, dom z pustaka ceramicznego, parterowy. Pellet-Gold Eco. Pierwszy sezon 2017/2018.

marecki

Post autor: marecki » pt mar 09, 2018 9:19 am

Jak spiek jest częściowo kolorowy jak tęcza po przełamaniu, to są tam śmieci plastiki kleje itp. Z castoramy takie gówno można kupić.

krzyzak malbork

Post autor: krzyzak malbork » pt mar 09, 2018 7:52 pm

A mi ten pelet coraz bardziej sie podoba :) Zalepione dziury w ruszcie, ruszt uszczelniony, spiek znika :) Kalorycznośc to on ma zajebostą :) z podawania jakie miałem na innym pelecie 5 zmiejszyłem na 3 i dalej utrzymuje temp na kotle :)
VIESSMANN VITOROND 200 + Platinum Bio 16KW. Powierzchnia domu 300m2 całkowita. Grzejniki + dwie pętle podłogówki. CWU 160L+ kominek z płaszczem wodnym

krzyzak malbork

Post autor: krzyzak malbork » sob mar 10, 2018 9:52 pm

Moze on kalorycznośc ma ale jak spiek był tak jest. Napewno mniejszy ale jak bym jebnoł nim w szybe sasiadowi to bym ja wybił haha. Dzisia testuje inny jasny i pachnacy drewnem ;)
VIESSMANN VITOROND 200 + Platinum Bio 16KW. Powierzchnia domu 300m2 całkowita. Grzejniki + dwie pętle podłogówki. CWU 160L+ kominek z płaszczem wodnym

akukut

Post autor: akukut » wt mar 13, 2018 9:32 am

Krzyżak,
pytanie czy to jego zaje..sta kaloryczność czy to, że jest bardzo mocno sprasowany. Może dlatego musiałeś zmniejszyć podawanie? A czy spalanie faktycznie Ci spadło ale licząc po workach a nie po cyfrach na wyświetlaczu?
MiniBio10kW, brak bufora, brak pogodówki, czujnik pokojowy, kaloryfery z termostatami, podłogówka~30m2. Dom ~130m2 + garaż z 1 grzejnikiem, dom z pustaka ceramicznego, parterowy. Pellet-Gold Eco. Pierwszy sezon 2017/2018.

krzyzak malbork

Post autor: krzyzak malbork » wt mar 13, 2018 4:15 pm

Wiesz moze dlaczego ma taka kalorycznisc :) bo ma duszo szmelcu w sobie co podbija temperature :D
A spalenie sprawdzam nie wg licznika tylko wg ilosci wsypanej do zbiornika. Fakt mniej palił ale ja dziekuje za taki szajs co zapier....cały ruszt :( Tylko dziwja mnie te komentarze pozytywne na allegroszu :D
A fakt faktem sprasowany on jest dobrze ( albo sklejony klejem) po pyłu bardzo mało jest z niego i w workach :)

akukut

Post autor: akukut » śr mar 14, 2018 12:09 pm

Może oni na allegroszu mają te komentarze z innego pelletu. Może handlują nie tylko tym syfem. Najgorsze jest to, że nic z tym nie możemy zrobić. Spaliliśmy to i...nawkur..liśmy się...i nic.

krzyzak malbork

Post autor: krzyzak malbork » śr mar 14, 2018 4:37 pm

Z tego co widziałem na ich stronie i na allegroszu to maja tylko ten pelet.Bo ja pisałem do nich przez allegro i przysłali ten pachnący :D ale nawet jak sciagniesz rure z palnika od podawania podczas palenia to taki smród jest ze szok. I mi tu bedzie pisac farmazony ze to jest wina ustawien palnika :) Tez dostales taka odpowiedz szkoląca od nich :D :D

Szanowny Panie,

Przepraszam, za opóźnienie w odpowiedzi na Pana zgłoszenie. Jest to związane ze szczytem sezonu i wzmożoną sprzedażą opału.

Wskazane zdjęcie ewidentnie świadczy o braku odpowiedniej regulacji palnika. Proszę zacząć od przeważenia pelletu oraz regulacji ustawień kotła.

