Jak sprawdzić jakość peletu ?

Moderator

Post autor: Moderator » pt lut 08, 2013 12:45 pm

Zapraszam do zapoznania się z dobrym artykułem odnośnie jakości peletu.

http://www.forum.pellets.com.pl/viewtopic.php?id=985

moderator

Andrzej Wr.

Post autor: Andrzej Wr. » pn paź 07, 2013 5:49 pm

Dobry pellet.
Najlepiej pojechać do producenta i wejść mu na magazyn surowców, ale oczywiście nie wszyscy sie na to zgodzą.
Wiadomo, ze pellet żółty nie oznacza lepszej jakości od brązowego. Mają na to wpływ trociny, rodzaj suszarni zastosowanej przy suszeniu. Wiadomo, że jeżeli trocina jest w 100 z drzew iglastych i pochodzi z drewna okorowanego to będzie jaśniejsza. Suszarnie bębnowe tez przyciemniają trocinę, ale nie kolor jest najważniejszy.
Trzeba sprawdzać badania a w domu rozpuścić pellet w wodzie w celu sprawdzenia czy jest płyta w środku.
Jeżeli nic nie pływa po wierzchu i jest zapach drewna to wszystko będzie ok.
Trzeba pamiętać, że zawsze może sie trafić kiepski pellet.
Ja osobiście polecam Olimp i Lavę ze Stelmetu oraz Eco Gold z Energy System Company.

dumle_e

Post autor: dumle_e » pn paź 07, 2013 10:44 pm

witam

będę mieć pierwsze palenie w tym sezonie, trzeba zakupić pellet , może polecicie coś na podkarpaciu ? ile będę potrzebować na pierwszy sezon mniej więcej ? jeszcze nie mieszkam, wykańczam a z mini bio trzeba potestować trochę :)

Alan

Post autor: Alan » ndz gru 15, 2013 6:14 pm

Andrzej WR bardzo dobrze napisane.

Ja jednak będę walczył nie o jakość paletu, ale o jakość kotła, który stosujemy.
Najlepszy pelet będzie z trociny pochodzącej z okorowanego drewna, ale nie za cenę ponad 1000zł. Zresztą i tak nie mogłem dostać. Większość producentów jednak nie ma dostępu do takiej trociny, więc sugerują zakup kotła z ruchomymi rusztami i to się sprawdza, bo nawet niższa jakość peletu nie sprawia problemów ze spalaniem.

maryś

Post autor: maryś » czw wrz 10, 2015 8:03 am

witam wszystkich ja z pelletem walczę od lat z zmiennymi skutkami i oracowałem swój nowatorski system sprawdzania pelletu,oczywiście wszystkie te rzeczy co piszecie wcześniej zgadzaja się ja oprócz tego biorę słoik z wodą rozpuszczam pellet i wszystko wychodzi kora piasek i inne dziwne dodatki których nie widzimy gołym okiem mi to się sprawdza i nie mam problemu z pelletem no i wybrałem jednego dostawce który sam robi pellet
MB 10 kw palnik długi zielony podłogówka 60 m2,kaloryfery na 100 m2 cwu 140 l 2 obwody siłowniki na zaworach 4 i 3 drogowych czujniki co,pokojowy,zew, wersja oprogramowania sys 1.24 paleniska 1.27,kustomi 2.67 rdzeń 1.19

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak sprawdzić jakość paliwa ? - zobacz”