szukam producenta pelletu ze zdj

Czekamy na Twoje uwagi dotyczące jakości paliwa.
Tomek

Post autor: Tomek » ndz mar 04, 2018 7:18 pm

U mnie dość nieduże, pojedyncze spieki takie jak na zdjęciu, ale po lekkim zmniejszeniu powietrza jest dużo lepiej i występują tylko pojedyncze nieliczne "kuleczki" spiekowe. No i oczywiście czas podawania musiałem znacznie zmniejszyć - raz że kaloryczność, a dwa to dlatego że poprzednio miałem pellet 6mm a ten jest 8mm.
Spiek jest taki twardy jak z ekogroszku.spróbuję rozmoczyć ten pellet w wodzie i zobaczyć czy nie ma żadnego nieporządanego dodatku. Generalnie jak jest bardzo zimno na dworze to wg mnie nie ma problemu bo nic się nie zatyka, ale pytanie czy te spieki będą większe podczas dłuższej pracy kotła na podtrzymaniu? O tym będę wiedział już za tydzień :D
Generalnie na dziś to jestem pozytywnie nastawiony, spróbuję jeszcze poprawić w ustawieniach.

krzyzak malbork

Post autor: krzyzak malbork » ndz mar 04, 2018 8:56 pm

U mnie pracuje kocioł w trybie ciągłym i czy powietrze miejsze czy wieksze spiek zajeb...isty po kilku dniach :)
VIESSMANN VITOROND 200 + Platinum Bio 16KW. Powierzchnia domu 300m2 całkowita. Grzejniki + dwie pętle podłogówki. CWU 160L+ kominek z płaszczem wodnym

marekgrabowskielblag

Post autor: marekgrabowskielblag » pn mar 05, 2018 5:56 pm

Niestety tego pelletu landserg już nie ma na stronie.
Tak jak pisalem, mialem wczesiej z sosny syberyjskiej i ostatnio na przegladzie rocznym serwisant ustawil mi podawanie i wiatr na podstawie analizatora spalin. powietrze min 9; powietrze maks 24, podawanie 6.1.I faktycznie: w plomienicach zrobilo sIe jasno, zero spiekow. ale odnioslem wrażenie ze palił wiecej, ale to tez nie miarodajne bo zrobily sie mrozy.

Teraz na próbę wziąlem z kaczkana maldyty pellet dębowy 90 proc i 10 proc sosny i niby szybciej robi temperaturę. Ale spiek sie robi i sadza na płomienicach.
Zmniejszylem podawanie, powietrze maks zostawilem i lipa. Zwiększenie powietrza tez nic nie dalo.
Dlatego nie wiem czy te minibio dobrze toleruja pellet debowy, niby mowia ze bardziej kaloryczny,
Ale spalanie tez wysokie, chociaż teraz tez pogoda sie zmienila i nie ma porownania.
Ma ktoś doświadczenie po zmianie pelletu z iglastego na liciasty? Co zmnienialiscie w ustawieniach?
A w ogóle w naszych regionach widzę robi sie problem z dobrym pelletem.u niektórych dostepny pellet dopiero za dwa tyg. A ceny tez poszly w górę
Kostrzewa MiniBio 20KW, Parterowy - 84 m2, grzejniki, podłogówka w łazience - temp. na poziomie 22,5 + strych 57 m2 - temp ok 12-14 + CWU 150 L

krzyzak malbork

Post autor: krzyzak malbork » śr mar 07, 2018 5:08 pm

Na poczatku kwietnia powinien byc znowu ;)
VIESSMANN VITOROND 200 + Platinum Bio 16KW. Powierzchnia domu 300m2 całkowita. Grzejniki + dwie pętle podłogówki. CWU 160L+ kominek z płaszczem wodnym

marecki

Post autor: marecki » czw mar 08, 2018 10:02 am

Gdzie wy chcecie pod koniec sezonu kupić pelet? Od tego jest czas w lato. Teraz to co najwyżej przemysłowe gówno.