Pragnę zauważyć, że mamy 98% komentarzy pozytywnych, co świadczy o wysokiej jakości naszego pelletu.

Tego typu zgłoszenia zawsze po zmianie ustawień kotła kończą się dalszą pozytywną współpracą.

Kiedy jest za wysoka temperatura spalania lub za mała, kiedy w palenisku jest za mało lub za duża ilość powietrza, powstają spieki w wyniku rekcji chemicznych powstałych w bardzo wysokich temperaturach lub za niskich temperaturach. Kolor spieków jest różny, nie zawsze szary lub czarny. Jego powłoka również jest różna, momentami może być zeszklona.

W załączniku przesyłam poglądowe zdjęcia spieków z pelletu. Może Pan także, sam porównać w internecie.

Proszę jeszcze raz zweryfikować ustawienie kotła, zaczynając od przeważenia pelletu i ustawienia parametrów spalania kotła. Jest to najczęstsza przyczyna wśród klientów zgłaszających nam podobne problemy (około 95% zgłoszeń).

Pragnę na koniec także przypomnieć Panu, iż nasz pellet nie jest pelletem certyfikowany A1, Din Plus - którego cena jest o wiele wyższa.

Z tego powodu jeśli wcześniej palił Pan takim pelletem i nie dokonał zmian ustawień kotła, naturalną koleją rzeczy będzie fakt pojawiania się spieków.

Nadmieniam, że pellet niecertyfikowany może podczas spalania pozostawiać więcej popiołu, co nie oznacza, że jest gorszej jakości, jego jakość jest również wysoka, za to cena o wiele niższa.

W razie dalszych problemów, bądź wątpliwości służę pomocą.

Z wyrazami szacunku,

Monika Kowalska

marecki

Post autor: marecki » śr mar 14, 2018 5:38 pm

Kilka lat temu kupiłem 5 ton peletu, zachęcony jeszcze wcześniejszym zakupem 2 ton peletu tego samego producenta, niby ze wschodu. Pelet wcześniejszy 6mm, potem 8mm, wygląd IDENTYKO ciemny, zapach, worki, sposób sprasowania zgrzewu, wygląd granulek itd. Z tym, że z tych 5 ton przynajmniej jedna poszła się jeb.... Pacjent nr tel zlikwidował, WWW wygasło, pojechałem na miejsce żeby dać mu w ryj, hurtowni nie ma.

Dosyć niedawno zacząłem brać na próbę sporej ilości rodzaju peletu od wszelkiej maści lokalnych producentów i/lub pakowaczy (olx rulez). Jakie było moje zdziwienie, a raczej wkó..... jak palnik schodził o 1/4 - 1/3 z podawania a ciepła tyle samo (paliwo test z reguły podobne, różnice kosmetyczne). Były lepsze i gorsze i hukowe. Od jednego z nich "na gorąco" zamówiłem większą ilość po testach. Palniczek miodzio czyściutki jak łza, gładziutki jak dupa niemowlaka, aż lubię się na niego popatrzeć jak na napiętą 18-tkę z silikonami, wzór. Popiołu znikoma ilość. Jasny intensywnie żółty, b.mocny zapach sosny. Sonda lambda udowodniła po huk ją kupiłem, czyli korekty podawania/powietrza były. Pacjent, który to sprzedał doskonale wiedział, co zrobić żeby stracić klienta.

Taka to historia ziomki.... :)

Tomek

Post autor: Tomek » ndz maja 06, 2018 10:05 pm

Wrócę jeszcze do tematu tego pelletu.
Kocioł rozpalam tylko jak grzeję wodę i z racji tego że dużo się przybywa na zewnątrz domu, da się wyczuć przy paleniu intensywny smród. Zapach jest identyczny jak przy paleniu płyty OSB w ognisku (ja nie palę OSB od razu się zarzekam). Także zaobserwowałem trudność w rozpaleniu kotła, zazwyczaj wystarczyła kapka płynnej rozpałki, a przy tym pellecie trzeba użyć dużo większej ilości rozpałki.
Na szczęście mam tylko pół zasobnika do wypalenia i więcej tego nie kupię.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dostawcy, Jakość, Ceny paliw”