akukut

Post autor: akukut » czw mar 08, 2018 1:21 pm

Panowie,
spaliłem tego Landsbergu 1 tonę kierując się słowami niektórych tutejszych użytkowników, że wzięli na próbę i paliło się dobrze.
Potwierdzam w 100% słowa poprzedników o spiekach. tak wielkich spieków nie miałem nigdy. musiałem otiwerać piec co 2 dni i wysuwać szpachelką spiek, żeby mi nie zatkał w pełni palnika. Dodatkowo na spieku były duże żółtawe zacieki. Według mnie jakiś klej. Oczywiście zrobiłem test wagowy itd. Uprzejma pani z firmy pellet coś tam coś tam napisała mi, że to pewnie wina ustawień i że mają 97,5% pozytywnych opinii. Ściema jak 150 i pewnie każdemu ten tekst piszą. Faktem jest to, że palił się lepiej niż mój poprzedni Energy Eco, ale ECO chyba mi zamókł w garażu. Dodatkowym problemem jest to, że jest on bardzo mocno sprasowany i ma 8mm. Dlatego co chwilę słychać trzaski w ślimaku. Nieraz sądziłem, że właśnie ten trzask to był tym osttanim dla ślimaka. Ale jakoś nic się nie stało. Dodatkowa rzecz to…firma Landsberg GMBH. Spróbujcie znaleźć tą firmę w internecie. Mi się nie udało…Czyżby więc ktoś wprowadził nas świadomie w błąd sugerując, że niemieckie będzie lepsze? Oczywiście uprzejma pani z tamtej firmy ponownie stwierdziła, że pellet jest super i że nie mogą zdradzić dokładnych danych ich dostawców. A przecież dostawcą (producentem) jest firma Lansberg GMBH. O co więc tu kaman? Ogólnie śmierdzi mi ta sprawa. Pelletu jak i firmy która to sprzedaje, nie polecam.
MiniBio10kW, brak bufora, brak pogodówki, czujnik pokojowy, kaloryfery z termostatami, podłogówka~30m2. Dom ~130m2 + garaż z 1 grzejnikiem, dom z pustaka ceramicznego, parterowy. Pellet-Gold Eco. Pierwszy sezon 2017/2018.

marecki

Post autor: marecki » czw mar 08, 2018 3:04 pm

Może ktoś podać link do aukcji? Kupię go i zwrócę jak będzie spiek :D

Się nauczą gamonie nie sprzedawać gówna.

akukut

Post autor: akukut » czw mar 08, 2018 6:44 pm

Marecki ja to zamawialem na stronie www.pelletonline.pl. Moze zrobmy wieksza akcje? Problem w tym, ze oni nie sprzedaja mniejszych ilosci na probe(tak mi ta pani pisala), a jedynie na palety.
MiniBio10kW, brak bufora, brak pogodówki, czujnik pokojowy, kaloryfery z termostatami, podłogówka~30m2. Dom ~130m2 + garaż z 1 grzejnikiem, dom z pustaka ceramicznego, parterowy. Pellet-Gold Eco. Pierwszy sezon 2017/2018.

krzyzak malbork

Post autor: krzyzak malbork » czw mar 08, 2018 7:27 pm

Pisałem do nich z zapytaniem kiedy bedą mieli pelet pani odpisała ze na poczatku kwietnia. Ani na allegroszu ani na ich stronie nie ma juz peletu. Tylko własnie zastanawia mnie ilosc pozytywnych komentarzy. Kilka ze sa spieki a pozostałe ze jest super.

Ja pale nic cały czas teraz i powiem ze po zmianie ustawien i ilosc podawania spiek jest mniejszy nie ma takiego czegos co miałem za pierwszym razem :) Fakt kalorycznosc ma wieksza od tych co juz paliłem.
A nejlepsze jest to ze niby spiek jest a temperatura palnika wcale nie jest wysoka. Wieksza miałem jak paliłem innym peletem co nie było spieku :D

marecki

Post autor: marecki » pt mar 09, 2018 8:50 am

PB z zanieczyszczeniami ziemią czy piachem sobie nie poradzi, nie ma szans. Czy tak to u ciebie wygląda? Spiek jest z popiołu czy jest to zbity piach?

Powiem wam naprawdę warto pojeździć z ogłoszeń na olx w okolicy i brać na próbę. 100-200kg wystarczy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dostawcy, Jakość, Ceny paliw”